ME Maďarsko

Sinner ve Vídni zrušil ve finále Medvěděvovi obhajobu, V Basileji vládl Auger-Aliassime

Překvapením skončilo finále tenisového turnaje ve Vídni. Jannik Sinner z Itálie v něm po tříhodinovém boji porazil 7:6, 4:6 a 6:3 obhájce titulu Daniila Medvěděva z Ruska. V Basileji zůstal vítěz stejný. Kanadský tenista Félix Auger-Aliassime porazil ve finále 7:6, 7:6 Poláka Huberta Hurkacze a získal pátý titul v kariéře, první právě od loňského triumfu na Swiss Indoors.

Jannik Sinner
zdroj: Reuters autor: Lisa Leutner

Sinner do zápasu nevstoupil dobře. V prvním setu prohrával 1:3 a poté v tie-breaku 1:4, skóre však otočil. Druhá sada naopak patřila světové trojce Medvěděvovi a rozhodnout muselo třetí dějství.

V něm se Sinner ujal vedení 3:1, přestože Medvěděv ve čtvrtém gamu odvrátil osm brejkbolů. Čtvrtý hráč žebříčku pak sice také ztratil podání, ale hned si ho vzal zpět a další drama nedovolil.

Sinner si připsal čtvrtý letošní titul a celkově desátý v kariéře. Sedmadvacetiletého Medvěděva porazil ve druhém finále za sebou, poradil si s ním už začátkem října na turnaji v Pekingu.

V Basileji kraloval Auger-Aliassime

Devatenáctý hráč žebříčku Auger-Aliassime prožil v Basileji nejlepší týden sezony. Do Švýcarska přijel s bilancí pouhých čtyř výher z posledních dvanácti zápasů, ale v St. Jakobshalle ztratil pouze jeden set a zvítězil ve čtvrtém finále za sebou.

Ve finále si oba hráči udrželi podání, Auger-Aliassime dokonce nečelil ani jednomu brejkbolu. Světová jedenáctka Hurkacz odvrátil všech pět soupeřových šancí na brejk, ale zkrácené hry prohrál 3:7 a 5:7. Šestadvacetiletý rodák z Vratislavi usiloval o druhý říjnový titul poté, co před dvěma týdny triumfoval na Masters v Šanghaji.