sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Tábor rozstřílel Řisuty 8:2. , Autor: Josef Janda

Tábor rozstřílel Řisuty 8:2.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Druholigoví hokejisté Tábora měli v posledních zápasech problém se střílením gólů, ve středu 25. října proti Řisutům si ale vše vynahradili. Po skromné první třetině rozjeli útočnou mašinu ve druhém dějství, v němž se prosadili dokonce pětkrát. Do třetí třetiny vstoupili Táborští třetím gólem Jana Milfaita a čepice létaly na ledovou plochu. Svěřenci trenéra Tomáše Matušíka zvítězili nakonec před více než tisícovkou diváků 8:2. V příštím kole se kohouti představí opět doma, v sobotu 28. října je čekají od 18 hodin Benátky nad Jizerou.

HC Tábor – HC Řisuty 8:2 (1:1, 5:0, 2:1), branky a nahrávky: 3. Milfait (Šulek, Matušík), 26. Krliš (Plášil, Severa), 29. Milfait (Suchánek), 31. Dančišin (Hajič, Krliš), 31. Šulek (Plášil, Matušík), 37. Zíb (Duda), 45. Milfait (Severa, Krliš), 54. Seidl (Šulek, Čížek) – 8. Výrut (Pejchal, Čech), 45. Okegawa (Pulda, Výrut), rozhodčí Hacaperka – Kettner, Brož, vyloučení 3:3, využití 3:0, 1 148 diváků.

HC Tábor: Dvořák (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek, Gajdolín, Hajič, Čížek – Krliš, Milfait, Severa – Seidl, Matušík, Šulek – Zayml, Dančišin, Bárta – Nevšímal, Zíb, Duda.

HC Řisuty: Pánek (Zeithaml) – Volráb, Zich, Janda, Řepka, Malovický, Strnad – Bílek, Wimmer, Janeček – Hajný, Čech, K. Pejchal – Výrut, Mulač, Okegawa – Pulda.

Trenér Tábora Tomáš Matušík ocenil po zápase výši vítězství. „Samozřejmě mám radost, že jsme vstřelili po delší době více gólů. Na soupeřovu branku šlo velké množství střel a snažili jsme se clonit před bránou, což neustále řešíme na trénincích," připomněl Matušík.

Domácí trenér si ve hře všiml i určitých nedostatků. „Na můj vkus jsme udělali velké množství chyb v obraně. Na začátku utkání jsem měl pocit, že nám úplně nejdou nohy, nicméně i z toho jsme vystřelili v první třetině dvacetkrát na branku. Měli jsme v ní dát více gólů," mrzelo trenéra Matušíka.

S druhou periodou byl táborský lodivod spokojený. „Konečně jsme odšpuntovali zátku v soupeřově brance a dali jsme pět gólů. Ve třetí části jsme utkání víceméně dohrávali. Když to shrnu, máme radost z vítězství i z osmi gólů, navíc jsme využili všechny tři přesilovky," uzavřel hodnocení utkání Tomáš Matušík.