• Pondělní zastavení s pohádkami tisíce a jedné noci

pondělí 13.5 16:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna Za Parkem

• Absolventský koncert

pondělí 13.5 17:00 - ZUŠ - hrad, Strakonice

PROTIVÍN - Kvůli rekonstrukci svého hřiště našli fotbalisté Semic azyl v Protivíně. Na začátku sezony přišel k mužstvu trenér Jaroslav Vondrášek, pod jehož vedením získali Semičtí v osmi zápasech jediný bod. Poté ho vystřídalo staronové duo Marcel Nousek - Filip Breibisch, které se na lavičce společně sešlo až ve třetím zápase, v kterém fotbalisté Semic berou za remízu 1:1 druhý bod.

FC Al-Ko Semice - TJ Spartak Trhové Sviny 1:1 (1:0)
Branky: 6. P. Keclík - 77. Gažák
Rozhodčí: Vican – Boček, Frček. ŽK: 4:0. ČK: 1:0 (Pohnán). Diváků: 48
Semice: Dvořáček - Kačírek, J. Keclík, Hrala (69. Buchtele), Sádlo (63. Pšenička), Pohnán (74. Linhart), M. Valach (44. Veleman), Císařovský (69. P. Valach), Hrdlička, P. Keclík, Zborník
Tr. Sviny: K. Brůha - Chromčák, Hruška, Tomek, D. Brůha, L. Macák, M. Kodras, J. Macák (46. Šafránek), Valut (Kolář), D. Kodras, Gažák

Domácí vstoupili do utkání dobře a hned v 6. minutě šli do vedení. Po rychlé útočné akci Marek Valach mířil jen do gólmana Karla Brůhy, který míč vyrazil k nohám Pavla Keclíka, a ten už bez větších problémů rozvlnil síť. Po půlhodině se Semice radovaly podruhé, ale radost jim pokazil zvednutý praporek pomezního, který signalizoval ofsajd, což vzal hlavní na vědomí a gól neuznal. Ve 38. minutě zákrok domácího gólmana Jana Dvořáčka ve vlastním pokutovém území ohodnotil hlavní arbitr Miroslav Vican jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Se střelou Ondřeje Hrušky z jedenáctimetrového puntíku si Dvořáček s jistotou poradil a tím svou chybu napravil. Hosté byli v prvním poločase lepší, vypracovali si několik šancí, které nevyužili, domácí z jediné dali gól.
Stejně jako v prvním poločase, i ve druhém měli hosté častěji míč na svých kopačkách, až příliš snadno se dostávali před domácí branku a bylo jenom otázkou času, než vyrovnají. Tříbodové naděje Semic dlouho držel ve svých rukavicích gólman Dvořáček, jenže za děravou obranou, která často nechávala otevřená ne vrátka, ale pořádná vrata, na všechno sám nestačil. V 77. minutě už vyrovnávacímu gólu zabránit nedokázal, když na konci přesné kombinace byl Lukáš Gažák a přesnou střelou rozvlnil síť na konečných 1:1, což pro Semice, které potřebují bodovat za tři body, nic neřeší. Stále se nacházejí na samém dně tabulky, když na předposlední Jankov ztrácejí čtyři body.