Zvíře v akci. Gudas rozproudil v Anaheimu krev, pod sprchy ale zamířil předčasně

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Takový impuls už hokejisté Anaheimu potřebovali. A český obránce ve třiatřiceti letech ví, jak na to. Tvrdým zákrokem nastartoval Radko Gudas nápor Ducks, kteří si doma vyšlápli na favorizovanou Carolinu (6:3). V Kalifornii se z řízného vousáče pomalu stává miláček publika.

Radko Gudas v dresu Anaheimu

Už ve třetí minutě Gudas dokonale přečetl rozvíjející se útočnou akci Hurricanes. Brendan Lemieux měl u mantinelu puk jen chvilku a už letěl vzduchem, když do něj z boku ‚Řezník‘ naboural. Útočník Caroliny si to nenechal líbit a po pár sekundách oplácel. Oba borci ostatně mají z minulých let společnou historii. Porvali se i letos v březnu v zápase Floridy, kde Gudas působil tři sezony, s Philadelphií.

„Sledoval jsem Gudase už v přípravě a panebože, ten chlap je zvíře,“ žasnul o 12 let mladší bek Ducks Jamie Drysdale.

Od Gudasova zákroku se pak Anaheim odrazil k úvodnímu náporu. Na začátku 13. minuty už to bylo 3:0. Ale český řezník dál ukazoval, proč je tak potřebný. Při dvojnásobném trestu pro Troye Terryho skoro neslezl z ledu a pomáhal Lukáši Dostálovi v domácí brance držet čisté konto.

„Z utkání ve Vegas jsme přijeli pozdě a trochu jsem se obával o úroveň naší energie. Ale diváci nám pomohli,“ pochvaloval si trenér vítězů Greg Cronin.

Na konci druhé třetiny se pak Gudas pustil do křížku s Lemieuxem ještě jednou a za svoje počínání vyfasoval trest na 2+2+10 minut, čímž jeho pobyt v utkání skončil na 16 minutách a 27 sekundách.

O první výhru v sezoně a premiérovou pro kouče Cronina už ale Ducks nepřišli. Hattrickem ji pojistil Frank Vatrano a 32 zákroky Dostál. Podepsal se pod ni ale výrazně také Gudas, který svým mladším kumpánům poskytuje i spoustu cenných rad. Na tréninku jim např. vykládal, aby při blokování střel jen přiklekli, ale rozhodně nelehali na led, jelikož se tím zbytečně vyřazují ze hry.

Další návod, jak si počínat, pak Gudas v neděli předvedl Ducks i jejich fanouškům v zápasové praxi.