Démarovi znovu proti sobě. Tentokrát byla úspěšnější Odolena Voda, která zdolala Liberec

Přidat na Seznam.cz

Volejbalová extraliga se rozjíždí naplno, a tak není nouze o zajímavé zápasy a s nimi spojené zajímavosti. K tahákům nejvyšší soutěže mužů patří i v probíhající sezoně souboje členů rodiny Démarových. K prvnímu střetnutí v němž vystupovali trenér Martin Démar z Dukly Liberec a jeho synové Lukas a Matyáš v roli soupeřů, se odehrál na palubovce VK Aero Odolena Voda.

Ilustrační snímek je ze sportovní haly, kde hrají volejbalisté VK AERO Odolena Voda domácí zápasy (říjen 2023).

Nejzkušenější z této trojice a současný liberecký kouč Martin Démar musel přijmout porážku Dukly 2:3.

Mrzí nás konec třetího setu, kdy letí balon přes zadarmo a mi ho dáme do autu. To by se nám stát nemělo. V pátém setu domácím skvěle vyšel servis. Už jsme se nestačili vrátit do hry,“ konstatoval Martin Démar na webových stránkách volejbalového svazu.

Celkově to ale byl dobrý zápas. Čekali jsme, jak soupeř bude hrát. Začali jsme úspěšně, kdy jsme dobře podávali a bránili, ale bohužel jsme od toho ustoupili,“ dodal liberecký kouč.

Kapitán Dukly Lukas Démar rozebral průběh zápasu i příčiny porážky svého týmu.

Myslím, že nás domácí přehráli podáním i příjmem. To byly důležité atributy zápasu. V obraně jsme se nemohli chytit, takže celkově Odolena Voda lépe podávala i útočila,“ přemítal Lukas Démar.

Spokojen byl na rozdíl od svého otce a bratra Matyáš Démar, který je lídrem a kapitánem VK Aero Odolena Voda.

Byl to vyhecovaný duel, který jsme zvládli. Diváci viděli krásný volejbal. Z našeho družstva vynikl jako rozdílový hráč Jan Svoboda. Ale hodnotím utkání komplexně a celý náš tým šlapal výborně,“ kvitoval Matyáš Démar výhru Středočechů.

Extraligu volejbalistů aktuálně vede celek obhájce titulu VK Lvi Praha.

Zdroj: autorský článek