vv auto

K vítězství Čáslavi nad Hvězdou Praha významně přispěl gólman Daniel Zelenka!

15. říjen 2023, 21:19

Čáslav – Vedoucí tým skupina Východ krajské ligy, HC Čáslav přivítal v neděli soupeře ze skupiny Sever: HC Hvězda Praha:

Čáslav – Hvězda Praha 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Domácí fanoušci se poprvé radovali v 5. min., kdy Barbora sebral v obranné pásmu puk, pronikl do otevřel obrany soupeře a připsal si první gól zápasu – 1:0. Hosté odpověděli ani ne za dvě minuty, když Petržilka v obranné třetině „namazal“ Janáskovi a Velas srovnal na 1:1. Kundrát po tlaku před hostující bránou vzápětí vrátil vedení opět na stranu domácích, které ale do přestávky nevydrželo: V 18. min. Velas dostal křižnou přihrávkou ve středním pásmu, popojel si za modrou čáru a podruhé vyrovnal na 2:2.

Ve druhé třetině se Čáslav potřetí dostala do vedení, když Ježkova tečovaná střela skončila v horním růžku soupeřovy brány – 3:2. Tentokrát Čáslav vedení udržela do přestávky, také díky skvělému zákroku brankáře Zelenky, který se ve 33. min. stačil přesunut s pasem přes šíři kluziště a při zakončení Slavaty byl betonem včas u své pravé tyčky.

V posledním dějství po pěkné kombinaci prvního útoku domácích stál Ježek v prostoru mezi kruhy, ovšem tentokrát pálil jen do gólmana Vokatého. Ve 45. min. ovšem po vhazování před vlastní bránou Čáslavští přečíslili soupeře a útok dva na jednoho zakončil Krpata – 4:2. Pořádný náboj do závěru zápasu dala 51. min., kdy Strnádek překonal gólmana Zelenku – 4:3. Hosté potom měli k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, z které nic nevyužili. Navíc v 58. min. Zelenka skvěle lapil střelu Slavaty. Jenže v závěru domácí prožili ještě horké chvilky při vyloučení Kůrky, které pražský tým podpořil ještě odvoláním brankáře, jenže Zelenka vychytal gólovku Chvály a také proto Čáslavští mohli oslavit další tři body!

Hvězdu Praha trenér Čáslavi Pavel Rohlík označil za dosud nejtěžšího soupeře. „Na Hvězdu jsme se dívali, je to tým složený z mladých kluků, kteří dobře bruslí, napadají a hrají agresivně. To nám moc nesedí,“ přiznal čáslavský kouč a pokračoval: „Až na první třetinu jsme se s tím vyrovnali dobře. Závěr byl pro nás složitý, protože jsme se nechali zbytečně vylučovat. Obránci už byli možná trochu unavení, proto tam docházelo k chybám a faulům. Soupeře jsme nechali nadechnout, celkově jsme ale rádi za sérii, kterou teď máme. Teď nás čeká pauza, dnes to kluci odmakali. Hvězda Praha pro nás byla nejtěžším soupeřem, kterého jsme dosud měli. Brankář pochytal spoustu šancí ve třetí třetině a v našich oslabeních.“

Branky a asistence: 5. Barbora, 11. Kundrát (Musil, Kapec), 25. Ježek, 45. Krpata (Sladký) – 10. Velas (Slavata, Janásek), 18. Velas (Veselý), 51. Strnádek (Veselý, Velas). Rozhodčí: Čížek – Louda, Švejda. Vyloučení: 8/5, bez využití. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Florian, Ježek, Krpata, Sladký – Janata, Melovič, Barbora, Šilhan, Petržilka – Florian, J. Grauer, Kundrát, Kapec, Musil – Zelený. Trenér Pavel Rohlík. Hvězda Praha: Vokatý – Adam, Klement, Veverka, Procházka, Cvikl – Strnádek, Janásek, Velas, Veselý, Slavata – Grim, Chvála, Poljanyčka, Čmejla, Klečka.