Karviná - Fivers Margareten 32:26Házenkáři Karviné si v Evropském poháru vypracovali šestigólový náskok

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Házenkáři Karviné jako jediní z tria českých týmů v Evropském poháru vyhráli úvodní utkání a po vítězství 32:26 nad rakouským celkem Fivers Margareten si do odvety povezou za týden šestibrankový náskok. Nadějný výsledek uhrálo ale i Brno, které v Itálii podlehlo tamním šampionům z Fasana těsně 28:29, Lovosice naproti tomu doma podlehly Prešovu 28:32.

Karvinští házenkáři, kteří loni došli v Evropském poháru až do čtvrtfinále, většinu zápasu vedli, ale větší trhák se jim povedl až v závěru. Předtím téměř ztratili čtyřbrankové vedení a čtrnáct minut před koncem to bylo jen o gól (24:23). „Soupeř se v zápase držel i díky našim ztrátám. Dělali jsme strašně moc technických chyb, oni ve druhé půli nasadili mladého brankáře, který na deset minut zavřel bránu. Nakonec jsme zahráli solidních posledních patnáct minut, během kterých jsme rozhodli. Na tu bídu, co jsme v útoku hráli, máme do odvety slušný výsledek,“ konstatoval trenér Karviné Michal Brůna.

Brňané po postupu z prvního kola přes Zubří drželi v Itálii v poločase nerozhodný stav 14:14. Soupeř jim pak utekl na čtyřbrankový rozdíl, ale svěřenci Pavla Hladíka vyrovnali a o jejich porážce rozhodl střelou v poslední sekundě Davide Pugliese, autor deseti branek. V brněnském týmu dal o dvě méně Martin Kocich.

Lovosičtí Lovci v prvním pohárovém utkání po 11 letech drželi se sedmnáctinásobnými slovenskými mistry krok, nedlouho před poločasem byl stav ještě 14:14, ale po změně stran šel soupeř až do pětigólového trháku. Na porážce nezměnil nic nejlepší střelec zápasu a autor osmi branek Pavel Chotěborský.

Odvety jsou na programu za týden, v Rakousku a na Slovensku v sobotu, v Brně v neděli.