Bronzová premiéra s novým autem i radost z parťákova úspěchu. Bejda se rozloučil s vrchařskou sezonou

První start s novým autem a hned stupně vítězů. Pavel Bejda se s letošní vrchařskou sezonou rozloučil na Masarykově okruhu v Brně bronzovým výsledkem ve třídě E1+3000/2WD.

„Byl to především test nového auta, které jsme připravili na příští sezonu. Hlavně jsem se tedy s ním chtěl seznámit. Vyzkoušel jsem si, jak funguje, což byl hlavní účel,“ říká Bejda ke svému startu při finálovém podniku seriálu Maverick Hill Climb Czech.

Jezdec startující pod hlavičkou stáje GT2 Motorsport do podniku nastoupil s vozem Porsche 911. Tentokrát ale nešlo o model s označením 991, který Bejdu letos dovezl k titulu vicemistra republiky ve skupině 3, ale o jeho pokračovatele – generaci 992. S ním plánuje závodit v příští sezoně.

„Je to modernější auto. Oproti předchozí verzi u něj najdeme příjemné změny jako třeba kontrolu trakce, jinak ale stále vychází z původního modelu, takže jde spíše o drobná vylepšení, která nejsou nijak převratná,“ vysvětluje.

S novým autem se Bejdovi podařilo hned v prvním závodě dojet na třetí pozici. V chladných teplotách nestačil pouze na vítězného Jiřího Mičánka mladšího a druhého Martina Jermana. O bronzový výsledek ovšem svedl boj s Alešem Kotěrou. Zatímco první pokusy zvládl rychleji Bejda, ve druhých se zadařilo více Kotěrovi. V Bejdův prospěch nakonec rozhodlo pouhých 65 tisícin sekundy.

„S výsledkem jsem spokojen. Přede mnou dojela jenom dvojice vozů Lamborghini Huracán,“ udělala mu bronzová pozice radost.

Při druhém závodě se ale hned v úvodu ukázalo, že tentokrát bude cesta na stupně vítězů o poznání složitější: „Hned na startu první jízdy mi zhasl motor. Z toho důvodu už jsem zbytek vypustil,“ říká Bejda, který úvodní pokus zakončil s nejhorším šestým časem ve třídě a ztrátou téměř 20 vteřin na Aleše Kotěru.

Při druhém pokusu se sice Bejdovi podařilo zajet třetí nejrychlejší čas, v konečném pořadí se ale posunul už jen na páté místo. Měl ovšem radost z Aleše Kotěry. Ten startoval s vozem Porsche 911 právě za stáj Auto Bejda Racing a ve druhém závodě dosáhl na třetí pozici.

„Byl to pro něj velký úspěch a dost to prožíval,“ říká Bejda. „Celkově to pro nás byl vydařený víkend,“ uzavírá.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.