Prostějov vynuloval lídra. Slavia přetlačila Třebíč, Zlín doma prohrál

Autor: ČTK
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté vedoucí Poruby podlehli ve 12. kole první ligy domácímu Prostějovu 0:3, poprvé v sezoně vyšli naprázdno a podruhé prohráli. Druhý Vsetín, který vyhrál v Kolíně 3:2, se na Ostravany bodově dotáhl. Vítěz druhé nejvyšší soutěže z minulé sezony Zlín doma prohrál s Přerovem 3:4 v prodloužení, připsal si třetí porážku z posledních čtyř zápasů a zůstává osmý.

Prostějov zareagoval na středeční prohru v Třebíči 0:3 a potvrdil formu šestou výhrou z posledních sedmi utkání. Bezbrankový stav prolomil v čase 23:38 v přesilové hře Jiří Fronk a v 37. minutě přidal druhý gól Jestřábů Tomáš Jiránek. Po 60 sekundách závěrečné části pojistil náskok Jan Slanina. Brankář Jaroslav Pavelka si díky 27 úspěšným zákrokům připsal první čisté konto v sezoně. Poruba přerušila sérii čtyř výher.

Také v Kolíně padaly branky až v prostřední části. Jako první se radovali v 27. minutě domácí Kozlové po brance Matěje Chalupy. V polovině druhé třetiny vyrovnal dánský obránce Mads Larsen, který ve druhém utkání v soutěži poprvé skóroval. Kolínu vrátil vedení 59 sekund před druhou přestávkou Petr Moravec. Ve 44. minutě ale smazal ztrátu Jan Kern a v čase zařídil čtvrtou výhru Vsetína za sebou 46:35 Erik Hrňa.

Zlín s Přerovem prohrával od 24. minuty po trefě Daniela Indráka, ale ještě v prostředním dějství stav otočil. V jeho polovině vyrovnal Tomáš Pospíšil a v 36. minutě poslal Berany do vedení Fin Mikko Salmio. Další góly přinesl až dramatický závěr. V čase 58:01 v přesilovce vyrovnal Jiří Krisl. Za 40 sekund sice vrátil Zlínu náskok Jan Süss, ale tři sekundy před koncem běžné hrací doby vynutil nastavení druhým gólem v utkání Indrák. Po 26 sekundách prodloužení dokonal obrat David Březina.

Dosud třetí Sokolov podlehl doma Jihlavě 1:3 a klesl na sedmé místo. Baník nebodoval podruhé za sebou a prohrál třetí z posledních čtyř duelů. Dukla, která teprve podruhé v sezoně zvítězila dvakrát za sebou, se ujala vedení v polovině úvodní části díky Matouši Menšíkovi. Ve druhé části zvýšili obránci Filip Dundáček s Fabienem Kočím. Baník se prosadil 42 sekund před druhou pauzou, kdy skóroval zadák Dalimil Mikyska.

Třetí porážku za sebou a z toho druhou v nastavení musel strávit Znojmo. Nováček doma podlehl Pardubicím B 1:2 v prodloužení. Na vedoucí branku hostujícího Daniela Herčíka ze druhé třetiny sice odpověděl v 58. minutě v početní výhodě Tomáš Svoboda, ale po 55 sekundách nastavení rozhodl o třetí výhře záložního týmu Dynama v sezoně Dominik Hrníčko. Orli pod novým trenérem Václavem Baďoučkem prohráli čtyři z pěti duelů, v kterých získali pět bodů.

Po sérii čtyř porážek uspěla podruhé za sebou pražská Slavia, která zvítězila v Třebíči 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodl o tom jediný úspěšný exekutor v rozstřelu Lotyš Edgars Kulda.

Podeváté za sebou nebodoval poslední Frýdek-Místek, který doma prohrál s Litoměřicemi 3:5. Pod čtvrté vítězství Stadionu za sebou se podepsal gólem a asistencí Fin Markus Korkiakoski.

První hokejová Chance liga - 12. kolo:

Prostějov - Poruba 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Fronk, 37. Jiránek, 41. Slanina. Rozhodčí: Grygera, Rapák - Kráľ, Mikšík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1247.

Sokolov - Jihlava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 40. D. Mikyska - 10. Menšík, 24. Dundáček, 34. F. Kočí. Rozhodčí: Kostourek, R. Svoboda - Pěkný, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 649.

Kolín - Vsetín 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 27. M. Chalupa, 39. P. Moravec - 31. Larsen, 44. Kern, 47. Hrňa. Rozhodčí: Bejček, Micka - Beneš, Maňák. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1252.

Frýdek-Místek - Litoměřice 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Branky: 23. Haas, 45. Geidl, 55. Doktor - 16. Kuťák, 18. Kordule, 38. Korkiakoski, 39. Guman, 57. Jícha. Rozhodčí: Cabák, Šico - O. Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 784.

Znojmo - Pardubice B 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 58. T. Svoboda - 29. Herčík, 61. Hrníčko. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 1630.

Zlín - Přerov 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. T. Pospíšil, 36. Salmio, 59. Süss - 24. a 60. D. Indrák, 59. Krisl, 61. Březina. Rozhodčí: Šudoma, Mejzlík - Vašíček, Peluha. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3413.

Třebíč - Slavia Praha 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 13. Matěj Svoboda, 33. Bořuta, 43. Dočekal - 19. Slavíček, 25. Průžek, 38. J. Brož, rozhodující sam. nájezd E. Kulda. Rozhodčí: T. Veselý, Čáp - Štofa, Komínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 1021.