Nejlepším fotbalistou Asie je saúdskoarabský záložník Davsárí

Nejlepším fotbalistou Asie za rok 2022 byl vyhlášen saúdskoarabský záložník Sálim Davsárí. Dvaatřicetiletý hráč loni v listopadu rozhodl v základní skupině mistrovství světa svým gólem o senzačním vítězství národního týmu 2:1 nad Argentinou, která pak šampionát v Kataru vyhrála. S Al Hilálem postoupil Davsárí do finále asijské Ligy mistrů. Výsledky ankety oznámila Asijská fotbalová konfederace. V ženské kategorii zvítězila Australanka Sam Kerrová. Davsárí vyhrál před Katařanem Almúizem Alím, jehož krajané Akram Afíf a Abdal Karím Hasan ovládli předchozí dva ročníky ankety. Třetí skončil Australan Mathew Leckie. Nejlepším asijským fotbalistou působícím ve světě byl zvolen korejský obránce Kim Min-če z Neapole.