Pohár žen FAČR 2023/2024

Vítězné tažení Slavie utnul v derby USK. KP si poradilo v Trutnově a Chomutov vyhrál v Hradci

České mistryně z USK Praha si v městském derby nejen že poradily se Slavií hladce 97:50, ale zároveň tím udělily soupeřkám jejich letošní první porážku. Vysoké vítězství slavil také druhý loňský finalista. Basketbalistky Žabin Brno přehrály SBŠ Ostravu 96:57, která tak stále čeká na svoje letošní první vítězství v nejvyšší české lize. Uspělo i KP Brno, které v Trutnově vyhrálo 80:58. V dohrávce šestého kola si hráčky Chomutova poradily se soupeřkami z Hradce Králové a na jejich palubovce se radovaly po výsledku 76:66.

Obhájkyně titulu v přípravě na úterní zápas Evropské ligy proti Villeneuve střelecky táhla Veronika Voráčková, autorka 18 bodů. Dvouciferným počtem přispělo proti druhému týmu tabulky i pět jejích spoluhráček. USK zůstal jako poslední v soutěži stoprocentně úspěšný.

Jasnou výhru slavily i vicemistrovské Žabiny Brno. Poslední Ostravu, která dosud nedokázala zvítězit, porazily 96:57. Nikolina Kneževičová se na tom podílela 19 body, v poraženém týmu si double double za 10 bodů a 12 doskoků připsala Hannah Littleová, její spoluhráčka India Paganová vstřelila 24 bodů.

"Žabiny daly v prvním poločase dvacet bodů z trestných hodů. Rozhodly ale ztráty, kterých jsme vyrobily dvacet šest, což je velké číslo. Pokud těch ztrát budeme mít tolik, nemáme šanci na lepší výsledek. Myslím si, že nám teď ta reprezentační pauza prospěje, musíme na spoustě věcech zapracovat," okomentovala ostravská trenérka Iveta Rašková zatím nezdárný výkon svých svěřenkyň.

Naopak z letošního prvního triumfu se radovaly hráčky Slovanky, které si poradily s nováčkem ligy z Brandýsa těsně 80:75. Ve vyrovnané koncovce zachovala klidnou hlavu zejména nejlepší střelkyně vítězného celku Eliška Hálová, která v poslední minutě a půl proměnila 9 z 10 trestných hodů.

Úspěšný výjezd do Trutnova mají za sebou basketbalistky brněnského Králova Pole. Již po prvním poločase si nad svými soupeřkami vytvořily dvouciferný náskok, který nedokázaly stáhnout ani zahraniční posily domácího týmu Proctorová s Evansovou. KP Brno se tak výhrou 80:58 dotáhlo na své městské rivalky, se kterými v neúplné tabulce sdílí aktuálně třetí místo.

Basketbalistky Chomutova po třetí výhře v řadě uhájily třetí místo. Hráčky Hradce Králové naopak potřetí v sezoně prohrály, v tabulce jsou šesté, a navíc přišly o reprezentantku Kateřinu Zeithammerovou, která si v závěru prvního poločasu zvrtla kotník.

Chomutovské Levhartice táhla Najai Wynnová-Pollardová, která zaznamenala double double za 14 bodů a 15 doskoků. Stejnou bodovou bilanci měla v dresu Levhartic i Anna Rylichová. Náskok hostujícího týmu v závěru třetí čtvrtiny narostl na více než 20 bodů, Východočešky dokázaly manko v koncovce už jen korigovat.

Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Kristýna Čuperková, jež nasbírala 17 bodů. "Aspoň nějaká čtvrtina se nám podařila. Ta čtvrtá byla fajn, tak jsme měly hrát celý zápas. Tam jsme začaly konečně pořádně bránit, byly jsme důslednější na doskoku, plnily jsme pokyny, ale to byla jen čtvrtá čtvrtina, to nemůže stačit nikdy," řekla.