Čtvrtek 30.5 15:00 - Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

• Kultura Na Kanále

Čtvrtek 30.5 17:00 - Vodácké centrum České Vrbné

Tábor prohrál s Letňany 2:5. , Autor: Josef Janda

Tábor prohrál s Letňany 2:5.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Hokejisté Tábora se po utkání v Chomutově posunuli do čela tabulky, v sobotu večer o elitní postavení ale po zápase s Letňany přišli. Svěřenci trenéra Tomáše Matušíka poprvé v sezoně ztratili všechny body a na čele druhé ligy je střídá Příbram. Kohouti začali ovšem velmi dobře a na začátku 2. minuty otevřel skóre kapitán Seidl, kterého doplnil ve 13. minutě Dančišin. Kohouti si užívali po letňanských hrubkách laciného vedení, jelikož oba góly jim soupeř daroval. První varování přišlo ještě do přestávky a Letňany srovnaly v samotném závěru druhé periody. Nepovedené chvíle zažili Táborští i po druhé přestávce, kdy hosté během necelé půlminuty odskočili dvěma góly.

Domácí si vzali dvě minuty před koncem třetí třetiny time-out a zkusili hru bez brankáře. Gólová šance nepřicházela, naděje však zazářila v čase 59:03, kdy šli hosté do čtyř. Kohouti ale ani při přesilovce šest na čtyři nesnížili, naopak Labuzík trefil prázdnou branku, čímž zpečetil první domácí porážku Tábora – 2:5. V příštím zápase nastoupí kohouti v předehrávce vánočního 26. kola na ledě Benátek nad Jizerou, kde se hraje ve středu 15. listopadu od 18 hodin.

HC Tábor – HC Letci Letňany 2:5 (2:1, 0:1, 0:3), branky a nahrávky: 2. Seidl (Šulek, Matušík), 13. Dančišin (Zeman) – 16. Niko (Poul, Korčák), 40. Korčák, 45. Arnošt (Mrňa), 45. Korčák (Kolářík, Sklenář), 60. Labuzík, rozhodčí Hacaperka – Gabriel, Kubíček, vyloučení 6:4, využití 0:1, v oslabení 0:1, 1 876 diváků.

HC Tábor: Gába (Dvořák) – Černý, Hubata, Suchánek, Říha, Hajič, Čížek – Zíb, Zadražil, Severa – Seidl, Matušík, Šulek – Milfait, Dančišin, Zeman – Nevšímal, Bárta, Prášek – Duda.

HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – Chalupa, D. Němeček, Kolářík, Niko, Drtina, Gurjevskyj, Fiala – Mrňa, Arnošt, Poppel, Sklenář, Pšenička, Korčák, Turek, Poul, Kysela, Theimer, Mácha, Jobánek, Labuzík.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Tábora s Letňany další podrobnosti.

Trenér Tábora Tomáš Matušík okomentuje góly vstřelené na začátku a přístup týmu v dalším průběhu duelu. Proč se jeho svěřenci nedostali do zápasu po emoční stránce?

Obránce Tábora Kamil Černý sdělí pocity po návratu na led, jelikož jeho absence trvala vinou zranění tři týdny. Jak jeho mužstvo obstálo proti Letňanům? Co říká na defenzivní práci?