Úterý 30.4 16:00 - Koupaliště, Volyně

Hokejisté Vimperka za tři body, fotbalistům se nedařilo

ilustrativní foto  , Autor: Jan Petráš

ilustrativní foto     Autor: Jan Petráš

PRACHATICKO – Fotbalové soutěže se pomalu blíží k zimní přestávce. Celkům z Prachaticka v A třídě se tentokrát příliš nedařilo. Pouze Strunkovice zapsaly bod za remízu ve Vodňanech. Vimperk, Čkyně a Prachatice svým soupeřům podlehly. Extraligoví hokejbalisté pak prohráli s Pardubicemi. Naopak hokejisté Vimperka dokázali zvítězit v Jindřichově Hradci.

Oslabená Čkyně neměla ve Zlaté Koruně nárok

ZLATÁ KORUNA – Los předposledního kola A třídy přinesl duel Zlaté Koruny a Čkyně. Hosté na půdu favorita, který na tom v tabulce byl o šest bodů lépe, dorazili v okleštěné sestavě a v utkání to bylo znát. Domácí už ve 13. minutě po trefách Lukáše Konečného a Jakuba Wagnera vedli 2:0. Svěřenci trenéra Jana Děda odpověděli z penalty Gustavem Bujokem, ale to bylo od nich, co se týče gólů, vše. Naopak Zlatá Koruna ještě do přestávky zvýšila Matějem Králem a v podobném duchu pokračovala i ve druhé půli. Druhou branku zapsal Konečný a Král nakonec završil svůj výkon hattrickem.

SK Zlatá Koruna – SK Čkyně 6:1 (3:1)
Branky: 27., 64. a 82. Král, 2. a 62. Konečný, 13. Wagner – 23. Bujok (penalta)
Zlatá Koruna: Votýpka – Wagner, Beránek (10. Král), Šebelka, Sláma, Kroneisl, Persán, Konečný (87. Matúš), Voráček (67. Rytíř), Zajíc (78. Miletić), Kollár
Čkyně: Drnek – Chvál, Červený, L. Chalupa (64. Turek), M. Chalupa, Mikeš, Pešl, Bujok, Děd, Pinke (83. S. Schettini), Klose (72. Gerold)

Prachatice vedení v Dvořišti neudržely

DOLNÍ DVOŘIŠTĚ – První listopadovou sobotu fotbalisté Dolního Dvořiště přivítali Prachatice. Oba celky dělil v tabulce pouze bod a dal se očekávat napínavý duel. Jako první se střelecky osmělili hosté, kteří udeřili Matyášem Babkou. Dolní Dvořiště ale během chvíle otočilo po gólu Martina Rozhoně a vlastňáku Jiřího Pravdy. Těsně před přestávkou viděl červenou kartu Mac Tesař a domácí museli celý druhý poločas hrát v deseti. To zvládli na výbornou. Tatranu už skórovat nedovolili, naopak po hodině hry pečetili svou výhru Františkem Koubou.

FK Dolní Dvořiště – FK Tatran Prachatice 3:1 (2:1)
Branky: 32. Rozhoň, 39. Pravda (vlastní), 62. Kouba – 26. Babka
Dolní Dvořiště: Jirkal – Kouba (75. Kuzma), Kubík (65. Urazil), Mac Tesař, Micák, Aibl, Štifter Michael Tesař (86. Sulzer), Tíchý, Pecha, Rozhoń
Prachatice: Osvald – Pravda, Luňáček, Srch, Babka, Horák, Řezník (60. Toušek), Jakub Rauscher, Jaroslav Rauscher, Balica, Kovář

Strunkovice přivezly z Vodňan bod

VODŇANY – V dalším kole A třídy zajížděli fotbalisté Strunkovic nad Blanicí do Vodňan. Hosté si nemohli přát lepší začátek a už ve 4. minutě šli do vedení Ondřejem Kochmou. Domácí celek ale odpověděl Jaroslavem Volmutem a do kabin se šlo za stavu 1:1. Ve druhé půli už diváci čekali na gól marně. Hosté nevyužili ani závěrečnou přesilovku, když v 78. minutě musel předčasně do sprch kapitán Ondřej Benedikt. Pro Blaník je to teprve druhá letošní ztráta, i tak zůstává neporažen.

FK Vodňany – TJ Blaník Strunkovice 1:1 (1:1)
Branky: 20. Volmut – 4. Kochma
Strunkovice nad Blanicí: Vojtíšek – Dvořák, Kadlec, Funda, J. Žurek, Kochma, Pícha (59. R. Žurek), Hovorka, Beneš, Zoubek, Páník

Vimperk doma nestačil na Kameňák

VIMPERK – V sobotu fotbalisty Vimperka čekal duel s posledním Kamenným Újezdem. Domácí šli do vedení ve 33. minutě trefou Tomáše Kolouška, ale Kameňák vzápětí zase srovnal. I když měl Šumavan navrch, své šance nedokázal proměnit. Naopak v 59. minutě inkasoval a musel dotahovat. To se i přes tlak nepodařilo a hosté odvezli těsnou výhru, díky které přeskočili Hrdějovice.

