Hálová vylepšila střelecký rekord sezony a Slovanka porazila Trutnov

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

V souboji týmů usilujících o druhou výhru v lize basketbalistek uspěla Slovanka, která doma zdolala Trutnov 89:76 hlavně díky 38 bodům Elišky Hálové. Dvaadvacetiletá hráčka stanovila nový rekord tohoto ročníku ŽBL. O osm bodů překonala dosavadní maximum slávistky Aleny Hanušové.

Ilustrační snímek.

Hálová dala v lize dosud nejvíce 26 bodů předloni proti Ostravě, k dnešnímu rekordu připojila 10 doskoků. Slovanka navázala na týden starý úspěch proti nováčkovi Brandýsu nad Labem. Trutnov má po šesti zápasech stále jednu výhru.

Východočešky vedly v poločase o pět bodů, ale třetí čtvrtinu ovládl domácí tým 28:8 a bylo rozhodnuto.