• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

PÍSEK – Derby pro Písek! V neděli 12. listopadu svěřenci trenéra Michala Hanzlíka vyzvali sousední Milevsko. Oba týmy do Národní ligy postoupily v loňské sezoně z Divize B. V letošním ročníku se daleko víc daří Došwihákům, kterým s šestnácti body patřilo páté místo. Domácí celek byl s pěti body předposlední. Derby ale nemá favorita a to se také potvrdilo v natřískané obloukové hale, ve které se o skvělou atmosféru postaralo přes dvě stovky diváků. V první třetině byli aktivnější hosté a Písek se spíš soustředil na defenzivu. Došwiháci šli do vedení trefou Jakuba Loskota, ale domácím se díky gólům Michala Měřičky a Jakuba Mikeše ještě do přestávky podařilo otočit. Ve druhé dvacetiminutovce pak písecké vedení zvýšil Jan Králík. Urputná bitva pokračovala i v závěrečné části. Milevsko se sice dostalo na dostřel, ale odpověď našel znovu Králík. Čtyři minuty před koncem hosté utkání zdramatizovali po gólu Ondřeje Řezníka. Těsný náskok ale Písek uhájil a připsal si svou druhou výhru v sezoně.

FbC Písek - FBC Došwich Milevsko 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 17. Michal Měřička, 18. Jakub Mikeš, 36. Jan Králík, 47. Jan Králík - 13. Jakub Loskot, 44. Martin Dolejš, 56. Ondřej Řezník
Rozhodčí: Ondřej Benačan - Patrik Šaroch. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváků: 202. Zásahy brankářů: Vlastimil Dvořák 20 - Miloš Kahoun 26