5. 11. 2023 | Lukáš Chuchválek, Lukáš Chuchválek, foto: Jakub Knap

Vyrovnanou bitvu na západě zvládly lépe Vary. Boleslav veze bod

18., neděle 5. 11. 2023
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y – Zápas 18. kola Tipsport extraligy s Karlovými Vary byl poslední před reprezentační pauzou. V něm se Bruslaři pokoušeli odvrátit další porážku, když už od 3. minuty prohrávali. Ve druhé třetině však srovnal Róbert Lantoši a vyrovnaný stav 1:1 trval až do samého závěru základní hrací doby. Prodloužení, v němž byli střelecky daleko více aktivní Karlovarští, rozhodnutí nepřineslo. Jely se tedy nájezdy a v nich byli úspěšnější domácí.
K. Vary: Frodl – Huttula, Plutnar, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Kofroň, Koffer, O. Procházka.
Ml. Boleslav: Růžička – Pyrochta (A), Osburn, Jánošík (C), Jeřábek, Bernad, Pláněk – Aaltonen (A), Fořt, Rohdin – Skalický, Järvinen, Lantoši – Dvořáček, Závora, Stránský – Roman, Malát, Půček
Branky a nahrávky: 3. Redlich (Jiskra, Zetterberg), rozhodující nájezd Hladonik – 28. Lantoši (Bernad, Järvinen). Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Gerát, Axman. Vyloučení: 3:2, navíc Stránský (MBL) a Huttula (KVA) 5 minut za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3818. Střely na branku: 35:29. Zblokované střely: 20:21. Hity: 4:1. Vhazování: 33:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 2:1.

Komentář

Bruslařům se ne ledě KV Areny nepovedl vstup do utkání. S ránou Černocha z mezikruží a výpadem Lukase Zetterbergaod pravého kruhu si ještě poradili, ale nepřetržitý tlak Západočechů nakonec vedl k úvodní brance, o níž se postaral v předbrankovém prostoru dobře postavený Tomáš Redlich. Boleslavi se podařilo poprvé zaútočit až poté, ale nijak efektivně. V 5. minutě navíc hrozil soupeř druhou brankou, avšak Jan Růžička ustál závar, při němž se nepodařilo Grígerovi dostat kotouč do sítě. Zrovna tak neuspěl ani Filip Koffer.

Tlak Karlových Varů ještě zesílil v přesilové hře, během níž Tomáš Rachůnek ohromnou ránou zlomil hokejku, jejíž část odletěla z kluziště a poranila jednoho z diváků. Po tomto incidentu tlak domácích opadl a jakmile se potrestaný Dvořáček vrátil na led, dokázal prověřit pozornost Dominika Frodla v první větší šanci Róbert Lantoši, jenž to zkusil z otočky. Když si zahrála přesilovou hru i Boleslav, úřadoval Ondřej Roman se svými dělovkami, kterými však Frodla nepřekonal. Domácí nabídli Bruslařům vystřelením puku mimo kluziště ještě jednu přesilovku, v níž se snažil pro změnu Lantoši. Dvě minuty před koncem třetiny tvrdě pálil na opačné straně Michal Plutnar, ale pak už se to dohrálo bez vzruchu.

Začátek druhého dějství měli lepší tentokrát Bruslaři a David Bernad vyprášil přízemní dělovkou Frodlovy betony ránou od modré čáry. Byla škoda, že odražený puk nedokázal nikdo dopravit do odkryté sítě. Postup Bruslařů zpomalilo další vyloučení, díky čemuž se otevřely příležitosti pro Hladonika a Grígera, ale po srovnání počtu hráčů na ledě se pozvolna chopila iniciativy opět Boleslav. Järvinenovi se dostat puk do útoku ještě nepodařilo, ale David Bernad už dokázal něco vymyslet. Našel na pravém kruhu Róberta Lantošiho, jenž ve 28. minutě propálil Dominika Frodla a vyrovnal.

Pro domácí Západočechy mohlo být hůř, kdyby vzápětí vyjetý Filip Pyrochta tváří v tvář Frodlovi zvládl lépe zakončit. Pak Karlovy Vary přebraly kotouč a dostaly Boleslav pod tlak. Branku diváci neviděli, ale přišli si na bitku Jana Stránského s Joonou Huttulou, kterou vyhrál druhý jmenovaný. Oba kohouti se každopádně na pět minut odebrali odpočinout si na trestnou lavici. Huttula byl ale poraněn, tak pykal místo něj Vítek Benda. O minutu později Boleslav hrála přesilovku, v níž střílel zleva Aaltonen. Karlovy Vary se osvobodily po zvládnutém závaru před bránou, ale po srovnání počtu hráčů na ledě se před Frodlem ocitl Tomáš Fořt, proti jehož střele domácímu brankáři pomohlo i štěstí, že se nedostal k dorážce. V závěru třetiny se při přečíslení snažil prosadit Iikka Artturi Kangasniemi, ale Jan Růžička ho vychytal.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté a Radek Jeřábek zleva neprostřelil Dominika Frodla, jenž proti ráně nastavil hruď. Na opačné straně střílel Iikka Kangasniemi, s kterou si Jan Růžička také poradil. Po neúspěšném boleslavském tlaku se dostal do brejku Jiří Černoch, avšak jeho dělovku zlikvidovali Boleslavští vložením hole. Karlovy Vary si postupně vytvořily územní převahu, ovšem bez efektu. Nejblíže ke gólu měl karlovarský Dalimil Mikyska, jenž trefil opět jen Růžičkovu hruď. Odražený puk si převzal David Gríger, jemuž se o kousek nepovedla dorážka. Nepřesně pak stříleli Lukas Zetterberg a David Kofroň.

To již do konce zbývalo deset minut a na opačné straně tvrdě střílel Zach Osburn, ale Frodl jeho snahu ustál a přikryl puk. Domácí celek se snažil také útočit, ale neefektivně. Pak se před Frodla opět vrátil Osburn a další dělovkou mu vyprášil betony. Pár minut před koncem si Karlovy Vary převzaly kotouč a Jan Hladonik zkusil nacpat puk zpoza brány za Růžičku. To se mu nepovedlo, i tak si tím ale pomohly a až do konce základní hrací doby držely puk převážně ony. V prodloužení byli aktivnější domácí a po snahách Huttuly a Jiřího Černocha už po dvou minutách překonávají Jana Růžičku, byť se regulérnost gólu musela posoudit u videa. A ten nakonec nebyl uznán. Pokračovalo se dál a směrem na bránu bušili Koffer, opět Černoch a Matěj Stříteský, ale nebyli přesní.

Rozhodnout tedy musely nájezdy. A v nich byli Bruslaři bezzubí. Rozhodující trefu dal Jan Hladonik. Boleslav tak veze ze západu Čech alespoň bod.

Ohlasy trenérů

David Bruk: My jsme samozřejmě měli Boleslav nakoukanou i po výměně trenérů a musím říct, co jsme viděli, jak se prezentovali naposledy, tak to postavení v tabulce, nebo i způsob hry, jakým Boleslav hraje, tak se mi tu úplně nezdálo, kde se pohybují, takže jsme do toho zápasu vstoupili s pokorou a respektem, protože mám pocit, že soupeř hrál posledně a dělal nám velký problémy, byl silný v osobních soubojích na mantinelu. Před zápasem byl samozřejmě plán získat tři body, to se bohužel nepovedlo, s ohledem na průběh utkání jsme rádi za dva body. Důvod proč jsme neměli 3 body je jednoduchý, protože jsme si nepomohli přesilovými hrami, ale musím říct, že to pro nás bylo velice těžké utkání.