Vstupenky online

Vsetín nezachytil úvod utkání a v Litoměřicích nebodoval

Tomáš Petr Marek • 25.10.2023

V utkání mezi Litoměřicemi a Vsetínem byly lepší Litoměřice, když v úvodu utkání dokázaly vsítit hned dvě branky. První z nich vstřelil bývalý hráč Valachů Riku Sihvonen a druhou po dvaceti vteřinách vsítil Josef Koláček. Ve druhé třetině odskočily Litoměřice na rozdíl tří branek, když se ve 30. minutě prosadil po druhé Josef Koláček. Valaši dokázali ještě ve třetí třetině snížit, když se prosadil v přesilovce Pavel Kubiš, ale o naděje na vyrovnaní vsetínští přišli při hře v šesti, když na konečných 4:1 upravil Pavel Kordule. Valaši si tak ze severu Čech neodváží ani bod.

CHANCE LIGA - 16.kolo st 25.10.17:30
HC Stadion Litoměřice
VHK ROBE Vsetín
4:1(2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. R. Sihvonen (P. Husák, P. Svoboda), 3. J. Koláček (K. Costa, T, Tomek), 30. J. Koláček (P. Kordule, K. Costa), 59. P. Kordule (P. Svoboda) - 56. P. Kubiš (P. Klhůfek, E. Hrňa). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Belko, Teršíp. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 943. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák (C), Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák (A), Sihvonen – M. Toman, Jícha (A), Chlubna – Korkiakoski, Costa, J. Koláček – P. Svoboda, Vitouch, Kordule.
VHK ROBE Vsetín: Romančík (34.-37. Žukov) – Staněk (A), Š. Bláha, Ďurkáč, Š. Jenáček, Petrovický, Kojo, Hamřík – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Kubiš, Klhůfek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Kratochvil, Dědek, Vaňo.

Po úvodním buly se do prvního útoku dostal Vsetín, ale záhy na to, se ke kotouči dostaly Litoměřice a ihned v první minutě dostaly taky možnost první početní výhody, jenž Robin Staněk usedl na trestnou lavici za podrážení . Domácí dokázali potvrdit svou nebezpečnost v této herní situaci, když Patrik Husák nabil Riku Sihvonenovi a ten od modré propálil Romančíka. Nestihlo uběhnout ani půl minuty a Litoměřice odskočily na dvoubrankové vedení. Kale Costa šikovně našel Josefa Koláčka ve středním pásmu a ten v úniku kličkou překonal brankáře Valachů po druhé. Hra se poté velmi uklidnila. Litoměřice byly právě tím týmem, který perfektně určoval tempo hry. Valaši sice více operovali v útočném pásmu, dokázali být také více střelecky aktivnější, ale k ničemu tato aktivita hráčů v zelenožlutém nevedla. ¨

Tři minuty před koncem úvodní periody se rozhodčí rozhodli vylučovat. Markus Kojo tvrdě zahrál tělem u mantinelu domácího beka Jakuba Kroupu, kterému se to nelíbilo a došlo na menší pěstní potyčku mezi těmito hráči, Kroupa po chvíli přestal a Kojo jej bil nadále. Litoměřický hráč dostal dvě minuty za hrubost, avšak Kojo si odseděl 5 minut za hrubost plus 10 minut za nesportovní chování. Hra se tedy na dvě minuty dostala do situace 4 na 4. Muži v pruhovaných dresech ještě rozdali po dvou minutách na obou stranách za hrubost Pavlu Klhůfkovi a domácímu Josefu Jíchovi za sekání. Vsetín se dlouhou dobu v útočném pásmu motal okolo branky Paříka, ale snížení z toho nepřišlo. Po skončení hry 4 na 4 Erik Hrňa podrazil jednoho z domácích, ale litoměřičtí ve výhodě pochybili a byli na ledě v sedmi mužích, čili se tresty vykrátily a pokračovalo se v přesilovce Litoměřic. Domácí avšak skórovat nedokázali a do kabin po první siréně šli za stavu 2:0.

Do druhé třetiny Severočeši vstoupili s pokračující přesilovkou z úvodní periody na necelé dvě minuty. Domácí sice většinu početní výhody strávili v útočném pásmu, ale další branku z toho nevytěžili. Naopak na druhé straně byl blízko snížení Luboš Rob, který objel Lukáše Paříka, ale kotouč mu ujel a svatyni domácích vysoko přestřelil. Další velkou šanci měl vsetínský rodák Erik Hrňa, jenž dostal výbornou nabídku od jednoho ze svých spoluhráčů do předbrankového prostoru, kde byl osamocen, ale brankáře domácích překonat nedokázal. Jednoznačně více ze hry měli hosté, domácí se do nebezpečných příležitostí dostávali jen zřídka. Ale to se změnilo, když Rayen Petrovický podrazil litoměřického hráče u branky Romančíka a odpykal si tak dvě minuty. Litoměřice spoustu času byly u branky Valachů, ale žádná střela pro Romančíka nebezpečná nebyla, tudíž Severočeši přesilovku nevyužili. Avšak chvíli poté v přečíslení dva na jednoho domácí rozvlnili síť už po třetí. Josef Koláček měl snadnou úlohu, když mu před prázdnou bránu nahrál jeho spoluhráč Pavel Kordule a poslal tak domácí do vedení 3:0.

