Druhá výhra v řadě. Triumf Beranů nad Znojmem režíroval útočník Šlahař

Zlínští hokejisté zdolali Znojmo 3:1. Foto: Berani Zlín
ZLÍN - Hokejisté Zlína zvládli v Chance lize druhý zápas po sobě. Po Frýdku-Místku si Berani poradili s dalším moravským rivalem, Znojmo v pondělní dohrávce 16. kola zdolali 3:1 a přiblížili se osmé Třebíči na jediný bod.

Výhru nad orly režíroval ve formě hrající Jakub Šlahař, na oba góly mu nahrál Jan Süss. Gól jistoty přidal do prázdné Nicolas Werbik, jenž vsítil svou vůbec první branku ve zlínském áčku.

Výkon Beranů ale ideální nebyl.

Chybí nám lehkost. První třetinu jsme začali nervózně. Někdy jsou zápasy, kdy vám odskakují puky. Vybrali jsme si to dneska. Při zakončení vidíte, že máme vyložené gólovky, které neproměníme. Chybí nám to i v kombinaci, přechodu. Jen prací a výsledky to zlomíme,“ věří asistent domácího trenéra Oldřich Horák.

Domácí si nervozitu přenesli i do druhé třetiny, uklidnili se až druhým gólem Šlahaře. „Za třetí část musím kluky pochválit, plnili jsme, co jsme chtěli hrát. Hosté de facto nevyjeli ze třetiny. Po zásluze jsme vyhráli,“ radoval se Horák.

Ševci svého soupeře, se kterým prohráli první vzájemný zápas 1:5, znovu přestříleli, 40 pokusů však stačilo na tři branky. Jedna navíc padla v době, kdy hosté hráli power-play.

Pondělní duel přineslo i nepříjemné zranění. Zlínský obránce Novotný bruslí nešťastně trefil do obličeje hostujícího Havláta. Hra se okamžitě přerušila, útočníka Orlů odvezli na nosítkách.

Věřím, že bude v pořádku a nebude mít následky,“ přeje si také Horák.

Zlínští Berani se vlastním fanouškům představí už ve středu, kdy doma vyzvou Prostějov.

Chance liga, dohrávka 16. kola

BERANI ZLÍN – HC LERAM ORLI ZNOJMO 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Šlahař (Talafa, Süss), 39. Šlahař (Kindl, Süss), 60. Werbik (Novák) – 32. Stránský (Hruška). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 2312. Střely na branku: 40:26.