SESTŘIH: Olomouc - Zlín 0:0. První bod pro Červenku, Sigma pálila šance

0
Video se připravuje ...
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Po šílené přestřelce a odvolání kouče Pavla Vrby vyrazili fotbalisté Zlína do Olomouce, kde naopak ve 13. kole FORTUNA:LIGY žádný gól nepadl. Nový kouč Bronislav Červenka tak vyválčil první bod, i když Sigma měla několik velkých šancí - hned dvakrát trefila brankovou konstrukci, Ševci mířili do tyče jednou. Podívejte se na VIDEA nejzajímavějších okamžiků zápasu.

Zlínští po minulém historickém debaklu 5:9 doma s Mladou Boleslaví potřetí z posledních čtyř kol remizovali, na vítězství ale čekají už sedm ligových zápasů. „Ševci“ zůstali v neúplné tabulce na posledním místě. Olomoučtí si připsali druhý nerozhodný výsledek po sobě a poskočili na třetí příčku, kterou však mohou po dalších zápasech kola zase opustit.

Červenka, který už ve Zlíně v minulosti hrával a dělal asistenta, udělal při své prvoligové premiéře v roli hlavního kouče oproti poslednímu kolu čtyři změny v sestavě.

Po debaklu s Mladou Boleslaví a historicky nejgólovějším utkání samostatné nejvyšší soutěže posadil na lavičku brankáře Rakovana a mezi tyče poslal uzdraveného Dostála. V zahajovací jedenáctce byl nově i bývalý olomoucký středopolař González. Do základní sestavy Hanáků se po zranění vrátil jejich nejlepší střelec Juliš.

První zajímavá situace přišla v deváté minutě, kdy z voleje vypálil Zorvan, ale trefil jen prostředek brány a Dostál jeho ránu vyrazil. Sigma celé utkání častěji držela míč a snažila se dostat do zlínského defenzivního bloku. Velkou šanci měl v 19. minutě po rohu Beneš, ale jeho hlavičku vyrazil Dostál.

O dvě minuty později poprvé zahrozil také Zlín. Dlouhý nákop přeletěl Beneše a Vukadinovič trefil z úhlu tyč. Ve 24. minutě domácím pořádně zatrnulo. Brankář Digaňa špatným odkopem trefil Tkáče, svoji chybu ale ještě dokázal napravit včasným vyběhnutím a míč před zlínským hráčem odkopl do autu. Čtyři minuty před přestávkou zůstal domácí Fortelný úplně sám ve vápně, ale Chvátalův centr hlavou usměrnil jen těsně vedle.

Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Sigma držela balon a dobývala zlínskou obranu. V 52. minutě Zorvanova lehce tečovaná střela mířila do tyče. Hned nato měl obrovskou šanci Juliš, který nabídku od Chvátala poslal z malého vápna do Dostála, jenž mu dobře zmenšil úhel.

Na druhé straně se mohl proti bývalému klubu prosadit González, ale jeho pokus z vápna zablokoval Beneš. Na další šanci pak diváci čekali až do 84. minuty, kdy z voleje napálil břevno domácí Chvátal. Ddražený míč si zpracoval Beneš, ale z malého vápna přestřelil. Zlín v lize proti Olomouci bodoval po dvou zápasech, v minulé sezoně nejvyšší soutěže oba vzájemné duely o gól prohrál.

Domácí: Digaňa – Chvátal, Beneš, Pokorný, Zmrzlý – Ventúra (66. Pospíšil), Breite (C) – Navrátil (66. Sláma), Fortelný (66. Zifčák), Zorvan – L. Juliš.

Hosté: S. Dostál – Cedidla, Čelůstka (59. Reiter), Černín, Didiba – González (59. Bužek), Janetzký – Fantiš (C) (85. Y. Dramé), Tkáč (72. Slončík), Bartošák – Vukadinović (85. F. Žák).

Náhradníci

Domácí: Israel, Křišťál, Macík, Pospíšil, Matys, Sláma, Vraštil, Zifčák, Langer

Hosté: Žák, Dramé, Bužek, Kovinić, Ndiaye, Rakovan, Pidro, Reiter, Simerský, Slončík

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905