FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Anglie promarnila třináctibodový náskok, nakonec ale bere bronz. Veterán Sánchez odmítl prodloužení

Ragbisté Anglie získali poprvé v historii bronz na mistrovství světa. Obhájci stříbra porazili v dramatickém duelu o třetí místo na pařížském stadionu Stade de France Argentinu těsně 26:23. Anglie uspěla stejně jako v úvodním zápase v základní skupině, případné prodloužení pro Argentince odmítl střídající Nicolás Sánchez, který z trestného kopu pět minut před koncem netrefil. Přímý přenos finálového utkání Nový Zéland – JAR s předzápasovým studiem sledujte v sobotu od 20:00 na ČT sport a ČT sport Plus.

Světoví šampioni z roku 2003 a trojnásobní stříbrní medailisté vyhráli první poločas 16:10, přičemž kapitán Owen Farrell se postaral o jedenáct bodů.

"Začali jsme zápas opravdu dobře, potom ale byla hra dost neurovnaná. Ale po těsné prohře z minulého týdne to byl skvělý večer. Dokázali jsme hrát několika různými způsoby a doufám a věřím, že se budeme dál zlepšovat. Jsem hrdý na to, jaké úsilí jsme do toho všichni vložili," uvedl po zápase Farrell.

Hned po přestávce ale Jihoameričané díky položené pětce Carrerase a úspěšné konverzi krátce otočili skóre na svoji stranu.

"Sami jsme si to zkomplikovali. Dobře jsme začali, ale Argentina je tým, který se nikdy nevzdává. Naše špatná disciplína je pustila zpět do hry," přiznal autor druhé anglické pětky Theo Dan.

Z vedení se ale neradovali ani dvě minuty. Angličané se po chybě právě hrdiny předchozích okamžiků Carrerase v rozehrávce vrátili do vedení a v dramatickém závěru výhru uhájili.

"Drželi jsme se našeho herního plánu a nepropadali panice. Věděli jsme, že takové zápasy se rozhodují v posledních dvaceti minutách. Byly to skvělé týdny, je skvělé, že jsem si mohl na šampionátu zahrát," řekl nejlepší hráč zápasu Sam Underhill, který byl do týmu povolán až v závěru základní skupiny po zranění Jacka Willise.

Výsledek utkání o bronz na mistrovství světa v ragby:

Argentina – Anglie 23:26 (10:16)
Pětky: 36. Cubelli, 42. Carreras – 8. Earl, 44. Dan. Konverze: Boffelli 2/2 – Farrell 2/2. Penalty: 24. a 50. Boffelli, 68. Sánchez – 3., 13., 30. a 65. Farrell. Rozhodčí: Nic Berry (Austrálie). Hráč utkání: Sam Underhill (Anglie).