MOL Cup: Zlín vyřadil Baník! Liberec vystřelil postup v závěru, slaví Dukla

Autor: iSport.cz, ČTK
2
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Český fotbalový pohár MOL Cup zná další postupují do čtvrtfinále. Baník Ostrava na domácím stadionu podlehl Zlínu 0:1 po trefě svého někdejšího hráče Rudolfa Reitera. Liberec udolal U Nisy Mladou Boleslav gólem Filipa Horského z 90+2. minuty. Svůj zápas mají úspěšně za sebou i fotbalisté Dukly. Ti díky hattricku Lukáše Buchvaldka prošli přes Vyškov po výsledku 3:1. Duel mezi Bohemians a Spartou jsme monitorovali v samostatném článku.

Fotbalisté Liberce v osmifinále domácího poháru vyřadili rozjetou Mladou Boleslav po vítězství 1:0, o kterém rozhodl v úvodu nastavení střídající Filip Horský. Dukla Praha v souboji dvou nejlepších týmů druhé ligy po obratu porazila Vyškov 3:1 a poprvé od sezony 2015/16 prošla v MOL Cupu do čtvrtfinále. Stav mezi 62. a 74. minutou otočil hattrickem střídající Lukáš Buchvaldek.

Mladoboleslavští o víkendu připravili Spartě první porážku v ligové sezoně a po výhře 3:1 poskočili už na třetí místo tabulky, v Liberci se ale střelecky neprosadili. Domácí byli s výjimkou úvodu mírně aktivnější, gól si ale nechali až do první minuty nastavení.

Střídající Horský si zpracoval dlouhý pas za obranu a ranou pod břevno překonal Mikulce. Dvacetiletý útočník dal v závěru vítěznou branku už v předchozím pohárovém duelu na Kladně. Slovan si zahraje čtvrtfinále MOL Cupu podruhé za sebou.

Vyškov v létě na začátku druholigové sezony zvítězil na stadionu Dukly 4:2 a lépe začal na Julisce i tentokrát. V 38. minutě se do centru položil Němeček a povedeným volejem otevřel skóre. Trenérovi Dukly Petru Radovi po změně stran vyšlo střídání.

Buchvaldek naskočil v 61. minutě a hned za pár desítek sekund hlavičkou dotlačil míč za čáru. V 71. minutě sedmadvacetiletý ofenzivní hráč z přímého kopu rovněž s pomocí tyče otočil stav a za další tři minuty suverénně proměnil penaltu. V dosavadním průběhu sezony přitom za A-tým Dukly s výjimkou poháru prakticky nehrál a nastupoval spíše za rezervu. Lídr druhé ligy Vyškov nenaváže na čtvrtfinálovou účast z minulého ročníku MOL Cupu.

Dnes se hrají ještě další dva osmifinálové zápasy. Ve šlágru programu Bohemians 1905 v malém pražském derby hostí Spartu a Ostrava nastoupila proti Zlínu. Zbylá čtyři osmifinále se odehrají později.

Domácí: 62. Buchvaldek, 71. Buchvaldek, 74. Buchvaldek

Hosté: 38. Němeček

Domácí: F. Rada /K/ – Ullman, Hašek (51. Peterka), Holiš, Ludvíček – Douděra, Jeřábek, Špatenka (80. Moulis), Kozel (46. Hudec), Hrubeš (61. Buchvaldek) – Zeronik (61. Červenka)

Hosté: Borek – Ilko (46. Souaré), Coulibaly, Sylla (77. Štěpánek), Němeček /K/ – Kanakimana (61. Eneme), Vintr (61. Mafwenta), Lahodný, Červeň – Diallo, Kamara (61. Metsoko)

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.