Lídr první ligy Poruba vyhrála na Slavii a druhý Vsetín zdolal Jihlavu

foto Ilustrační foto - Hokejisté Poruby po skončení zápasu, 6. dubna 2021 v Ostravě.

Praha - Hokejisté Poruby zvítězili v 17. kole první ligy na ledě pražské Slavie 3:1 a po páté výhře v řadě si stále drží v čele tabulky čtyřbodový náskok před druhým Vsetínem, který doma zdolal Jihlavu 2:1. Třetí Litoměřice nenatáhly šňůru osmi vítězství a prohrály v Třebíči 2:3. Vítěz druhé nejvyšší soutěže z minulé sezony Zlín zabral po sérii čtyř porážek a vyhrál venku nad posledním Frýdkem-Místkem 1:0.

Poruba v Edenu doháněla ztrátu, protože v 9. minutě otevřel skóre premiérovou brankou v první lize v kariéře Marek Slavík. V čase 13:02 ale vyrovnal v přesilovce pěti proti třem Ondrej Šedivý, v 25. minutě otočil skóre Vojtěch Střondala a 108 sekund před koncem druhé části zvýšil Lotyš Frenks Razgals. Předposlední Slavia počtvrté za sebou prohrála.

Vsetín zareagoval na středeční porážku v Litoměřicích 1:4 a doma vyhrál pátý z posledních šesti zápasů. S Duklou sice prohrával od 14. minuty po gólu Jana Bergera, ale v polovině utkání během 65 sekund otočili skóre Pavel Kubiš a Vít Jonák. Dukla utrpěla teprve druhou porážku z uplynulých sedmi duelů.

Litoměřice neuspěly poprvé od 4. října, kdy prohrály v Přerově 0:3. Horácká Slavia vykročila za ukončením série tří porážek v 7. minutě, kdy zužitkoval početní výhodu pěti proti třem Ladislav Bittner. Krátce po polovině utkání vyrovnal v klasické přesilovce obránce Michael Krutil. V 53. minutě vrátil domácím náskok Martin Dočekal, který s 12 góly i 23 body vládne statistikám soutěže. V čase 56:45 sice odpověděl Matěj Toman, ale 65 sekund před koncem rozhodl Jakub Malý.

Zlín bodoval naplno poprvé po sedmi zápasech, z nichž jen jeden vyhrál. Stačila mu k tomu jediná branka, kterou vstřelil v 18. minutě v početní výhodě Jakub Šlahař. Gólman Daniel Huf pochytal všech 32 střel Rysů a připsal si třetí nulu v ročníku. Frýdek-Místek musel strávit čtrnáctou porážku za sebou a pojedenácté při této sérii nebodoval. V minulých třech kolech shodně prohrál až v nastavení.

Čtvrtou výhru za sebou oslavil Přerov, který vyhrál v derby na ledě Prostějova 2:0. Zubři se před 2615 diváky poprvé radovali ve 4. minutě díky gólu Tomáše Doležala a ve druhé třetině zvýšil obránce Jiří Krisl. Za Jestřáby snížil necelých šest minut před koncem Jan Veselý, ale těsný náskok hosté uhájili.

Po šesti porážkách zabral Kolín, který doma zdolal Pardubice B 2:0. Oba góly vstřelil Kryštof Ouřada, který otevřel skóre v polovině úvodní třetiny při hře čtyř proti čtyřem a výsledek zpečetil v 35. minutě. Brankář Jakub Soukup udržel díky 34 úspěšným zákrokům potřetí v sezoně čisté konto. Záložní tým Dynama neuspěl poprvé po sérii tří vítězství.

Šestou prohru z posledních sedmi utkání zaznamenal nováček Znojmo, které doma podlehlo Sokolovu 4:5. Orli sice vedli 3:0 i 4:2, ale Baník v pasáži od 53. do 58. minuty výsledek otočil. Čtyřmi body za dvě branky včetně vítězné a dvě asistence zazářil Daniel Kružík.

17. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha - Poruba 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky: 9. Slavík - 14. O. Šedivý, 25. Střondala, 39. Razgals. Rozhodčí: Jaroš, Valenta - Malý, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc T. Šoustal (Poruba) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 811.

Kolín - Pardubice B 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 11. a 35. Ouřada. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - J. Dědek, Maňák. Vyloučení: 4:2, navíc Pinkas - Lichtag oba 5 min., M. Voženílek oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1091.

Vsetín - Jihlava 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 31. Kubiš, 32. Jonák - 14. Berger. Rozhodčí: Šico, Wagner - Bezděk, Mikšík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2610.

Frýdek-Místek - Zlín 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 18. Šlahař. Rozhodčí: Kubičík, Vrba - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 1054.

Prostějov - Přerov 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 55. J. Veselý - 4. T. Doležal, 25. Krisl. Rozhodčí: Úlehla, Pilný - Beneš, Tvrdý. Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 2612.

Znojmo - Sokolov 4:5 (1:0, 2:1, 1:4)

Branky: 17. A. Karlsson, 23. M. Špaček, 31. Šťovíček, 51. J. Hruška - 53. a 58. Kružík, 33. V. Adamec, 46. V. Tomeček, 56. Tureček. Rozhodčí: Grygera, Mejzlík - Polák, Kleprlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1292.

Třebíč - Litoměřice 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 4. Bittner, 53. Dočekal, 59. Malý - 33. Krutil, 57. M. Toman. Rozhodčí: Micka, Kosnar - Kotlík, Augusta. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 841.

17:30 Přerov - Frýdek-Místek, Zlín - Prostějov, Jihlava - Třebíč,

18:00 Znojmo - Kolín, Pardubice B - Litoměřice, Sokolov - Slavia Praha, Poruba - Vsetín.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 1.05.2024 ČTK