vv auto

Mladoboleslavské béčko sestřelil čtyřmi góly Ondřej Krpata!

29. říjen 2023, 20:21

Čáslav – Základní část krajské ligy pokračovala pro hokejisty HC Čáslav nedělním domácím zápasem, ve kterém hostili BK Mladá Boleslav B:

Čáslav – M. Boleslav 8:4 (2:1, 1:1, 5:2)

První klíčové momenty přinesla 11. min., kdy hosté zahrávali první přesilovku, po jedenácti vteřinách skončil na trestné lavici i Kulhánek a Boleslavští dvojnásobnou výhodu zužitkovali 29 vteřin před koncem prvního trestu: Křižnou přihrávku Kadeřábka přes brankoviště uklidil Hladík u zadní tyče do sítě – 0:1. Domácí fanoušci se dočkali v 15. min.: Šilhan vysunul za modrou čáru Navrátila, jehož šanci ještě gólman Toman kryl, ale po buly Petržilka trefil přesně – 1:1. A těsně před přestávkou domácí otočili skóre ve svůj prospěch, když 28 vteřin před první sirénou Krpata protečoval do brány Sladkého puk – 2:1.

Druhou část zápasu domácí začali dobře: Ve 23. min. při první čáslavské přesilovce Florian ještě mířil od modré do tyče, ale ve 26. min. se už Krpatova teč Kůrkovy střely vešla „pod víko“ – 3:1. Čáslavští mohli pojistit vedení z dalších šancí, Petržilka s Kapecem byli před gólmanem úplně sami, ve 32. min. Petržilka najížděl na gólmana Tomana opět sám a opět z toho gól nebyl. Hosté zahrozili ve 33. min., kdy Zelenkovi prošel puk, ale neštěstí se odrazil od tyče, jenže ve 39. min. Boleslavští využili svou další přesilovku. A to v době, kdy už se zdálo, že domácí oslabení ubrání – 3:2.

Uklidnění do domácích řad přinesl Navrátil ve 44. min., když propálil vše, co mu stálo v cestě. A když se po pár vteřinách dostal do gólového úniku Kapec, zdálo se rozhodnuto – 5:2. Zvlášť, když Krpata využil přesilovku a o chvíli později další jeho teč skončila v síti hostující brány – 7:2. Domácí potom vypadali z role a soupeř korigoval na 7:4. Poslední slovo si ale vzali Ježek se Sladkým, kteří osmou brankou odstartovali domácí oslavy vítězství – 8:4.

Po volném víkendu Čáslav nastoupila k zápasu po čtrnácti dnech. „Také to tak vypadalo, prvních dvanáct minut bylo hrozných,“ upozornil trenér Čáslavi Pavel Rohlík, který přemýšlel i o „time“. „Nechtěl jsem ho ale utratit hned v první třetině, tak jsme si k tomu něco řekli až o přestávce,“ vysvětlil a pokračoval: „Chtěl jsem, aby kluci byli aktivní a nebyli. Hráli jsme náš styl, který je sice defenzivní, máme ale z něj hodně šancí. To se ve druhé třetině ukázalo.“ Právě v prostřední pasáži utkání měli Čáslavští hodně příležitostí ke skórování. „Tam už jsme měli rozhodnout, měli jsme tam šance, samostatné nájezdy a dali jen jeden gól,“ poznamenal trenér a dodal: „Třetí třetina byla těžká, góly jsme dali, ale také inkasovali. Kluci neudrží pozornost šedesát minut, chtějí si dělat věci po svém a prostě to nefunguje. Nakonec jsme samozřejmě spokojeni s body.“

Branky a asistence: 15. Petržilka (Musil), 20. Krpata (Sladký, Ježek), 26. Krpata (Kůrka, Florian), 44. Navrátil (Šilhan, Barbora), 44. Kapec (Petržilka, Musil), 48. Krpata (Florian, Ježek), 49. Krpata (Sladký, Musil), 59. Sladký (Ježek) – 13. Hladík (Kadeřábek), 39. Mareš (Ficek), 54. Hladík (Kadeřábek, Dobner), 55. Hladík (Dobner, Kadeřábek). Rozhodčí: Rulíček – Pošvář, Schaffer. Vyloučení: 4/3. Využití: 2/2. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Florian, Ježek, Krpata, Sladký – Melovič, Kulhánek, Barbora, Šilhan, Navrátil – Janata, J. Grauer, Musil, Kapec, Petržilka – Zelený, Kundrát. Trenér Pavel Rohlík. M. Boleslav B: Toman – Uřidil, Zvolenský, Ficek, Mareš, Tregl – Bartoš, Stehlík, Kadeřábek, Hladík, Dobner – Vondrlík, Čermák, Christov, Kerda. Trenér Milan Ficek