Ragbisté Anglie porazili na MS Argentinu a poprvé získali bronzové medaile

foto Anglie - Argentina, utkání MS v ragby o třetí místo, 27. října 2023. Vlevo kapitán Anglie Owen Farrell.

Saint-Denis (Francie) - Ragbisté Anglie získali poprvé v historii bronzové medaile na mistrovství světa. Obhájci stříbra porazili v dramatickém duelu o třetí místo na pařížském stadionu Stade de France Argentinu těsně 26:23. Lví podíl na zisku cenného kovu měl kapitán Owen Farrell, který úspěšnými trestnými kopy a konverzemi získal celkem 16 bodů.

Světoví šampioni z roku 2003 a trojnásobní stříbrní medailisté vyhráli první poločas 16:10, přičemž Farrell se postaral o jedenáct bodů. Krátce po přestávce ale Jihoameričané díky položené pětce a úspěšné konverzi otočili skóre na svoji stranu.

Z vedení se ale dlouho neradovali. Angličané se po chybě soupeře v rozehrávce další pětkou a konverzí vrátili do vedení a v dramatickém závěru výhru uhájili. Argentinci mohli pět minut před koncem vyrovnat, Nicholas Sánchez ale trestný kop neproměnil.

Anglie porazila Argentinu stejně jako v úvodním zápase v základní skupině.