• Vernisáž výstavy obrazů Josefa Synka se křtem monografie

neděle 19.5 16:00 - Muzeum, Blatná

• Vlastivědný výlet na Pravětínská lada

neděle 19.5 7:40 - Volyně – sraz na náměstí Svobody

Král střelců podzimní části okresního přeboru Písecka Radek Baky Šitner. , Autor: Václav Kozma

Král střelců podzimní části okresního přeboru Písecka Radek Baky Šitner.     Autor: Václav Kozma

ČÍŽOVÁ - V posledním kole podzimní části fotbalového okresního přeboru Písecka hostil v sobotu 11. listopadu už jistý půlmistr Sokol Čížová poslední tým tabulky Oslov, který mohl jenom překvapit. I když domácí nastoupili v bráně s kanonýrem minulého kola Filipem Šťastným, který nahradil zraněnou jedničku Aleše Grossmanna a s ještě ne zcela zdravým nejlepším střelcem celé soutěže Radkem Šitnerem, kterého trápí naražená žebra, překvapení se nekonalo. Před zápasem se šuškalo, že Šťastný musel do brány, protože se v tabulce kanonýrů nebezpečně na Šitnera dotáhl. Ten si trochu alibisticky ještě před úvodním hvizdem sahal na poraněný hrudník a necítil se zcela zdráv. Ale jakmile sudí Jan Zušťák foukl do píšťalky, tento zvuk populárního Bakyho zcela a definitivně uzdravil.

Sokol Čížová A - SK Oslov A 8:1 (5:1)
Branky: 1., 2., 22., 34., 58., 85. Šitner, 12. a 49. Chytrý - 20. Charvát
Rozhodčí: Zušťák - Slabý. Hráno bez karet. Diváků: 53
Čížová: Šťastný - Plic, Bláha, Basaraba, Hora, Duchoň, Polívka, Šlouf, Holec, Chytrý, Šitner. Náhradníci: Ravlynets, Příhoda, Tarkovský, Anděl
Oslov: Slavíček - Lexa, Picka, Charvát, Sadílek, Kříž, Kareta, Hulenko, Kříž, Rajnoha, Štemberk. Náhradníci: Štemberk, Zajíček, Čechota, Hála, Kühr

Hned v prvních minutách spoluhráči Radku Šitnerovi adresovali dvě přihrávky do běhu, které kanonýr bez problémů zužitkoval. Ve 12. minutě zaúřadoval čížovský tvůrce hry David Chytrý a na světelné tabuli svítilo 3:0. I za tohoto stavu hosté sympaticky bojovali, nesložili zbraně a odměnou jim byl gól Václava Charváta na 3:1. Víc už jim však gólman Filip Šťastný nedovolil. Ještě do přestávky přidal Baky, kterému ve fotbalových kruzích nikdo jinak neřekne, další dva góly a Čížová vedla 5:1.
Ve druhé půli zaokrouhlil svůj gólový příspěvek Šitner na půltucet, Chytrý přidal druhý gól a po výhře 8:1 se Čížovští odebrali do přilehlého hostince v roli podzimního půlmistra na dokopnou.
Prakticky celé utkání až na malé výjimky se hrálo na polovině hostí, kteří se s domácí převahou, i když utrpěli vysokou porážku, vyrovnali se ctí.
Radek Baky Šitner se stal jasným podzimním králem střelců. Na Davida Chytrého, kterému je okresní přebor evidentně malý, se určitě hrnou nabídky z vyšších soutěží. Takže až jaro ukáže, jestli i nadále bude oblékat zelený dres čížovského půlmistra.