neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Fotbalistům z Jindřichohradecka se dařilo, zvítězili také Střelci a Lioni

JINDŘICHOHRADECKO – Po výhře nad Českým Krumlovem mají fotbalisté Jindřichova Hradce v divizi už pátou výhru. Tři body získala také Jiskra, která otočila s Dražicemi. Třebětice braly s Protivínem bod. V A třídě se zadařilo Nové Včelnici i Dačicím. Beze ztráty pokračují basketbaloví Lioni a výhru slaví také hokejoví Střelci, kteří uspěli na ledě českokrumlovského Slavoje.

Hradci proti Krumlovu vystřelil výhru Filip Votava

JINDŘICHŮV HRADEC – Los 11. kola Divize A přinesl souboj dvou jihočeských celků. V neděli poměřily síly Jindřichův Hradec a Český Krumlov. Jasným favoritem na výhru byl domácí celek, který měl na kontě čtrnáct bodů. To Slavoj během podzimu vybojoval pouze jednu výhru a remízu. Jindřichův Hradec šel do vedení už ve 12. minutě, kdy balon odražený od tyče nasměroval do branky kanonýr Filip Votava. Pak ale převzali iniciativu hosté a po deseti minutách se dočkali vyrovnání, když dobře zamířil David Trmal. Po změně stran si vzal slovo znovu domácí kapitán Filip Votava, který přesným zásahem v 78. minutě vybojoval pro svůj celek tři body. Jindřichův Hradec v divizi drží šestou pozici, naopak Slavoj se čtyřmi body zůstává společně s Tachovem poslední.

FK Jindřichův Hradec 1910 – FK Slavoj Český Krumlov 2:1 (1:1)
Branky: 12. a 78. Votava – 23. Trmal
Rozhodčí: Jansa – Depeš, Jureček. ŽK: 3:2 (Cettl, Rejthar, R. Mischnik – Svoboda, J. Matuška). Diváků: 120
Jindřichův Hradec: Cettl – Jaroš, Licehamr, Rejthar, Hauser – Waník (88. Petr), R. Mischnik, M. Mischnik, Praveček (92. Ježek), Janák (90. Pacholík) – Votava (90. Wölfl)
Český Krumlov: Polanský – Švec, Kabele, Matušek – Svoboda (83. Poláček), J. Matuška, Kolář, Kuna, Trapl (88. Gelnar) – Trmal (83. Parakhnenko)

Výsledky 11. kola: FK Komárov – SK Senco Doubravka 2:0 (1:0), TJ Jiskra Domažlice B – SK Otava Katovice 4:2 (2:1), FC Rokycany – SK Aritma Praha 0:2 (0:0), FK Příbram B – FK Baník Sokolov 1948 1:1 (1:0), SK Hořovice – SK Petřín Plzeň 2:4 (0:2), TJ Spartak Soběslav – SK Klatovy 1898 5:1 (2:0), FK Tachov – FC Viktoria Mariánské Lázně 0:4 (0:1), FK Jindřichův Hradec – FK Slavoj Český Krumlov 2:1 (1:1)

Program 12. kola: Sobota 21. října 10.15 FK Baník Sokolov 1948 – FK Tachov, SK Aritma Praha – FK Komárov, SK Petřín Plzeň – FK Jindřichův Hradec, 13.30 FC Viktoria Mariánské Lázně – TJ Spartak Soběslav, 15.30 FK Slavoj Český Krumlov – FK Příbram B, SK Klatovy 1898 – FC Rokycany, SK Otava Katovice – SK Senco Doubravka. Neděle 22. října 10.30 TJ Jiskra Domažlice B – SK Hořovice

Jiskra rychle prohrávala, i tak má další výhru

TŘEBOŇ – V dalším kole krajského přeboru přivítala druhá Třeboň tým Dražic, který okupoval spodní patra tabulky. I přesto šli hosté brzy do vedení po trefě Tomáše Běhouna. Jiskra se dočkala vyrovnání po půl hodině, když se prosadil Pavel Tůma. Ještě do přestávky domácí dokonali obrat. Z penalty mířil přesně Leoš Hromádka. Těsný náskok Třeboň držela až do samého závěru, kdy definitivní pojistku vsítil Miroslav Pánek.

