• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Fotbalisté Strunkovic zvládli šlágr, Vimperk vyloupil Čkyni

Autor: Zdeněk Formánek

PRACHATICKO – Fotbalisté Strunkovic nad Blanicí ani po jedenáctém zápase neokusili hořkost porážky. S nepořízenou odjela druhá Zlatá Koruna. Slaví také Vimperk, který v derby porazil Čkyni. Naopak Prachatice doma nestačily na Kaplici. Hokejisté Vimperka jednoznačně padli s lídrem tabulky z Milevska. Vzájemný duel druholigových hokejbalistů Prachatic vyzněl jednoznačně pro béčko.

Prachatice doma padly s Kaplicí

PRACHATICE – Los 11. kola 1. A třídy, skupiny A proti sobě svedl Prachatice a Kaplici. Oba týmy na tom byly v tabulce hodně podobně. Tatran měl na kontě patnáct bodů, hosté jen o jeden méně. Utkání nakonec rozhodla jediná branka. O tu se chvíli před přestávkou postaral kaplický Jakub Česák a všechny body odcestovaly spolu se Spartakem.

FK Tatran Prachatice – TJ Spartak Kaplice 0:1 (0:1)
Branka: 39. Česák
Prachatice: Osvald – Pravda, Luňáček, Srch (81. Fürbach), Babka (46. Kovář), Horák (61. Kasík), Šváb (42. Balica), Řezník, Jakub Rauscher, Makoš, Kováč
Kaplice: Schneider – Čutka, Gondek (46. Smolen), Kuchař, Divoký (86. Daniel), Česák, Gutheis (70. Říha), Nowak (83. Štrbačka), Ješina, Pál (69. Pulec), Vaniš

Derby mezi Čkyní a Vimperkem rozhodl v závěru Rod

ČKYNĚ – V dalším kole A třídy bylo na programu derby mezi Čkyní a Vimperkem. Domácí celek na tom byl v tabulce jen o bod lépe a dal se očekávat napínavý duel. To se také potvrdilo a diváci čekali na úvodní branku až do 77. minuty, kdy se prosadil vimperksý Ondřej Rod. Domácím se v závěru už srovnat nepodařilo a všechny body získali svěřenci trenéra Lukáše Sýse.

SK Čkyně – TJ Šumavan Vimperk 0:1 (0:0)
Branka: 77. Rod
Vimperk: Svěchota - Jan Formánek, Kliment, Vojta, Čech - Vintr (77. Ondřej Vlk), Rod, Uhlík (90. Kubačka), Málek (84. Benda) - Pankratz (64. Žofka) – Koloušek
Čkyně: Drnek – Turek, Červený, M. Chalupa, Mikeš, Pešl, Friedl (69. Gerold), Bujok, Děd (65. Miklas), Král (77. S. Schettini), Pinke (78. M. Schettini)

Hodnocení trenéra Vimperka Lukáše Sýse: ,,Ve Čkyni jsme chtěli navázat na výkon z minulého týdne, kdy jsme doma remizovali se Strunkovicemi. Řekl bych, že se nám to povedlo na výbornou a našemu zodpovědnému výkonu chybělo už jen pár gólů navíc v soupeřově síti. První poločas byl celkem vyrovnaný s ojedinělými šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase jsme měli jasně více ze hry a myslím, že na našeho gólmana nešla ve druhém poločase ani jedna střela. Skóre v náš prospěch nebylo vyšší jen kvůli naší nepřesné mušce a gólmanovi Drnkovi, který v brance Čkyně měl dnes uzamčeno. Naštěstí pro nás domácího gólmana překonal Ondra Rod, který vstřeleným gólem korunoval svůj výborný výkon. Náš nejlepší střelec Tomáš Koloušek tentokrát vyšel střelecky naprázdno, ovšem gólovou asistencí ukázal, jak je pro tým důležitý. Téměř bezchybný výkon dnes předvedla naše celá obrana. Především kluci ze středu pole, obránci Vojta s Klimentem a záložníci Rod s Uhlíkem odehráli utkání na jedničku s hvězdičkou. Z důvodu drobného zranění nemohl do branky nastoupit Kuba Formánek a tak jej nahradil Lukáš Svěchota, který ve svém prvním derby vychytal další nulu v této sezoně. V týmu se po roce objevil náš cestovatel a dobrodruh Ondra Vlk, který se na pár týdnů vrátil do Čech a dnes byl především psychickou podporou pro naše hráče a dokonce nastoupil na cca 15 minut do útoku. Nastoupil a téměř ihned jsme vstřelili vítězný gól po ose Koloušek - Rod, takže byl dnes Vlčák takové naše štístko. Příští týden přivítáme doma Kamenný Újezd a se vší úctou k soupeři, bych rád potvrdil postavení v tabulce a věřím, že uděláme maximum pro naše vítězství."

