Češi na MS v malém fotbalu vypadli opět ve čtvrtfinále

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Český tým vypadl na mistrovství světa v malém fotbale stejně jako na minulém šampionátu ve čtvrtfinále a po titulu z roku 2017 opět nezíská medaili. V Rás al-Chajma ve Spojených arabských emirátech podlehl výběr trenéra Stanislava Bejdy Kazachstánu po penaltovém rozstřelu. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas 3:3, Češi ve druhém poločase ztratili dvoubrankový náskok.

Ilustrační foto

V prvním poločase nejprve proti čtvrtému týmu z loňského mistrovství Evropy otočili skóre Daniel Klíma a Ondřej Paděra a na ně navázal po změně stran Richard Svoboda. Jenže soupeř zanedlouho během minuty vyrovnal. V desetiminutovém nastavení se skóre nezměnilo a dramatický rozstřel český tým nezvládl. Jan Koudelka na závěr základní série nevyužil šanci rozhodnout a o dvě kola později na gól Danijara Togaibajeva nedokázal odpovědět Richard Svoboda, který trefil jen tyč.

Český tým prošel na turnaji bez porážky a s velkou převahou základní skupinou, v níž postupně porazil Thajsko (6:0), Alžírsko (8:1) i Ukrajinu (7:0). V osmifinále přehrál Bejdův celek 4:2 Spojené státy americké, které vyřadil ve stejné fázi i před čtyřmi lety v Austrálii. Tam pak Češi podlehli ve čtvrtfinále pozdějším šampionům z Mexika. Čtvrtfinále znamenalo pro český tým konečnou i na neoficiálním premiérovém MS v roce 2015 v USA, o dva roky později v Tunisku získali titul. Předloni byl turnaj nejprve odložen kvůli koronaviru a v novém termínu se vloni nehrál kvůli válce na Ukrajině.

Mistrovství světa v malém fotbale v Rás al-Chajma (SAE):
Česko - Kazachstán 3:3 po prodl. (3:3, 2:1), na pen. 2:3
Branky: 10. Klíma, 15. Paděra, 34. Svoboda - 6. Kislicyn, 40. Baktyjar, 41. Aršenkov