TJ Jiskra Třeboň – TJ Dražice 3:1 (2:1)
Branky: 33. Tůma, 44. Hromádka (penalta), 90. Pánek – 7. Běhoun
Třeboň: Kopecký – Širhal, Matoušek, Průcha, Hromádka, Bicenc (46. Andres), Zavadil (90. Vrána), Činčura (61. Schneider), Pánek, Kubata, Tůma

Třebětice s Protivínem dvakrát dotahovaly

TŘEBĚTICE – Los 11. kola nejvyšší krajské soutěže zavedl v neděli na třebětické hřiště fotbalisty Protivína. Celek trenéra Miroslava Říhy byl na tom v tabulce stejně jako nováček soutěže a nic na tom nezměnil ani vzájemný duel. Hosté šli sice brzy do vedení po trefě Adama Petra, ale Třeběticím se po chvíli podařilo srovnat Jaroslavem Cechem. I tak na poločasovou pauzu odcházeli spokojenější hráči Protivína. Po půl hodině hry se trefil Patrik Hrachovec. Těsný náskok hosté hájili až do 80. minuty, kdy se prosadil domácí Roman Nehyba. Více už se skóre neměnilo a týmy si body rozdělily.

FK Třebětice – FK Protivín 2:2 (1:2)
Branky: 17. Cech, 80. R. Nehyba – 8. Petr, 29. Hrachovec
Rozhodčí: Krčín – Nedvěd, Kollmann. ČK: 1:0 (83. Chvátal). ŽK: 2:4 (R. Nehyba, Tříletý – Váverka, Kulík, Říha, Hrachovec). Diváků: 250
Třebětice: Pokorný – Habr, M. Kelbler (37. D. Kelbler), R. Nehyba, Novák (62. Gall), Trávníček, Tříletý, Chvátal, V. Švarc (87. Solař), F. Nehyba, Cech
Protivín: Váverka – Pícha, Z. Vorel (26. Kozák), Buko (75. Hodinka), Kulík, Daniel Bečvář, Zeman, Říha, Vorel, Hrachovec (89. Sháněl), Petr

Výsledky 11. kola: Hluboká nad Vltavou – Malše Roudné 1:0 (1:0), Mirovice – Jankov 6:0 (4:0), Semice – Trhové Sviny 1:1 (1:0), Osek – Milevsko 2:4 (2:2), Třeboň – Dražice 3:1 (1:1), Rudolfov – Olešník 2:5 (1:1), Třebětice – Protivín 2:2 (1:2), Strakonice – Týn nad Vltavou 3:2 (3:2)

Program 12. kola: Sobota 21. října 12.00 Roudné – Mirovice, 15.00 Protivín – Hluboká nad Vltavou, 15.30 Olešník – Trhové Sviny, Týn nad Vltavou – Semice, Dražice – Třebětice. Neděle 22. října 10.30 Rudolfov – Osek, 15.30 Milevsko – Třeboň, Jankov – Strakonice

Dačice i Nová Včelnice na hřištích soupeřů zvítězily

ČTYŘI DVORY/MLADÁ VOŽICE – V dalším kole A třídy, skupiny B celky z Jindřichohradecka zvítězily. Dačicům se díky brankám Josefa Brtníka a Robina Štolby podařilo otočit ve Čtyřech Dvorech. Nová Včelnice pak těsně uspěla v Mladé Vožici. Dva góly vsítil Zdeněk Didek a jednu branku přidal Marek Petráš.

Čtyři Dvory – FK Dačice 1:2 (1:1)
Branky: 21. Bukovský – 42. Brtník, 72. Štolba
Dačice: Marek – Leitkep (81. Vítkovský), Burian (84. Krejča), Přikryl, Šívr (60. Kněžínek), Distel, Štolba, Brtník, Zejda, Chyška, Šimánek (85. Moučka)

TJ Sokol Mladá Vožice – TJ Nová Včelnice 2:3 (0:2)
Branky: 49. Kukla (penalta), 90. Kratochvíl – 27. a 83. Didek, 23. Petráš
Nová Včelnice: Koudelak – Šlapanský, Petráš, Pivko (90. Poslušný), Mojžíšek (60. Horák), Blažek, Tuček, P. Jaroš (71. Kalkus), Mareš, Vokuš, Didek

Výsledky 9. kola: Loko ČB – Jistebnice 4:2, Čtyři Dvory – Dačice 1:2, Slavia ČB – Sezimovo Ústí 0:3, Chýnov – Bernartice 2:0, Mladá Vožice – Nová Včelnice 2:3, Kovářov – Veselí nad Lužnicí 3:3, Lišov – Meteor Tábor 1:6

Program 10. kola: Sobota 21. října 10.15 Loko ČB – Lišov, 10.30 Sezimovo Ústí – Kovářov, 12.00 Nová Včelnice – Slavia ČB, 15.30 Jistebnice – Bernartice, Dačice – Chýnov, Meteor Tábor – Mladá Vožice, Veselí nad Lužnicí – Čtyři Dvory

