Vondroušová smetla Keninovou. O postupujícím do semifinále Poháru B. J. Kingové rozhodne čtyřhra

České tenistky vyrovnaly ve finálovém turnaji o Pohár Billie Jean Kingové v zápase s USA na 1:1, udržely naději na triumf ve skupině A a postup do semifinále. První bod zajistila výběru kapitána Petra Pály Markéta Vondroušová, která deklasovala Sofii Keninovou dvakrát 6:1. Wimbledonská vítězka vrátila Češky do hry po úvodní porážce Kateřiny Siniakové s Danielle Collinsovou 3:6, 2:6.

Sevilla (Aktualizováno: 19:46 10. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenistka Markéta Vondroušová v Poháru Billie Jean Kingové porazila Američanku Sofii Keninovou dvakrát 6:1 | Foto: Reuters, Marcelo Del Pozo | Zdroj: Reuters

O vítězkách rozhodne závěrečná čtyřhra, v níž budou hrát Siniaková a Barbora Krejčíková. Proti nim nastoupí Taylor Townsendová a Collinsová, která nahradila původně nahlášenou Sloane Stephensovou.

Nedá se to popsat slovy, vzpomíná Siniaková na fedcupový titul proti USA. Teď chce pomoct k postupu

Číst článek

Vítězky zápasu se utkají v semifinále s Kanadou, která ve skupině C porazila domácí Španělsko a Polsko vždy 3:0. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Itálie se Slovinskem.

Vondroušová vyhrála v národním týmu ve dvouhře jedenáctý zápas za sebou. Spolu s deblem uspěla potřinácté v řadě. Světová sedmička diktovala od začátku proti Keninové tempo hry. Soupeřce nedovolila v prvním setu jediný bod na servisu a za 32 minut ho získala. Vítězka Australian Open z roku 2020 Keninová udělala v úvodní sadě 22 nevynucených chyb.

Ani ve druhém setu Vondroušová nezvolnila a dál Keninovou přehrávala. Američanka znovu až v závěru odvrátila hrozbu „kanára“, když získala za stavu 0:5 první game při svém podání. Víc už ale nezvládla a Vondroušová zakončila utkání po 72 minutách prvním využitým mečbolem.

Siniaková měla doposud proti Američankám dobrou bilanci. Vloni porazila v Poháru Billie Jean Kingové Cori Gauffovou, před pěti lety ve finále zdolala Alison Riskeovou a Keninovou. Proti Collinsové ale nezískala jediný brejk, sama o servis třikrát přišla a za hodinu a 26 minut odešla poražena

Sedmadvacetiletá rodačka z Hradce Králové držela v úvodu s bývalou světovou sedmičkou krok. V sedmém gamu měla jako první tři brejkboly. Collinsová je ale odvrátila a vzápětí udeřila. Za stavu 4:3 udělala Siniaková dvě dvojchyby a Američanka její servis prolomila. Set poté za 46 minut dopodávala.

Také ve druhé sadě hledala Siniaková recept na tvrdý servis a hru soupeřky. Collinsová tentokrát získala brejk už ve třetí hře a utekla do vedení 3:1. V sedmé hře měla dobře returnující Američanka dalších šest brejkbolů, poslední využila a duel dotáhla do konce.