AS Řím - Slavia 2:0Slavii srazil mizerný úvod, v Římě se uvařila

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Fotbalisté Slavie se v kotli Stadia Olimpica uvařili. Sešívaní ve třetím zápase základní skupiny Evropské ligy prohráli v Itálii s domácím AS Řím 0:2 a v průběžné tabulce jsou druzí za stoprocentními Římany. Českého vicemistra srazil děsivý úvod, postupně se sice dostal do hry, ale v defenzivě zodpovědnou partu kouče Josého Mourinha nenachytal.

Romelu Lukaku se postaral o druhý gól AS Řím

Řím (od našeho zpravodaje) - Sotva zaplněný stadion dozpíval klubovou hymnu, mohli domácí příznivci burácet znovu, tentokrát na oslavu gólu. Ještě v 1. minutě se nechal lehce obrat o míč slávistický kapitán Tomáš Holeš, Romelu Lukaku se postavil před Igoha Ogbua, aby nemohl vystoupit, a Edoardo Bove měl před sebou hodně prostoru. Navedl si míč a přesnou střelou překonal Aleše Mandouse.

V 17. minutě bylo červenobílým ještě hůř. Stephan El Shaarawy se dostal přes Holeše, narýsoval přihrávku na Lukakua, který nekompromisně zakončil a zvýšil vedení domácích. Ogbu mu nestačil.

Tomáš Holeš bojuje o míč

Český celek se v průběhu první vzpamatoval, ale své akce nedotáhl do konce. Oscar střílel v 33. minutě slabě, skákavý pokus Micka van Burena o šest minut později vytěsnil gólman Mile Svilar na roh a minutu před pauzou hosté nadějnou akci úplně zazdili.

Ve druhé půli trefil El Shaarawy břevno, krátce poté v 64. minutě se zjevil sám před Svilarem Ivan Schranz, ale tvrdou ránu poslal nad bránu. Utkání nezdramatizoval, což se nepovedlo už ani nikomu jinému. Slavia zapsala po výhrách nad Servette Ženeva a Šeriffem Tiraspol první prohru.

Utkání 3. kola skupiny G fotbalové Evropské ligy:
AS Řím - Slavia Praha 2:0 (2:0)
Branky: 1. Bove, 17. Lukaku. Rozhodčí: Eskas - Engan, Bashevkin (všichni Norsko) - Dankert (video, Něm.). ŽK: Bove, Ndicka - Masopust. Diváci: 64.834.
AS Řím: Svilar - Mancini, Llorente, Ndicka - Celik, Bove (46. Paredes), Cristante, Aouar (89. Cherubini), Zalewski (70. Karsdorp) - Lukaku (83. Pagano), El Shaarawy (70. Belotti). Trenér: Foti.
Slavia: Mandous - Holeš, Ogbu, Vlček - Douděra, Oscar, Zafeiris (82. Jurečka), Dumitrescu (65. Provod) - Masopust (46. Jurásek), Schranz (65. Wallem) - Van Buren (71. Chytil). Trenér: Trpišovský.