1. B třída, skupina D
Výsledky 9. kola:
Dobrá Voda – Lomnice nad Lužnicí 5:2 (4:1)
Branky: Serbin 4, Novotný – Prášek, Burda
Horní Žďár – Suchdol nad Lužnicí 1:4 (0:1)
Branky: Pfeifer 2, Kučera, Rešl, Andres, Čábela, Blažek
Stráž nad Nežárkou – Nová Bystřice 1:0 (1:0)
Branka: Zvára
Neplachov – Kardašova Řečice 2:1 (1:1)
Branky: Houska, Suchan – Valek

Program 10. kola: Sobota 21. října 10.15 Dobrá Voda – Stráž nad Nežárkou, Ševětín – Horní Žďár, 15.30 Kardašova Řečice – Buk, Studená – Neplachov, Lomnice nad Lužnicí – Slavonice, Nová Bystřice – Třeboň B. Neděle 22. října 15.30 Suchdol nad Lužnicí – Nemanice

Okresní přebor
Výsledky 9. kola: Dačice B – Třebětice B 1:1 (1:1), Novosedly – Lodhéřov 4:0 (1:0), Kunžak – Jarošov nad Nežárkou 4:0 (1:0), Lásenice – Bystřice B/Číměř 7:2 (2:2), Staré Hobzí – Stará Hlína 2:2 (0:1), Suchdol B – Strmilov 4:0 (2:0)

Program 10. kola: Sobota 21. října 12.00 Jarošov nad Nežárkou – Staré Hobzí, 15.30 Lodhéřov – Suchdol B, Strmilov – Kunžak. Neděle 22. října 14.00 Bystřice B/Číměř – Novosedly, 15.00 Třebětice B – Stará Hlína, 15.30 Dačice B – Lásenice

Česká divize dorostu
Petřín Plzeň U19 B – Jindřichův Hradec U19 0:1 (0:0)
Branka: 90. Petr
Petřín Plzeň U17 B – Jindřichův Hradec U17 6:0 (3:0)
Branky: Andrejs 2, Šilhavý 2, Svoboda, Romaňuk

Krajský přebor dorostu
Třeboň U19 – Vimperk/Volyně U19 6:0 (5:0)
Branky: Kršík 3, Candra 2, Fiktus
Veselí/Suchdol U19 – Prachatice/Volary U19 1:0 (0:0)
Branka: Rozboud
Třeboň U17 – Vimperk/Volyně U17 4:1 (1:1)
Branky: Markes 2, Mydlil, Doškař – Čikala
Veselí/Suchdol U17 – Prachatice/Volary U17 0:1 (0:1)
Branka: Duc

Střelci proti Slavoji rozhodli ve druhé třetině

ČESKÝ KRUMLOV – Los čtvrtého kola krajské ligy svedl proti sobě Český Krumlov a Jindřichův Hradec. Oba soupeři měli na koně shodně šest bodů. První třetina přinesla vyrovnanou bitvu a týmy šly na první přestávku za stavu 2:2. Druhá část byla ale zcela v režii Střelců, kteří do sítě Slavoje nasázeli hned čtyři góly. V závěrečné dvacetiminutovce už se stav neměnil a všechny body odvezli hosté.

HC Slavoj Český Krumlov – HC Střelci Jindřichův Hradec 2:6 (2:2, 0:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Hakl (Anderle), 20. Klíma (Gallistl) – 11. Svoboda (Punda), 14. Tržil (Punda, Popelka), 21. Popelka (Svoboda, Štrajt), 29. Koláček (Gurka), 33. Košťál (Egert), 40. Tržil (TS)
Český Krumlov: P. Spáčil — I. Gallistl, P. Korytar, J. Fučík, D. Machálek, J. Ferebauer, A. Kozák — J. Anderle, R. Kalista, J. Berný, J. Šuhaj, D. Lamač, M. Fučík, J. Svěchota, M. Klíma, J. Kadlec, L. Sumerauer, J. Michalec, F. Hakl
Jindřichův Hradec: Š. Vácha — J. Kocar, M. Ištvánik, A. Popelka, J. Punda, M. Koláček — J. Egert, V. Tržil, R. Procházka, K. Strnad, D. Mihulka, M. Štrajt, M. Gurka, M. Kubín, J. Košťál, F. Svoboda

Výsledky 4. kola: Strakonice – Božetice 8:4, Veselí nad Lužnicí – Soběslav 4:2, Milevsko – Hluboká nad Vltavou 4:3pp, Vimperk – Radomyšl 2:4, Český Krumlov – Jindřichův Hradec 2:6

