Poruba i Vsetín slaví, Zlín prohrál. Král se s béčkem Dynama rozloučil bodem

Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Poruby vyhráli v 19. kole první ligy na ledě čtvrtých Litoměřic 4:0 a stále vládnou tabulce o sedm bodů před Vsetínem, který doma porazil Přerov 5:1. Třetí Sokolov zvítězil v Třebíči 4:0. Šampion druhé nejvyšší soutěže z minulé sezony Zlín prohrál v Kolíně 1:2 a klesl ze 7. na 8. místo. Kouč Richard Král, který od pondělí převezme poslední tým extraligy Mladou Boleslav, se s rezervou Pardubic rozloučil porážkou na ledě pražské Slavie 3:4 po samostatných nájezdech.

Poruba natáhla vítěznou sérii na sedm utkání a překonala svou šňůru z úvodu sezony, kdy se radovala šestkrát za sebou. V čase 4:53 dostal Ostravany do vedení Andrej Adamec, který oslavil premiérovou branku v druhé nejvyšší soutěži. Trefami ve 13. a 25. minutě pojistili náskok Daniel Klímek a Kanaďan Aaron Berisha, který v pátek vypomáhal Vítkovicím v extralize v moravskoslezském derby s Třincem při porážce 3:6.

Výsledek ještě dovršil necelých sedm minut před koncem Lukáš Krenželok. Gólman Daniel Dolejš udržel díky 35 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto. Litoměřice po sérii osmi výher už potřetí za sebou nebodovaly.

Vsetín po dvou porážkách z uplynulých tří duelů potvrdil, že se mu doma daří a potřetí za sebou před vlastním publikem naplno bodoval. Už v čase 21:52 vedl nad Přerovem 4:0. Ve 4. minutě otevřel skóre Vít Jonák, v závěru první části využil přesilovku dánský bek Mads Larsen a za 22 sekund se prosadil Pavel Klhůfek.

Po pauze se trefil také Štěpán Bláha a ve 47. minutě ještě navýšil rozdíl Matouš Kratochvil. Ruského gólmana Maxima Žukova obral o nulu až 29 vteřin před koncem Daniel Indrák. Přerov prohrál podruhé za sebou a nebodoval po pěti duelech, z nichž čtyři vyhrál.

Třetí Sokolov natáhl svou bodovou sérii na sedm utkání, z toho pošesté vyhrál. Baník si pomohl dvěma využitými přesilovými hrami. V obou se prosadil obránce David Tureček, který v čase 2:22 otevřel skóre a po 63 sekundách třetí části zvýšil na 2:0. Ve 33. minutě se trefil Daniel Vrdlovec a v závěrečném dějství skóroval ještě Daniel Kružík. Gólman Martin Michajlov si díky 48 zásahům připsal druhé čisté konto v ročníku.

Zlín v Kolíně nenavázal na sérii tří vítězství a připsal si pátou porážku z posledních osmi duelů. Kozlové bodovali počtvrté v řadě a oslavili druhou výhru z uplynulých tří duelů, kterým předcházela šestizápasová šňůra porážek. Domácí se radovali už po 125 sekundách po trefě Adama Dlouhého a ve 25. minutě upravil Daniel Šedivý na 2:0. Berani ve 49. minutě už jen zkorigovali výsledek, když se v oslabení prosadil Nicolas Werbik.

Zlínského zaváhání využil Prostějov, který vyhrál doma nad Jihlavou 3:1 a z 9. místa přeskočil Berany i Duklu. Jestřábi vykročili za teprve druhou výhrou z posledních šesti duelů 103 sekund před koncem druhé části, kdy skóroval poprvé v sezoně zadák Lukáš Forman. V 54. minutě v početní výhodě zvýšil Zdeněk Doležal. Jihlavu vrátil do hry v čase 58:11 v power play Tomáš Havránek, ale 33 sekund před koncem při pokračující hře Dukly bez gólmana skóroval do prázdné branky opět Doležal.

Po sérii pěti porážek uspěla pražská Slavia, která doma zdolala Pardubice B 4:3 po samostatných nájezdech a posunula se z předposledního na 12. místo o bod před nováčka Znojmo. Rozhodl o tom v šesté sérii rozstřelu Tomáš Knotek, který byl jediným úspěšným exekutorem. Záložní tým Dynama bodoval popáté z posledních šesti zápasů a teprve podruhé z toho prohrál.

Znojmo nenavázalo na středeční domácí výhru nad Kolínem 3:2 po samostatných nájezdech a po porážce na ledě posledního Frýdku-Místku 3:5 má na sestupovou pozici náskok jen čtyř bodů. Domácí po sérii 14 porážek vyhráli podruhé za sebou a teprve potřetí v sezoně. Po dvou gólech vítězů dali Jakub Doktor a Polák Kamil Walega, tři asistence si připsal Vladimír Svačina.

Chance liga - 19. kolo:

Slavia Praha - Pardubice B 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. M. Beran, 23. Guman, 38. J. Brož, rozhodující sam. nájezd T. Knotek - 18. Rouha, 20. Kaplan, 59. Herčík. Rozhodčí: Čáp, Kosnar - Kokrment, L. Sýkora. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. Diváci: 741.

Vsetín - Přerov 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Jonák, 19. M. Larsen, 19. Klhůfek, 22. Š. Bláha, 47. M. Kratochvil - 60. D. Indrák. Rozhodčí: Valenta, Rapák - Zídek, Polák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2820.

Kolín - Zlín 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 3. A. Dlouhý, 25. D. Šedivý - 49. Werbik. Rozhodčí: Zubzanda, Mejzlík - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1074.

Litoměřice - Poruba 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 5. A. Adamec, 13. Klímek, 25. Berisha, 54. L. Krenželok. Rozhodčí: Zavřel, Kostourek - Štěpánek, Teršíp. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1104.

Frýdek-Místek - Znojmo 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky: 9. a 52. Doktor, 37. a 60. Walega, 11. D. Kowalczyk - 22. Bartko, 26. Jan Sedláček, 35. Jenyš. Rozhodčí: Pilný, Šico - O. Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. Diváci: 915.

Prostějov - Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 54. a 60. Z. Doležal, 39. L. Forman - 59. T. Havránek. Rozhodčí: Obadal, Skopal - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. Diváci: 1100.

Třebíč - Sokolov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 3. a 22. Tureček, 32. Vrdlovec, 48. Kružík. Rozhodčí: Horák, Petružálek - Jindra, Bezděk. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 1041.

17:30 Přerov - Poruba, Zlín - Slavia Praha,
18:00 Frýdek-Místek - Prostějov, Znojmo - Třebíč, Pardubice B - Vsetín, Sokolov - Kolín.