Autor: iSport.cz, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Poruby vyhráli ve šlágru 18. kola první ligy v azylu v Kravařích nad druhým Vsetínem 3:0 a zvýšili náskok v čele tabulky už na sedm bodů. Na třetí místo se posunul Sokolov, který doma zdolal pražskou Slavii 4:3 v prodloužení, přičemž na všech brankách hostů se podíleli nově příchozí hráči. Baník využil porážky Litoměřic, které v Chrudimi podlehly Pardubicím B vysoko 0:5.

Poruba oslavila šestou výhru za sebou a rozhodla o ní před 1085 diváky ve druhé třetině. V čase 21:21 otevřel skóre po průniku Lotyš Frenks Razgals a v 28. minutě zvýšil po přihrávce Ondreje Šedivého Petr Mrázek. V závěrečném dějství ještě pojistil výhru Šedivý. Brankář Ondřej Bláha udržel díky 36 zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Vsetín prohrál třetí z uplynulých šesti duelů.

Sokolov pošesté v řadě bodoval a popáté z toho vyhrál. Baník musel od poloviny první třetiny dohánět ztrátu po brance Tomáše Šmerhy, který poprvé v sezoně nastoupil za svůj bývalý klub na střídavý start z extraligové Mladé Boleslavi. Po 135 sekundách druhé části vyrovnal Adam Křemen, ale v 36. minutě vrátil Pražanům vedení v přesilové hře obránce Karel Klikorka.

Za 121 vteřin odpověděl Tomáš Rohan a na začátku třetí třetiny otočil stav svým druhým gólem v utkání Křemen. V 53. minutě se opět prosadil také Šmerha a vynutil nastavení, které v čase 63:51 rozhodl Jaromír Kverka. Slavia prohrála popáté za sebou.

Litoměřice po šňůře osmi vítězství nebodovaly podruhé za sebou. Záložní tým Dynama uspěl počtvrté z uplynulých pěti utkání. Už po první třetině vedl 3:0 díky trefám Tomáše Urbana, beka Ondřeje Chabady a Daniela Herčíka, jenž zužitkoval početní výhodu. V závěru utkání ještě dovršil výsledek dvěma góly Michal Pochobradský. Gólman David Honzík pochytal všech 34 střel a poprvé v ročníku udržel nulu.

Obhájce triumfu v první lize Zlín zdolal Prostějov 5:4 a po sérii čtyř porážek vyhrál potřetí za sebou. Beranům vyšel skvěle vstup do utkání a v 5. minutě vedli po brankách obránce Jiřího Suhrady a Nicolase Werbika už 2:0. Jestřábi ale rychle smazali ztrátu po gólech Matouše Venkrbce a Jakuba Illéše, který v čase 11:02 využil přesilovou hru.

V polovině utkání vrátil Beranům náskok Jakub Šlahař, ve 34. minutě sice odpověděl Jan Veselý, ale za 41 sekund se opět radovali domácí po trefě Jana Süsse. V 54. minutě zvýšil vedení Zlína kapitán Bedřich Köhler a 102 sekund před koncem už jen zkorigoval výsledek Jiří Fronk.

Třebíč uspěla v derby týmů z Vysočiny v Pelhřimově proti domácí Jihlavě a po výsledku 2:0 oslavila po sérii tří porážek druhé vítězství za sebou. V čase 30:15 otevřel skóre Matěj Svoboda a 44 sekund před koncem při power play do prázdné branky zpečetil výsledek Slovinec Miha Štebih. Brankář Jan Mičán udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Poslední Frýdek-Místek Místek ukončil sérii 14 proher a vyhrál v Přerově 3:2 v prodloužení. V čase 64:30 o tom rozhodl polský útočník Kamil Walega. Přerov neuspěl poprvé po šňůře čtyř výher. Na předposlední Slavii ztrácí Frýdek-Místek šest bodů.

Z 13. na 12. místo se posunul znojemský nováček, který doma vyhrál nad Kolínem 3:2 po samostatných nájezdech. V rozstřelu o tom rozhodl Petr Beránek, který gólem v 41. minutě vynutil i nastavení. Orli se dočkali bodů poprvé po třech zápasech a vyhráli teprve podruhé z posledních devíti utkání. Kolínští Kozlové si připsali sedmou porážku z uplynulých osmi vystoupení.

Výsledky 18. kola první ligy:

Sokolov - Slavia Praha 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky:
23. a 42. Křemen, 38. T. Rohan, 64. Kverka - 11. a 53. Šmerha, 36. Klikorka. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Belko, Baxa. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 602.

Pardubice B - Litoměřice 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Branky:
57. a 58. Pochobradský, 5. T. Urban, 17. Chabada, 20. Herčík. Rozhodčí: Valenta, Jaroš - Maštalíř, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 327.

Poruba - Vsetín 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky:
22. Razgals, 28. P. Mrázek, 46. O. Šedivý. Rozhodčí: R. Svoboda, Rapák - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1085.

Přerov - Frýdek-Místek 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky
: 20. D. Indrák, 36. Mácha - 9. Marosz, 20. Haman, 65. Walega. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Otáhal, Bezděk. Vyloučení: 5:3, navíc Jakub Svoboda (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 894.

Zlín - Prostějov 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Branky:
3. Suhrada, 5. Werbik, 31. Šlahař, 34. Süss, 54. Köhler - 7. Venkrbec, 12. Illéš, 34. J. Veselý, 59. Fronk. Rozhodčí: Grygera, Mejzlík - Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2385.

Jihlava - Třebíč 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky:
31. Matěj Svoboda, 60. Štebih. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Zídek, Pěkný. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1511.

Znojmo - Kolín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky:
41. a rozhodující sam. P. Beránek, 21. Jenyš - 26. Gaspar, 37. M. Chalupa. Rozhodčí: Horák, Micka - Jindra, Polák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1224.