FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

Duel o čelo tabulky zvládl Chodov, v dohrávce jej ale předskočily Vítkovice

Lídrem florbalové superligy jsou hráči Vítkovic, kteří se do čela tabulky posunuli po vítězství nad Bohemians 9:5. Chodov je druhý, když porazil Mladou Boleslav 8:3. Liberec prohrál se Spartou 6:12.

Chodov si spravil chuť po překvapivé domácí porážce se Sokolem Královské Vinohrady 3:5 z minulé soboty. Mladá Boleslav v neděli po porážce na Spartě 4:6 ztratila první body v sezoně a teď vyšla naprázdno opět. Dvě branky a jednu asistenci si za vítěze připsali Mikuláš Komárek a Marek Vávra.

Mladá Boleslav během úvodních dvou třetin třikrát dotáhla náskok Chodova, ale v 51. minutě už se postaral o vítězný gól Vojtěch Klápa. Za 69 sekund zvýšil náskok Tom Ondrušek a při power-play domácích ještě skórovali do prázdné branky Marek Šmíd a Vávra s Komárkem.

Třetí výhru za sebou oslavila Česká Lípa, která doma porazila FBC Ostrava 7:3. Dvěma trefami a jednou přihrávkou k tomu přispěli Tomáš Pšenička a Jakub Seibert.

Florbalisté Sparty Praha
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Severočeši nevyužili příležitost

Liberec nestačil na Spartu (6:12) a prohrál teprve podruhé v sezoně. Čtyřmi brankami a dvěma asistencemi pomohl ke čtvrté výhře Sparty za sebou Slovinec Robert Košir. Gól a čtyři přihrávky si připsal za vítěze Jiří Curney a hattrick zaznamenal Mikuláš Krbec.

Mistrovský Tatran Střešovice doma rozdrtil Black Angels 11:0 a potřetí za sebou naplno bodoval. Po dvou gólech dali Tomáš Hanák a Martin Šindelář, tři asistence si připsal Adam Tlapák. Brankář Tomáš Jurco si jako druhý v sezoně po vítkovickém Lukáši Součkovi připsal čisté konto. Black Angels počtvrté za sebou nebodovali.

Pátou výhru z posledních šesti zápasů oslavil Sokol Královské Vinohrady, který doma porazil Pardubice 6:3. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci zazářil Daniel Gärtner. Sokolům nepomohly přerušit sérii sedmi porážek bez jediného zisku ani tři body za gól a dvě asistence Lotyše Ralfse Polise.

Nováček Butchis vyhrál na hřišti posledních Karlových Varů 7:6, oslavil druhou výhru v nejvyšší soutěži a poprvé si připsal plný bodový zisk. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl Štěpán Novák a dvěma trefami David Lebeda. Za Západočechy, kteří prohráli i osmý duel v sezoně, dal dva góly Jiří Lebeda.

Vítkovice zvládly dohrávku s Bohemians a jsou v čele

Florbalisté Vítkovic vyhráli v dohrávce nad Bohemians 9:5 a posunuli se do čela tabulky o skóre před Chodov. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci zazářil v barvách vítězů Štěpán Kaleta a tři asistence zaznamenal za Ostravany Lukáš Hájek.

Vítkovice mezi 7. a 17. minutou získaly tříbrankový náskok díky gólům Štěpána Kalety, Martina Gattnara a Ondřej Jankovského. Za 49 sekund se poprvé radovali domácí díky Jaroslavu Petrákovi a po sedmi minutách druhé části bylo díky trefám Patrika Šebka a Matyáše Krebnera vyrovnáno.

Ostravanům vrátil náskok v přesilové hře Jakub Hubálek a 86 sekund před druhou pauzou opět vyrovnal Jakub Buršík. V polovině závěrečné třetiny otočil stav Ondřej Kawulok, ale v 55. minutě zahájil konečný obrat Kaleta a za 109 sekund se trefil podruhé v zápase také Martin Gattnar. V čase 57:21 dovršil hattrick Kaleta, při power-play se trefil do prázdné branky Rostislav Gattnar a výsledek ještě pečetil Michal Pažák.

Výsledky superligy florbalistů – 8. kolo:

FBC Česká Lípa – FBC Ostrava 7:3 (1:0, 2:1, 4:2)

Branky: 27. a 59. Pšenička, 56. a 58. Seibert, 5. Krajcigr, 29. Trčka, 44. Slaný – 37. a 52. Herblich, 42. Jakubec.

Mladá Boleslav – Chodov 3:8 (1:2, 2:1, 0:5)

Branky: 4. Gašparík, 25. Natov, 40. Punčochář – 1. a 58. M. Vávra, 17. a 59. Komárek, 26. Netrefa, 51. V. Klápa, 52. Ondrušek, 58. M. Šmíd.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokoli Pardubice 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky: 40., 45. a 48. D. Gärtner, 10. Keller, 41. Pergler, 60. Plíhal  32. Polis, 53. Prix, 58. P. Pakosta.

Tatran Střešovice  Black Angels 11:0 (6:0, 3:0, 2:0)

Branky: 6. a 37. T. Hanák, 19. a 27. Šindelář, 3. J. Boček, 8. Havlas, 14. D. Šimek, 15. Marek Beneš, 28. M. Mühlfait, 54. Vavroušek, 58. Čelakovský.

Sparta Praha  FBC Liberec 12:6 (4:2, 3:1, 5:3)

Branky: 8., 17., 56. a 58. Košir, 15., 24. a 34. M. Krbec, 12. Juha, 27. Curney, 45. Matěj Čermák, 49. Fišer, 59. Zouzal  50. a 52. Jakub Kopecký, 6. Wiener, 10. Rozkovec, 37. Faksa, 60. Dolejš.

FB Hurrican Karlovy Vary  Butchis 6:7 (2:4, 3:1, 1:2)

Branky: 6. a 60. J. Lebeda, 10. Hozman, 23. Hrbáček, 36. Tyl, 38. Péc  37. a 53. D. Veleba, 7. Š. Novák, 7. Kalina, 12. M. Svoboda, 14. J. Černý z tr. střílení, 52. Vondruška.