Ve šlágru kola slavily Strunkovice

STRUNKOVICE NAD BLANICÍ – Duel prvního a druhého celku tabulky nabídlo v neděli 11. kolo A třídy. Neporažení fotbalisté Strunkovic nad Blanicí poměřili síly se Zlatou Korunou, která měla na kontě o pět bodů méně. Blaník už v 9. minutě rozjásal kanonýr Roman Žurek. Zlaté Koruně se podařilo vyrovnat chvíli před odchodem do kabin, kdy se z penalty prosadil Jan Šebelka. Klíčová pětiminutovka přišla mezi 56. a 61. minutou. Domácí si z pokutového kopu vzali vedení zpět Romanem Žurkem a vzápětí náskok navýšil Václav Páník. Hosté se sice ještě dostali do kontaktu po trefě Václava Beránka, ale vyrovnání už Mexiko nepřipustilo a díky další výhře navýšilo svůj náskok na čele už na osm bodů.

TJ Strunkovice nad Blanicí – SK Zlatá Koruna 3:2 (1:1)
Branky: 9. a 56. (penalta) R. Žurek, 61. Páník – 37. Šebelka (penalta), 77. Beránek
Strunkovice nad Blanicí: Vojtíšek – Dvořák, Kadlec, Funda, J. Žurek (46. Honomichl), Pícha, R. Žurek, Hovorka, Beneš, Zoubek (90. Kašpar), Páník
Zlatá Koruna: Trnka – Wagner, Král (61. Beránek), Šebelka, Sláma, Kroneisl, Persán, Rytíř, Kroupa (5. Weinhard), Zajíc, Kollár

Výsledky 11. kola: Prachatice – Kaplice 0:1, Sousedovice – Vodňany 5:1, Čkyně – Vimperk 0:1, Blatná – Hrdějovice 2:1, Kamenný Újezd – Dolní Dvořiště 0:0, Planá – Borek 2:0 (1:0), Strunkovice nad Blanicí – Zlatá Koruna 3:2 (1:1)

Program 12. kola: Sobota 4. listopadu 10.00 Borek – Sousedovice, Hrdějovice – Kaplice, 10.30 Zlatá Koruna – Čkyně, 14.00 Dolní Dvořiště – Prachatice, Vodňany – Strunkovice nad Blanicí, Blatná – Planá, Vimperk – Kamenný Újezd

Branky: Raušer, Skála (penalta) – Zitta 2, Bubík

Program 12. kola: Sobota 4. listopadu 14.00 Volyně – Bavorov, Dražejov – Štěkeň, Sedlcie – Stachy, Střelské Hoštice – Vlachovo Březí. Neděle 5. listopadu 14.00 Chelčice – Bělčice, Strakonice B – Netolice, Vacov – Prachatice

1. B třída, skupina A
Loučovice – Ledenice 5:2 (2:0)
Branky: Schmid 2, Chupík, Peltán, Šeda – Čouza, Winkler
Frymburk – Boršov nad Vltavou 2:2 (1:1)
Branky: Brůha, Králik – Benhák 2
Mladé – Olešnice – neodehráno
Větřní – Hluboká nad Vltavou B 3:3 (1:1)
Branky: Bauer 3 – Dohnal, Kaňák, Trnka
Chvalšiny – Roudné B 1:0 (0:0)
Branka: Babinský
Lhenice – Kaplice B 4:2 (2:1)
Branky: Máčl, Mahák, Fišer, Janošťák – Štrbačka, Kolek (penalta)
Trhové Sviny B – Český Krumlov B 2:1 (2:1)
Branky: Fatura, Pavel - Filip

