PLANEO CUP - Pohár mládeže FAČR 2024

Češky nadělily Němkám osm gólů, ovládly turnaj na jejich půdě a vedou i evropskou tour

Tři zápasy, tři výhry a skóre 17:2. České hokejistky dominovaly na Německém poháru v Landshutu a v posledním utkání vítězného turnaje rozstřílely domácí hráčky 8:0. Dvakrát se prosadily Noemi Neubauerová a Denisa Křížová. Češky vedou tabulku Euro Hockey Tour. V brance neinkasovaly Klára Peslarová ani Viktorie Švejdová, která nastoupila od třetí třetiny.

Sestřih utkání Německo – Česko

Svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové vyhrály už poosmé za sebou a ovládly i druhý turnaj v sezoně po srpnovém triumfu ve Vieromäki. Tam hrály dvakrát s domácím Finskem i Švédskem.

Skóre dnešního utkání s domácím Německem otevřela po šesti minutách v přesilové hře Neubauerová a za 75 sekund zvýšila střelou z pozice mezi kruhy Sára Čajanová. Ještě 15 sekund před koncem první třetiny se dostala k dorážce Křížová a zařídila tříbrankový náskok.

Další gól padl až 28 sekund před druhou pauzou a přihrávku Anety Tejralové proměnila Vendula Přibylová. Po 48 vteřinách závěrečné části využila přihrávku Kateřiny Mrázové Křížová a v 50. minutě dovršila výsledek Neubauerová, která z úniku nadvakrát překonala Sandru Abstreiterovou.

Německý pohár hokejistek v Landshutu:

Německo - Česko 0:8 (0:3, 0:1, 0:4)
Branky: 6. a 50. Neubauerová, 20. a 41. Křížová, 8. Čajanová, 40. Přibylová, 51. Plosová, 57. Mrázová.