• Cesta na dovolenou aneb Jak se vyhnout dezinformacím

pondělí 20.5 13:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Lidická 1, České Budějovice

• Lék Dr. Stejskala

pondělí 20.5 15:00 - Jihočeské divadlo Dr. Stejskala 424/19, České Budějovice

PROTIVÍN - V utkání 13. kola fotbalového krajského přeboru hostily v sobotu 28. října v protivínském azylu hrající Semice, které uzavírají tabulku, předposlední Jankov. Duel byl přesně obrazem postavení obou soupeřů na chvostu tabulky. V prvním poločase se hrál podprůměrný fotbal krajské úrovně s jednogólovým vedením domácích. Druhý poločas připomínal blázinec, ve kterém se hosté třemi góly během osmi minut ujali vedení, byl vyloučen semický gólman a v závěru domácí v deseti dvěma góly vyrovnali na konečných 3:3. Každý ze soupeřů si připsal po bodu, což hlavně pro poslední Semice nic neřeší.

FC AL-KO Semice - SK Jankov 3:3 (1:0)
Branky: 42. M. Valach, 78. Veleman, 83. Zborník - 60. Borovka, 61. Hájek, 68. (pen.) Hanzlík
Rozhodčí: Němec – Kaštánek, Mráz. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (66. Dvořáček). Diváků: 101
Semice: Dvořáček - J. Keclík, Hrala (58. Forman), Sádlo (68. Vondrášek), Listopad, M. Valach (58. Veleman), Hronek, Hrdlička, P. Keclík, Zborník, P. Valach
Jankov: Komárek - Jirkovský, Kočí, Votava, Lovička (46. Bláha), Kocian (85. Řezníček), Hájek (70. Hüttner), Bohoněk, Hanzlík, Borovka, Honner

Téměř celý první poločas se na hrací ploše nic pozoruhodného nedělo. Až ve 37. minutě po standardní situaci a odraženém míči trefil domácí Petr Listopad tyč jankovské branky. Za pět minut Semičtí zakombinovali a Marek Valach vstřelil první gól utkání.
Jestli v první půli toho nebylo příliš k vidění, ve druhé se děly věci. Od 60. do 68. minuty vstřelili hosté tři góly. Třetí z penalty, kdy gólman Jan Dvořáček nesmyslně, když už měl míč v náručí, fauloval protihráče a musel předčasně pod sprchy. Za stavu 1:3 neměli domácí v deseti příliš šancí na úspěch. Proti podobně slabému soupeři však z dorážek ve vápně vstřelili dva góly a nakonec vykopali nic neřešící remízu.