CZ FIGHTERS FOR VETERANS

Brněnské derby zvládly lépe Žabiny, Trutnov získal první výhru nad nováčkem

Brněnské derby vyhrály ve čtvrtém kole ženské basketbalové ligy hráčky Žabin 82:75. Domácí jednoznačně kontrolovaly většinu utkání, byť jim to soupeřky z Králova Pole ve čtvrté čvrtině podstatně zkomplikovaly. Trutnov zvládl domácí reparát a po výprasku od pražského ZVVZ USK porazil v pátek nováčka ligy z Brandýsa nad Labem 84:63. Mistr po středečním euroligovém nezdaru v české soutěži nezahálel a v městském derby se Slovankou dominoval 111:58.

Obhájkyně stříbrných medailí v bouřlivé atmosféře porazily KP Brno 82:75. V třetí čtvrtině vedly už o 22 bodů, ale svěřenkyně trenérky Marcely Krämer dokázaly v poslední části snížit na rozdíl jediného bodu. V koncovce byl úspěšnější tým Viktora Pruši.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 24 body Kněževičová, která proměnila čtyři z pěti trojek včetně dvou v napínavém závěru. Díky jedné z nich Žabiny odskočily soupeřkám ze stavu 72:71. V poraženém týmu měla 20 bodů Anežka Kopecká, která dala čtyři z šesti tříbodových pokusů.

"Bohužel jsme si to v druhém poločase trochu zdramatizovaly. Dovolily jsme soupeři jednoduché trojky. Ale udržely jsme to a jsme za to rády. Věřím, že nás tohle vítězství nakopne a dodá nám sebevědomí do těžkých zápasů," řekla Simona Sklenářová, která přišla do Žabin v létě z USK Praha.

Michaela Ondráčková odehrála derby poprvé v dresu královopolského týmu po pěti sezonách, které strávila v Žabinách. "Jsem pyšná na tým, jak jsme bojovaly, nevzdaly jsme to při poločasové ztrátě o 15 bodů. Dotáhly jsme to do docela vyrovnané koncovky. Žabiny by měly mít kvalitnější tým, ale myslím, že rozhodl hlavně doskok. Asi nás přeskákaly," konstatovala.

Trutnov oslavil první výhru nad nováčkem v lize

Svěřenkyně nového trenéra Richarda Kusca po úvodním odmácím debaklu s ZVVZ USK Praha nastoupily proti nováčkovi nejvyšší ženské ligy s daleko sebevědomějším projevem. Již po první čtvrtině vedly 28:14 a přesnou tříbodovou střelou svůj náskok postupně navyšovaly.

Hráčky Brandýsa se sice v závěru utkání dokázaly ještě zásluhou Kwanzy Murryaové vzpamatovat. S výsledným skórem 84:63 však již nic udělat nemohly. Trutnov si tak připsal letos první výhru a posunul se ze dna tabulky, kde nadále zůstává se třemi porážkami Slovanka. Ta v pražském derby jednoznačně podlehla mistrovi z USK 111:58.

O překvapivý výsledek 4. kola nejvyšší ženské ligy se postaral v pátečních duelech třetí celek z hlavního města. Slavii se v Hradci vydařila zejména druhá desetiminutovka, po níž si vybudovala svouciferný náskok. Hostující basketbalistky i přes mizerné procento úspěšných střel dokázaly své vedení udržet až do záverečného klaksonu a porazit tak loňský čtvrtý tým ligy.

Pražanky za vítězstvím 66:52 táhla výkonem double-double Kateřina Rokošová, jenž zaznamenala 17 bodů a 12 doskoků. Stejný počet nastřílela i její podkošová spoluhráčka Alena Hanušová, která v Hradci Králové působila minulou sezonu po odchodu z brněnských Žabin. V domácím celku hradeckých Lvic zastoupila absentující Pamelu Effangovou dvanáti body křídelnice Kristýna Čuperková.