Stavex

Kutná Hora si výrazně pomohla gólem do šatny, vedení ve druhé půli ještě pojistila!

14. říjen 2023, 13:59

Kutná Hora – Fotbalisty Sparty Kutná Hora čekal v sobotu důležitý souboj 11. kola krajského přeboru: Na svém stadionu v Lorci přivítali soupeře z osmé příčky tabulky, Mnichovohradišťský SK. Na něj se v případě vítězství mohli dotáhnout na dva body:

Kutná Hora – Mnichovohradišťský SK 3:1 (2:1)

Dobrý úvod Kutnohorští ozdobili brzkým gólem, když po Exnerově centru Šámal otevřel skóre – 1:0. Ve 31. min. fanouškům Sparty zatrnulo, když Zajíčkova teč trestného kopu skončila za zády brankáře Malého – 1:1, naštěstí ještě do přestávky si domácí vzali vedení zpět: Další Exnerův centr tentokrát hlavou do sítě soupeře uklidil Němec.

Uklidnění do domácích řad přinesla 54. min.: Němec dobře podržel míč, další centr ze strany propadl k Lib. Křelinovi, který zvýšil už na 3:1. V 77. min. kutnohorský útočník mohl skóre ještě navýšit, když ho Franc kolmou přihrávkou vysunul za obranu hostů, ovšem Lib. Křelina při svém samostatném úniku tentokrát trefil jen nohy gólmana Vrány.

Na lavičce Kutné Hory byl poprvé nový trenér Pavel Šimáček. „Minulý týden v Průhonicích jsem ještě chyběl, hru jsme řešili po telefonu,“ připomněl. „Jsem rád, že jsme dnešní zápas zvládli,“ ulevil si a pokračoval: „Nastoupili jsme v jiném rozestavění, v první půli nám to tam ještě skřípalo. Byl pro nás ale strašně důležitý druhý gól před přestávkou. Z minima jsme asi vytěžili minimum, měli jsme dvě šance a dali dva góly. Druhou půli kluci odehráli výborně, hosté si nic nevypracovali, naopak my jsme mohli z brejkových situací dát ještě více gólů. Dnes patří klukům absolutorium.“

Branky: 12. Šámal, 44. Němec, 54. Lib. Křelina – 31. Zajíček. Rozhodčí: Stumpf – Hanák, Boček. ŽK: Němec, Cimr – Kořínek, Geissler. Diváků: 100. Kutná Hora: Malý – M. Čáp, F. Čáp, Franc, M. Exner – Šámal (73. F. Moc), Němec (83. Dostál), Piskač (78. Honc), Strnad, T. Petr (60. Mehmedi) – Lib. Křelina (85. Cimr). Trenér Pavel Šimáček. M. Hradiště: Vrána – Vegricht, Zajíček, Pokorný (69. Radačovský), Prokorát – Geissler (46. Novák), Kořínek, Sabol, Charvát (37. Provazník), Sedláček (69. Košek) - Šimek (28. Rakouský). Trenér Aleš Kohout.