• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

MIROVICE – Los 13. kola nejvyšší krajské soutěže přinesl souboj dvou mužstev z Písecka. V sobotu 28. října fotbalisté Mirovic poměřili síly s Protivínem. V tabulce na tom byli o něco lépe hosté, kterým s patnácti body patřilo osmé místo. Celek trenéra Michala Čadka byl s dvanácti body na kontě třináctý. První poločas mnoho šancí nepřinesl. I tak se diváci dočkali na každé straně jedné branky. Po přestávce byl aktivnější Protivín, který sice šel do vedení, ale domácí vzápětí znovu srovnali. I když závěr zápasu patřil hostům, své šance nedokázali využít. Naopak Mirovice si na poslední chvíli pomohly rohovým kopem, po kterém se prosadil Jakub Štochl, a díky výhře se na Protivín dotáhly v tabulce.

SK Mirovice – FK Protivín 3:2 (1:1)
Branky: 24. Husar, 69. J. Převrátil, 89. J. Štochl – 40. a 66. Hornát
Rozhodčí: Šťastný – Krčín, Smola. ŽK: 3:2 (J. Převrátil, Vondrák, Čejdík – Hrachovec, Petr). Diváků: 200
Mirovice: Vlas – Huleš, Mařík, Císař, J. Převrátil, Vondrák (90. Kvěch), J. Štochl, Husar, Peterka (85. Mašek), M. Štochl, Král (77. Viták)
Protivín: Váverka – Pícha, Kulík, Vojta, Daniel Bečvář, Zeman (80. Kozák), J. Vorel, Hornát, Hrachovec, Říha, Petr

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, ale žádnou šanci si vypracovat nedokázali. Tak přišla změna skóre na druhé straně. Ve 24. minutě odražený balon ukořistil Andrii Husar a střelou z první poslal Mirovice do vedení – 1:0. Svěřenci trenéra Miroslava Říhy odpověděli pět minut před přestávkou. Kapitán Jaromír Vorel našel před šestnáctkou Jana Hornáta, který povedenou střelou přehodil domácího gólmana – 1:1. Po změně stran měli míč častěji na kopačkách Protivínští a po hodině hry se dočkali vedoucí branky. Brankář Jan Vlas nedokázal míč ve své šestnáctce dostat pod kontrolu, ten se odrazil znovu k Janu Hornátovi, který i tentokrát přehodil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Radost hostí ale vydržela jen chvíli. Vzápětí se protivínským vápnem nebojácně prokličkoval Jakub Převrátil. Jeho zakončení sice hosté zablokovali, ale balon vyplul u Michala Huleše, který ho napálil na bránu. Střela orazítkovala obě tyčky a do sítě ji uklidil až sám zakladatel akce Jakub Převrátil – 2:2. V závěru se hrálo podle protivínských not a hráčům Mirovic docházely síly. Hosté ale zahodili několik vyložených příležitostí a minutu před koncem si kouč Protivína Miroslav Říha, stejně jako proti Hluboké, potvrdil staré známé – nedáš, dostaneš. Rohový kop si hlavou našel mirovický stoper Jakub Štochl a zařídil svému mužstvu tři hodně důležité body – 3:2.