Program 12. kola: Sobota 4. listopadu 10.30 Boršov nad Vltavou – Loučovice, 14.00 Roudné B – Větřní, Olešnice – Chvalšiny, Trhové Sviny B – Lhenice. Neděle 5. listopadu 14.00 Český Krumlov B – Hluboká nad Vltavou B, Ledenice – Mladé, Kaplice B – Frymburk

Okresní přebor
Výsledky 10. kola: Vacov B – Zdíkov 0:2 (0:1), Volary – Čkyně B 0:2 (0:1), Vitějovice – Šumavské Hoštice 5:1 (2:1)

Program 11. kola: Sobota 4. listopadu 14.00 Nebahovy – Zdíkov, Šumavské Hoštice – Vacov B. Neděle 5. listopadu 14.00 Čkyně B – Vitějovice

Krajský přebor dorostu
Třeboň U19 – Prachatice/Volary U19 4:1 (2:1)
Branky: Kršík 2, Candra, Mydlil – Kojan
Meteor Tábor U19 – Vimperk/Volyně U19 0:4 (0:2)
Branky: Benda 2, Hovorka, Chvosta
Třeboň U17 – Prachatice/Volary U17 2:0 (2:0)
Branky: Roubal Hrbek
Meteor Tábor U17 – Vimperk/Volyně U17 4:3 (1:0)
Branky: Klouček 2, Sadloň, Štengl – Kural, Uhlík, Vondrášek (penalta)

Hokejisté Vimperka lídrovi z Milevska nestačili

VIMPERK – V 6. kole krajské ligy čekal hokejisty Vimperka těžký oříšek. Poslední říjnovou neděli na svém ledě přivítali lídra soutěže Milevsko, které zatím v sezoně neprohrálo. A nestalo se tak ani na ledě Vimperka. Hosté už po první třetině vedli o tři branky. V prostřední části sice domácí s favoritem udrželi krok, ale v závěrečné třetině už Milevsko zase řádilo. Do vimperské sítě přidalo další tři přesné zásahy a odvezlo jednoznačnou výhru 2:8.

HC Vimperk – HC Milevsko 1934 2:8 (1:4, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Sitter (Šafář, Samohejl), 25. Paukner (Vavřík, Kašpar) – 2. Chocholoušek (Vochozka, Svoboda), 10. Januška (Pouch, Svoboda), 15. Masopust (Janoch), 16. Masopust (Krcho, Svoboda), 28. Masopust (Janoch), 55. Januška (Řezáč), 57. Januška (Suchan, Vochozka), 58. Krcho (Masopust, Řezáč)
Rozhodčí: Jiří Macháček — Filip Loucký, Jan Klimeš. Diváků: 300
Vimperk: M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, J. Předota — P. Samohejl, D. Kašpar, P. Novotný, J. Šafář, J. Paukner, J. Vavřík, V. Boška, J. Sitter, R. Sitter, T. Koška
Milevsko: M. Panec — J. Kohout, D. Svoboda, M. Janda, A. Řezáč — J. Suchan, V. Krcho, J. Janoch, M. Masopust, F. Januška, P. Chocholoušek, V. Pouch, M. Přívozník, T. Vochozka

Výsledky 6. kola: Strakonice – Soběslav 2:1, Veselí nad Lužnicí – Radomyšl 9:2, Vimperk – Milevsko 2:8, Český Krumlov – Hluboká nad Vltavou 3:6, Božetice – Jindřichův Hradec 4:6

Program 7. kola: Sobota 4. listopadu 17.00 Strakonice – Hluboká nad Vltavou, Milevsko – Veselí nad Lužnicí, 18.15 Jindřichův Hradec – Vimperk. Neděle 5. listopadu 17.00 Soběslav – Božetice, 18.00 Radomyšl – Český Krumlov

2. liga
HBC Prachatice B – HBC Prachatice C 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Květoň (Jan Štěpánek), 16. Jan Štěpánek (Reindl), 19. Květoň (Bárta, Nečada), 25. Jiří Štěpánek (Turek), 34. Jan Štěpánek (Květoň), 39. Květoň (Jiří Štěpánek, Jan Štěpánek), 41. Šimůnek (Stöhr), 45. Nečada (Květoň)