Program 5. kola: Sobota 21. října 17.00 Radomyšl – Milevsko, Veselí nad Lužnicí – Hluboká nad Vltavou, 18.15 Jindřichův Hradec – Strakonice. Neděle 22. října 17.00 Božetice – Vimperk, Soběslav – Český Krumlov

Regionální liga juniorů
HC Poděbrady – HC Střelci Jindřichův Hradec 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Vaníček (Flieger), 14. Brzák (Kraus), 17. Filippov (Flieger), 25. Bažev (Brzák), 31. Flieger, 43. Filippov (Vaníček), 45. Flieger (Zbejval) – 15. Zevl, 31. Čeloud (Zamazal, Šimek), 40. Šimek (Zamazal), 51. Makovec
Poděbrady: F. Macourek — M. Kraus, J. Bartík, V. Červeňák, A. Toman, R. Černý — P. Brzák, Š. Flieger, J. Zbejval, M. Vaníček, M. Klar, J. Bělčík, A. Bažev, P. Filippov, A. Mráz
Jindřichův Hradec: P. Soukup — E. Zamazal, K. Zevl, C. Elian — D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, J. Makovec, O. Kolací, J. Mareš, M. Čeloud, R. Jon

Regionální liga dorostu
HCS třelci Jindřichův Hradec – HC Slavoj Český Krumlov 6:4 (0:1, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 24. Sedlář (Benda, Ferda), 24. Benda (Šachl, Beke), 40. Ferda (Bereš, Hirš), 48. Hirš (Bereš), 55. Beke (Ferda), 59. Beke (Šimice) – 17. Velek (Niedl), 34. Vobr, 44. Velek, 49. Král (Velek)
Jindřichův Hradec: J. Hradský — T. Ferda, V. Havelka, V. Kiša, M. Šachl — A. Sedlář, V. Mácha, O. Šimice, A. Jelínek, J. Bereš, L. Baran, O. Beke, A. Hirš, J. Beran, M. Benda
Český Krumlov: M. Gabriška — V. Vobr, L. Marian, M. Augustin, J. Laštovka — J. Vincík, J. Štoll, M. Pech, R. Niedl, O. Král, T. Papoušek, P. Mrhalová, M. Štrbko, T. Velek

1. liga
HBC Nové Strašecí – SK Suchdol nad Lužnicí 5:4pp (3:1, 1:1, 0:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Slabý (Duchoň), 12. Slabý (Kmeť, Lev), 13. Douša (Barnošák, Javůrek), 26. Běloušek (Kmeť, Lev), 50. Slabý (Kučera) – 11. Tácha (Kovárník), 17. Kalát (Hrdlička, Laurinc), 33. Pavlík, 38. Tácha (Pavlík, Kovárník)
Rozhodčí: Snek – Hrubý. Střely na branku: 41:37. Vyloučení: 4:5. Přesilovky: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 68
Suchdol nad Lužnicí: Janák – Hrdlička, Laurinc, Pavlík, Šlápota, Vrbka, Císař, Dráb, Kalát, Kovárník, Štrobl, Sviták, Tácha

2. liga
TJ Sokol Planá nad Lužnicí – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 6:7 (4:4, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Košárek, 4. Trčka (Hanzal, Menzel), 9. Gärtner (Pavlát), 15. Trčka (Hanzal, Menzel), 28. Novotný (Košárek, Vaníček), 30. Gärtner (Machálek, Hofbauer) – 5. Vácha (Mátl), 6. Švábirt (Čapek), 8. Mátl (Čapek), 14. Mátl (Čapek), 32. Duba (Klimeš), 38. Kudrfalec (Klimeš, Miláček), 40. Miláček (Přibyl)

TJ Blatná Datels B – SK Suchdol nad Lužnicí B 4:5pp (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Písařík (Slanec), 19. Fiřt (Říha, Slezák), 22. Slezák (Říha), 39. Říha – 11. Jána (Dráb), 20. Dráb (Dlugoš), 23. Smutný (Kohl), 37. Landa (Dlugoš), 50. vrbka (Landa, Hlaváč)

Basketbalisté Hradce otočili v Chomutově

CHOMUTOV – V dalším kole první ligy cestovali Lioni do Chomutova. Hráči Jindřichova Hradce sice po většinu utkání prohrávali, ale v závěrečné čtvrtině dokázali zabrat a strhnout výhru na svou stranu. Lioni zvítězili ve všech pěti zápasech a vévodí dál tabulce.

