15. října 2023 - 09:22

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

Velké Meziříčí vs Šumperk zdroj:DŠ

Šumperští hokejisté čekali dlouhých sedm zápasů na vítězství. To přišlo až v sobotu 14. října na ledě Velkého Meziříčí, kde si Draci šli od samého začátku jasně pro vítězství. Ve druhém dějství sice trochu polevili, v závěrečné dvacetiminutovce ale vše napravili. Dvěma góly se dnes blýsknul Ondrej Šišolák, třemi nahrávkami zazářil Petr Kubíček a fantastický výkon podal při své premiéře v šumperských barvách brankář Denis Irgl. Podtrženo sečteno, Šumperk si z Vysočiny odváží všechny tři veledůležité body za vítězství 5:2. Ve středu je pak na programu další utkání, tentokrát však na domácí půdě, kde Draci změří síly s Novým Jičínem.

HHK Velké Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 31. F. Střecha (Doležal), 46. Křenek (Juráň, Kabelka) – 9. Šišolák (P. Kubíček), 36. Danielčák, 50. Vachutka (Jaroš, P. Kubíček), 52. Šišolák (Jaroš, Vachutka), 59. J. Horký (P. Kubíček, Polách). Rozhodčí: Petr Blaha – Tomáš Kučera, Radek Jurčík. Vyloučení: 5:4 navíc Ambrož (VEL) 5 min + do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 303. Střely na branku: 28:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícím Drakům, kteří svou aktivní hrou donutili domácí mužstvo faulovat. Nabídnutá přesilová hra se ovšem Drakům příliš nepovedla, neboť Velké Meziříčí pokaždé dokázalo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Přestože domácí oslabení ubránili bez nějakých větších problémů, hned vzápětí inkasovali. Gólový účet této bitvy otevřel Ondrej Šišolák, jenž krásnou tečí usměrnil Kubíčkovu střelu od modré za záda gólmana Judy. Šumperští hokejisté měli po vstřelené brance po zbytek první dvacetiminutovky jasnou herní převahu, další trefu už ale nepřidali.

Ovšem druhém dějství, to bylo zcela v režii domácího celku. Draci přestali hrát svoji hru a stáhli se do obranného pásma. Hned v úvodu se do velké šance dostal David Křenek, proti jeho střele ale skvěle zasáhl Denis Irgl. Šumperský debutant mezi třemi tyčemi držel neprůstřelnost dlouhých třicet minut. O čisté konto přišel až v 31. minutě, kdy se po chybě hostů dostal do samostatného úniku Filip Střecha, který vyslal nechytatelnou dělovku přesně pod víko. Draci si ale během pěti minut vzali vedení zpět na svoji stranu. Ve 36. minutě padl vcelku bizarní gól. Jozef Danielčak poslal kotouč do před brankového prostoru, odkud si to do vlastní brány srazil jeden z obránců.

Velké Meziříčí ovšem mělo stále dostatek času na vyrovnání. A to se jim také velmi brzo podařilo. Ve 45. minutě proměnil početní výhodu David Křenek, který využil špatného výhledu gólmana a Juráňovu střelu protečoval až za brankovou čáru. Draci se z tohoto inkasovaného gólu ale nepoučili a hned vzápětí byli vyloučeni znovu. Tentokrát to však Velké Meziříčí neprovedlo vůbec dobře a navíc si to ještě zkomplikovalo. Pětiminutový trest s osobním trestem do konce utkání vyfasoval kapitán Pavel Ambrož za tvrdý zákrok na Ludvíka Rutara, jenž po velkém otřesu zápas rovněž nedohrál. A Šumperk toto počínání hostujícího kapitána patřičně potrestal. V 50. minutě nejprve střílel Tadeáš Jaroš, jeho projektil ale brankář Juda ještě vyrazil. Jenomže k odraženému kotouči se jako první dostal Daniel Vachutka, který prázdnou bránou nepohrdnul. Hned poté byla Drakům nabídnuta dokonce dvojnásobná přesilová hra a i ta nezůstala nevyužitá. Jako přes kopírák se tentokrát k odraženému puku dostal Ondrej Šišolák a i on úspěšně zakončil do zcela odkryté klece. To už bylo všem jasné, že první tři body poputují s Draky do Šumperka.

V samotném závěru utkání už jen kosmeticky upravil výsledek na 2:5 šumperský rychlík Jakub Horký, který při domácí hře bez brankáře i s trochou štěstí trefil prázdnou bránu.

Řekl po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Dneska jsem na kluky pyšný, celých šedesát minut tvrdě pracovali. Po odchodu Finů a při počtu zraněných hráčů jsme sestavu museli doplnit juniory a musím říct, že hráli velmi dobře. Za to bych chtěl poděkovat i Radku Kučerovi, který se mi snaží vždy vyjít vstříc. První třetina byla z naší strany povedená. Dali jsme gól a hráli jednoduše. Hřiště tu je malé, a tak jsme nechtěli moc kombinovat, jednoduše přejít střední pásmo a hrát u soupeře. To se nám i celkem dařilo. Druhá třetina byla o trošku horší. Párkrát jsme se dostali pod tlak, ale pořád jsme vedli. Třetí třetina pak byla ubojovaná. Na klucích šlo vidět, že strašně moc chtějí vyhrát. Kvalitní výkon dnes předvedl Denis Irgl. A konečně nám vyšly i přesilovky, takže si myslím, že vezeme zasloužené tři body. Klukům ještě jednou děkuji, ale práce tím rozhodně nekončí.“

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