MČR Karviná

Párové kategorie ovládli v Číně Kanaďané, Siao Him Fa překonal Una

Francouz Adam Siao Him Fa zajel na Grand Prix Číny čistou volnou jízdu a ovládne základní část seriálu. Ve sportovních dvojicích vyhráli sebejistě Kanaďané Deanna Stellatová-Dudeková, Maxime Deschamps. Ve volných tancích rovněž zářili kanadské páry. Z druhé pozice se podle očekávání vyšvihli na první místo Piper Gillesová a Paul Poirier. Sourozenci Taschlerovi na poslední chvíli svou účast v soutěži odvolali. V kategorii žen překvapivě vyhrála Japonka Hana Jošidová. Přímý přenos exhibice sledujte na ČT sport a ČT sport Plus v neděli od 8:05.

Dvaadvacetiletý Siao Him Fa ztrácel po krátkém programu na vedoucího Una čtrnáct bodů. Ve volné jízdě však úspěšně zvládl čtyři čtverné skoky oproti dvěma Japoncovým a vyhrál s celkovým součtem 298,38 bodu. Una, který při úvodním čtverném toeloopu upadl, porazil o téměř dvacet bodů a zajistil si účast na prosincovém finále Grand Prix v Pekingu.

Z třetího místa po krátkém programu dosáhla na premiérové vítězství v Grand Prix osmnáctiletá Japonka Hana Jošidaová. Zvítězila před krajankou Rinkou Watanabeovou a bronzovou medailistkou z MS Loenou Hendrickxovou z Belgie, jež ve volné jízdě neudržela průběžné vedení z úvodní části soutěže.

Výsledky závodu seriálu Grand Prix v krasobruslení

Muži: 1. Siao Him Fa (Fr.) 298,38, 2. Uno (Jap.) 279,98, 3. Šajdorov (Kaz.) 264,46.

Ženy: 1. Jošidaová 203,97. Watanabeová (obě Jap.) 203,22, 3. Hendrickxová (Belg.) 201,49.

Sportovní dvojice: 1. Stellatová-Dudeková, Deschamps (Kan.) 201,48, 2. Ghilardiová, Ambrosini (It.) 191,00, 3. Pcheng Čcheng, Wang Lej (Čína) 178,06.

Taneční páry: 1. Gillesová, Poirier 207,83, 2. Lajoieová, Lagha (všichni Kan.) 206,02, 3. Greenová, Parsons (USA) 189,33.