BK Levharti Chomutov – GBA Lions Jindřichův Hradec 83:91 (28:19, 45:37, 68:57)
Body Jindřichova Hradce: Kábrt 20, Valentíny 19, Linis 17, Jansa 14, Vondra 12, Grunt 5, Karasov 3, Oupoh 1

Komentář trenéra Jindřichova Hradce Andreje Červenky: ,,Vstup do utkání s Chomutovem nám vůbec nevyšel. Hrálo se rychle, což jsme chtěli, ale nedařilo se nám proměňovat střely, hlavně z dálky. Navíc jsme se trápili u trestných hodů, ke kterým jsme se dostali v průběhu zápasu asi čtyřicetkrát, ale ta úspěšnost byla velmi mizerná. Naopak Chomutov začal utkání velmi dobře, hráči se trefovali z dálky a jejich fyzičnost nám dělala obrovské problémy po celých čtyřicet minut. Už po několikáté v sezoně se stalo, že ten úvod utkání nebyl dobrý. Doteď jsme na to dokázali hodně rychle reagovat, ale tým se nastartoval až ke konci třetí čtvrtiny, kdy vnesl do zápasu velmi dobrou energii z lavičky Tomáš Grunt a jakoby nastartoval tým za vítězstvím. Do té doby vynikajícího Boyka dokázal zkrotit a zpomalit Ondra Plášil, jehož vstup do utkání měl také pozitivní efekt. Hráči si splnili svoje povinnosti, ale očekáváme od nich víc, hlavně co se týče práce na doskoku v obraně. Do nejbližších utkání musíme zapracovat opět na fyzičnosti, práci na doskoku a určitě i zlepšit souhru na obou polovinách hřiště, tak abychom to utkání nezvraceli buď ve třetí, nebo čtvrté čtvrtině, ale byli jsme schopni ho kontrolovat v průběhu celých čtyřiceti minut. Navzdory tomu, že hra tři čtvrtiny nevypadala tak, jak si představujeme, úspěšnost střelby z pole a taky potažmo z trestných hodů byla nízká, tým ukázal znovu charakter a že bojuje za každých okolností a za každého stavu. Odměnou nám je vítězství, které nás ale stálo hodně sil."

-bkjh/lm-

Úvaly neměly v Třeboni nárok

TŘEBOŇ - V dalším kole druhé ligy třeboňští házenkáři poměřili síly s Úvaly. Domácí celek už do přestávky vedl rozdílem čtyř branek a ve druhé půli svůj náskok ještě navýšil. Jiskra nakonec vyhrála jednoznačně o devět branek a v tabulce jí patří čtvrté místo. Střelecky se dařilo Zdeňku Kubíkovi a Janu Brabcovi. Oba zapsali po osmi gólech.

Jiskra Třeboň – TJ Sokol Úvaly 29:20 (14:10)
Branky Třeboně: Brabec 8, Kubík 8, Brchaň 5, Pitoňák 2, Zahradník 2, Dedek 1, Neužil 1, Podsclan 1, Kortan 1

Divize B
FBC Spartak Kaplice - Florbal Jindřichův Hradec 9:7 (3:4, 1:2, 5:1)
Branky: 14. Jan Völfl, 18. Antonín Ballák, 19. Jan Völfl, 22. Petr Lukš, 41. Jan Völfl, 49. Petr Lukš, 53. Tomáš Kadlec, 54. Petr Lukš, 56. František Dvořák - 1. Jan Cihlář, 8. Daniel Danyi, 15. Jan Šimic, 17. Jan Šimic, 26. Jonáš Řípa, 35. Jakub Tejnor, 52. Jakub Tejnor
Rozhodčí: Patrik Plocha - David Staněk. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 49

TJ Centropen Dačice - FBC Draci Říčany 8:15 (3:6, 0:0, 5:9)
Branky: 8. Radovan Kubek, 19. Radovan Kubek, 20. Tomáš Kubek, 44. Petr Novotný, 52. Radovan Kubek, 56. Filip Šlápota, 58. Radovan Kubek, 60. Filip Přikryl - 4. Dominik Počta, 5. Matěj Tabášek, 11. Ondřej Anýž, 14. Václav Steinhaizl, 18. Matyáš Pros, 20. David Tománek, 41. Jakub Blažek, 41. Matyáš Pros, 46. Vítězslav Špok, 48. Matyáš Pros, 49. David Tománek, 53. Jakub Tabášek, 55. Vítězslav Špok, 57. Jan Dušek, 60. Matěj Tabášek
Rozhodčí: Josef Pařízek - Michal Pazderník. Vyloučení: 5 + Jan Pecha OS:2. Využití: 1:3. Diváků: 15