TJ Šumavan Vimperk – TJ Kamenný Újezd 1:2 (1:1)
Branky: 33. Koloušek – 34. Greguš, 59. Červonyj
Vimperk: Svěchota – Formánek, Vojta, Koloušek, Uhlík, Vintr, Málek, Čech, Žofka (71. Benda), Rod (61. Pankratz), Kliment

Trenér Vimperka Lukáš Sýs: ,, Dnešní utkání bych nazval zápas blbec a to doslova. Většinu utkání jsme měli převahu, klukům toho za předvedenou hru nemám moc co vyčíst. Vytvořili jsme si plno šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Paradoxně jsme vstřelili branku z té nejtěžší pozice, když se krásně z voleje po centru Ondry Málka trefil Tomáš Koloušek. Bohužel jsme se po vstřeleném gólu nedokázali naplno soustředit a soupeř nám takřka okamžitě vstřelil vyrovnávací gól. Ve druhém poločase jsme opět tlačili, po krásné akci jsme se dostali do zakončení, kde stačilo trefit prázdnou bránu, ale dnes nám to prostě nelepilo. Soupeř pak zvýšil na 2:1. My následně opět měli hru pod kontrolou, nastřelili jsme tyč a tak pořád dokola. Asi, i kdybychom hráli tři poločasy, tak branku už nevstřelíme. Na předchozí dvě utkání jsme dokázali navázat herně, bohužel bodově už nikoliv. Je to fotbal a taková utkání prostě občas jsou. Nedokázali jsme potvrdit roli papírového favorita a soupeři blahopřeji k výhře. Více než prohra mě mrzí zranění našeho klíčového hráče Járy Uhlíka, který takřka v posledních vteřinách byl faulován a odnesl si z utkání poranění kolene. Ze hřiště jej odvezla sanitka a já i celý náš tým věříme, že se Jaris brzy vrátí na trávník v plné kondici. Příští týden zajíždíme do Prachatic, kde po dlouhé době odehrajeme to pravé okresní derby, uděláme maximum pro to, abychom napravili bodovou ztrátu z dnešního utkání."

Výsledky 12. kola: Borek – Sousedovice 1:0, Hrdějovice – Kaplice 0:3, Zlatá Koruna – Čkyně 6:1, Dolní Dvořiště – Prachatice 3:1, Vodňany – Strunkovice nad Blanicí 1:1, Blatná – Planá 1:2, Vimperk – Kamenný Újezd 1:2

Program 13. kola: Sobota 11. listopadu 10.00 Kamenný Újezd – Zlatá Koruna, 10.15 Prachatice – Vimperk, 10.30 Sousedovice – Blatná, 14.00 Planá – Hrdějovice, Čkyně – Vodňany. Neděle 12. listopadu 14.00 Strunkovice nad Blanicí – Borek

Branky: Mikeš, Novák, Petráš – Hovorka, Pek
Střelské Hoštice – Vlachovo Březí 2:0 (2:0)
Branky: Kryštof (vlastní), Kolda

Program 13. kola: Sobota 11. listopadu 10.30 Stachy – Vacov, Netolice – Chelčice, Štěkeň – Sedlice, 11.00 Prachatice B – Strakonice B, 14.00 Vlachovo Březí – Volyně, Bavorov – Dražejov, Bělčice – Střelské Hoštice

1. B třída, skupina A
Boršov nad Vltavou – Loučovice 1:1 (0:0)
Branky: Benedikt – Ardó (penalta)
Roudné B – Větřní 0:0
Olešnice – Chvalšiny 2:5 (1:2)
Branky: Bína, Bahenský – Fuciman 2, Zwifelhofer, Sivák, Decarli
Trhové Sviny B – Lhenice 0:1 (0:0)
Branka: Rosa
Český Krumlov B – Hluboká nad Vltavou B 2:2 (0:1)
Branky: Vaněk 2 – Kössl 2
Ledenice – Mladé 3:1 (1:0)
Branky: Bednář (penalta), Hinterhölz, Čouza – Šimek
Kaplice B – Frymburk 1:2 (0:0)
Branky: Janoušek (penalta) – Králik, Ribár

Program 13. kola: Sobota 11. listopadu 10.30 Lhenice – Český Krumlov B, Loučovice – Kaplice B, 14.00 Frymburk – Trhové Sviny B, Mladé – Boršov nad Vltavou, Větřní – Olešnice, Chvalšiny – Ledenice. Neděle 12. listopadu 14.00 Hluboká nad Vltavou B – Roudné B

Krajský přebor dorostu
Prachatice/Volary U19 – Hradiště U19 5:3 (3:1)
Branky: Dejmek 2, Diblík, Kojan, Růžička – Šátava, Stropnický, Maroušek (penalta)
Vimperk/Volyně U19 – Strakonice U19 2:3 (1:2)
Branky: Pikolon, Sova – Košek, Zvonek, Štöger
Prachatice/Volary U17 – Hradiště 4:0 (1:0)
Branky: Sendrei, Houška, Váňa, Mařík
Vimperk/Volyně U17 – Strakonice U17 1:2pp (0:1)
Branky: Voják – Beneš

Hokejbalisté Prachatic doma padli s Pardubicemi

PRACHATICE – V dalším kole extraligy hokejbalisté Prachatic přivítali Pardubice, které na tom byly jen o bod lépe. Žádný vyrovnaný duel se ale nekonal. Hosté si během první třetiny vytvořili vedení 1:4. Po přestávce sice domácí se soupeřem drželi krok, ale třetí část byla zcela v režii Pardubic. Ty dalšími třemi góly definitivně rozhodly o zisku tří bodů a odvezly jednoznačnou výhru 2:8.

