středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Rychlý gól k vítězství nad Vlašimí nestačil. Táborsko inkasovalo z penalty

Táborsko remizovalo s Vlašimí 1:1. , Autor: Josef Janda

Táborsko remizovalo s Vlašimí 1:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Druholigoví fotbalisté Táborska sehráli v sobotu 28. října poslední domácí zápas podzimní části sezony. K očekávanému derby dorazil nedaleký soused z Vlašimi a diváci se rozhodně nenudili. Táborsko vstoupilo do utkání aktivně a vedoucí branky se dočkalo už v 9. minutě. Snahu domácích přetavil v gólovou radost Bojan Dordič. Nejlepší střelec týmu prošel středem a střelou po zemi k tyči překonal vlašimského gólmana Vágnera. V 64. minutě se Táborsku zranil v souboji s protihráčem Foltyn. Ze získané pozice těžil Singhateh, který postupoval na brankáře sám. Po srážce s Pastornickým odpískal rozhodčí Kotala penaltu. Balon si vzal Lukáš Musil a poslal míč na opačnou stranu, než kam se vydal Pastornický – 1:1. V dalším průběhu se už skóre nezměnilo. Táborsko uhájilo v tabulce FNL 3. místo a v příštím kole ho čeká souboj na hřišti druhé Dukly Praha, kde se hraje v neděli 5. listopadu ve 14 hodin.

FC Silon Táborsko – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (1:0), branky: 9. Dordič – 67. (z pen.) Musil, rozhodčí Kotala – Kotík, Mikeska, ŽK (3-3): 56. Kateřiňák, 64. Pastornický, 73. Tusjak – 56. Lacík, 81. Nogha, 90. Singhateh, 893 diváků.

FC Silon Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Foltyn (65. Sojka), Tusjak – Bláha, Skopec, Kateřiňák, Dordič (90+3. Kalousek) – Varačka (59. Zeman), Šašinka (59. Matoušek).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Heppner (68. Lacík), Nogha, Pernica, Sanneh – Kulhánek, Musil, Šubert (81. Toula), Dostál – Biegon, Singhateh (90+3. Šmiga).

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání mezi Táborskem a Vlašimí další podrobnosti.

Trenér Táborska Roman Nádvorník zhodnotí zápas a připomene pasáže, kdy byla Vlašim lepší.

Brankář Táborska Martin Pastornický přiblíží důležité zákroky a podrobně se rozpovídá o penaltové situaci i samotné penaltě.