Další přesilovkovou šanci domácí dostali ve 32. minutě, když Jan Kern přidržel jednoho z protihráčů a dostal dvě minuty. Ale avšak ani tuto přesilovku přes velkou snahu Litoměřice nevyužili. Opět chvíli po ní měly velkou šanci, kdy se znovu dostaly do přečíslení dva na jednoho, ale hráči domácích trefili pouze boční síť. Po této šanci musel Romančík vystřídat a tak se do brány Valachů postavil Maxim Žukov. Jakub Černohorský byl 4 minuty před koncem prostředního dějství vyloučen za držení, tím zelenožlutí mohli ještě snížit a pokoušet se o korigování skóre. Jenže Valaši početní výhodu využít nedokázali. Navrátilec Romančík zachránil Vsetín, když v úniku střílel Costa, ale brankář hostů puk vykopl betonem. Spolu se sirénou však ještě v rohu u branky domácích vznikla potyčka spousty hráčů a tak se rozhodčí shodli na vyloučení a poslali hráče do šaten.

Vyloučen byl vsetínský Luboš Rob a na domácí straně David Aubrecht, přesto dle nových pravidel oba týmy hrály na počátku poslední třetiny pět na pět. Na jejím začátku se Valaši ihned usídlili v útočném pásmu, to přineslo nebezpečnou teč Erika Hrni, která pro jeho smůlu šla pár centimetrů vedle branky domácích. Pro vsetínskou stranu přišla další přesilovka, když byl vyloučen Petr Ton za hrubost, jenž se ohnal po jednom z hráčů zelenožlutých. Nebezpečnou šanci si vytvořili v oslabení hráči Litoměřic, když hosté propadli a v přečíslení tři na jednoho minuli poloodkrytou bránu. Od této chvíle Vsetín tlačil celou přesilovku, pálil velmi nebezpečné rány od modré, ale početní výhodu nevyužil. Poté Patrik Romančík zakryl kotouč, ale Tomáš Chlubna jej sekl, sice se omluvil, ale i přesto byl poslán hlavním sudím na dvě minuty na trestnou lavici. 14 minut před koncem přesilovku využil Pavel Kubiš. Nejdříve přišla tvrdá rána od modré z ruk Erika Hrni, ta šla za bránu, odrazila se k Pavlu Klhůvkovi a ten šikovně zadovkou před bránou našel autora gólu Kubiše a snížil na 3:1.

Ve 49. minutě byl Markus Kojo vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovku však domácí využít nedokázali i díky tomu, že Vsetín několikrát ve vlastním oslabení zahrozil u brány Paříka. Erik Hrňa v úniku dva na jednoho našel skvěle postaveného Matyáše Dědka, ten ale puk usměrnit do kasy domácích nedokázal. Domácí se dokázali náporu zelenožlutých vzepřít na pár minut, ale Valaši se přesto dokázali opět usadit ve svém útočném pásmu. Litoměřice byly pod velkým tlakem 2 minuty před koncem a tak se trenér hostů rozhodl Romančíka odvolat. Namísto snížení Valaši obdrželi branku, když těsně za modrou čáru vyhodil jeden z litoměřických hráčů, kotouč získal Přemysl Svoboda a poslal před prázdnou bránu Pavla Korduleho a ten upravil na konečných 4:1 pro domácí.

Ohlasy k utkání

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): V tomto zápase jsme měli asi nejlepší vstup do utkání z celé sezóny. Udělali jsme si dobrý náskok, ale soupeř se poté probudil a byl nepříjemný. My jsme měli dobrou i druhou třetinu a ve třetí periodě už jsme to jen urvali na sílu. Věděli jsme, jak silný je v útoku soupeř a snažili jsme se to eliminovat, chytře jsme to odehráli a zakončili gólem do prázdné brány.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Utkání jsme ztratili v prvních třech minutách, kdy jsme dostali dva góly. V prostřední části zápasu už jsme byli vyrovnaným soupeřem a měli jsme mnoho nadějných situací, ale nepodařilo se nám je proměnit. Ve třetí třetině už nám chyběla síla, protože většinu zápasu jsme hráli na tři lajny, nicméně o výsledku se rozhodlo už na začátku.