Extraliga
HBC Prachatice - HBC Pardubice 2:8 (1:4, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Valek, 22. Sitter (Ströhl, Zelenka) – 5. Langr, 5. Janeček (Šimek), 8. Licek (Zajíček, Česák), 12. Strouhal (Zajíček, Langr), 26. Zajíček (Langr, Česák), 36. Langr (Licek, Česák), 37. Březina, 38. Langr (Strouhal, Licek).
Rozhodčí: Vilém Jonák, David Gráca. Střely na branku: 18:27. Vyloučení: 4:1. Přesilovky: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 66
Prachatice: Stánky – Hřebíček, Hudeck, Kovařík, Šaršok, Stöhr – Bárta, Hokr, Květoň, Paukner, Sitter, Štěpánek, Jiří Štěpánek, Turek, Valek, Zavřel, Zelenka
Pardubice: Třináctý – Demi, Geisler, Kopřiva, Strouhal, Zajíček – Březina, Česák, Förstl, Janeček, Lang, Langr, Licek, Mikula, Plecháček, Šimek

2. liga
HBC Prachatice C – TJ Blatná Datels B 3:5 (2:0, 0:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Kotlík (Valenta, Svintek), 14. Valenta (Novák, Černý), 36. Valenta (Kotlík) – 19. Mašek (Tyrekl, Srb), 20. Velíšek (Oulehle), 23. Říha (Sedláček), 23. Šular (Sedláček, Tyrpekl), 40. Havel (Říha, Písařík)

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice B 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Přibyl (Strada), 16. Přibyl (Miláček), 22. Přibyl (Švábirt), 42. Sedlák (Rychtecký), 44. Vácha – 7. Turek (Dojčar)

Vimperští hokejisté loupili v Jindřichově Hradci

JINDŘICHŮV HRADEC – Sedmé kolo krajské ligy proti sobě postavilo Jindřichův Hradec a Vimperk. Lepší postavení v tabulce zaujímali Střelci, kteří měli na kontě dvojnásobek bodů než hosté. Domácí sice po první třetině vedli, ale po přestávce byl produktivnější Vimperk a dokázal skóre otočit. Náskok hosté uhájili i v závěrečné části a v poslední minutě dal výsledku definitivní podobu vimperský Turek.

HC Střelci Jindřichův Hradec – HC Vimperk 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Tržil (Šimek), 17. Egert (Košťál, Zayml), 26. Svoboda (Šimek, Popelka), 52. Tržil (Svoboda, Punda) – 6. Rolínek (Šafář), 25. Rolínek (Šafář, Vavřík), 28. Švarc, 33. Vavřík (Předota), 46. Rolínek (Holub, Šafář), 60. Turek (Předota)
Rozhodčí: Tomáš Poskočil — Milan Velíšek, Lukáš Mička. Diváků: 212
Jindřichův Hradec: Š. Vácha — M. Drbal, P. Janeček, J. Kocar, M. Ištvánik, A. Popelka, J. Punda, M. Koláček — D. Košťál, V. Tržil, P. Zayml, A. Bastl, M. Štrajt, M. Gurka, M. Kubín, F. Šimek, J. Egert, J. Košťál, F. Svoboda
Vimperk: M. Dvořák — L. Turek, M. Horejš, J. Předota, D. Drabeš — V. Boška, T. Koška, J. Paukner, M. Švarc, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, J. Vavřík, R. Rolínek, M. Časta, J. Sitter, R. Sitter

Výsledky 7. kola: Strakonice – Hluboká nad Vltavou 1:5, Milevsko – Veselí nad Lužnicí 5:4, Jindřichův Hradec – Vimperk 4:6, Soběslav – Božetice 11:2, Radomyšl – Český Krumlov 5:4

Program 8. kola: Sobota 11. listopadu 15.30 Vimperk – Veselí nad Lužnicí, 17.00 Strakonice – Radomyšl, 18.15 Jindřichův Hradec – Soběslav. Neděle 12. listopadu 17.00 Český Krumlov – Milevsko, Božetice – Hluboká nad Vltavou

Netoličtí volejbalisté brali jednu výhru

KARLOVY VARY – Další dvojutkání druhé ligy sehráli volejbalisté Netolic v Karlových Varech, kde se utkali s místní rezervou. V prvním zápase Jihočeši zvítězili 1:3, v následné odvetě už na svého soupeře nestačili.