13. 10. 2023 | Tomáš Taybner, Tomáš Taybner, foto: Michal Dědič

Bruslaři nestačili na Dynamo, které si pomohlo přesilovkami

10., pátek 13. 10. 2023
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e – Bruslaři se na ledě prvního týmu tabulky dlouho drželi, střelecká převaha domácích se ve skóre projevila až v 25. minutě. Na gól Říčky odpověděl Lantoši, ten samý pardubický střelec ale promluvil znovu a Dynamo tak po dvou dějstvích vedlo 2:1. Sedlákova trefa z času 40:21 pak definitivně určila ráz třetí periody a Bruslaři už zápas nedokázali zdramatizovat.
Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko, Kolář – Kaut, Sedlák (C), Hyka – Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Pochobradský, Urban – Mandát (A), Poulíček, Vondráček
Ml. Boleslav: Růžička – Pyrochta (A), Štibingr, Jánošík (A), Osburn, Bernad, Pláněk, Čech – Aaltonen, Järvinen, Šmerha – Skalický, Suchý, Lantoši – Malát, Fořt, Stránský (C) – Závora, Roman, Dvořáček
Branky a nahrávky: 25. Říčka (Kousal), 38. Říčka (Kousal, Zohorna), 41. Sedlák (Kaut, Čerešňák) – 36. Lantoši. Rozhodčí: Pražák, Jaroš – Frodl, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 102. Střely na branku: 31:17. Zblokované střely: 24:16. Hity: 8:5. Vhazování: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Komentář

V úvodních deseti minutách si oba celky vyměnily přesilovku. Speciální formace si vytvořily několik slibných střeleckých příležitostí, ani jedna z nich však nebyla využita. V závěru 10. minuty se pak ve velké šanci zjevil Pochobradský, jenže Růžička vytáhl skvělý zákrok vyrážečkou a kotouč poté ze vzduchu stáhl lapačkou.

Na druhé straně pak z rohu dorážel Bernadův pokus Pláněk, kotouč ale proletěl jen kolem levé tyče Willovy svatyně. Střelecky aktivnější ale byli i nadále hráči v bíločervené kombinaci a k tomu, aby se dostali do vedení, chyběly po nenápadné teči Říčky milimetry a Bruslaře od inkasování ochránilo dobře postavená branková konstrukce.

Po návratu ze šaten si Dynamo střihlo druhou přesilovku a 3 sekundy po jejím skončení se domácí dostali do vedení. Robert Říčka si narazil s Kousalem, sjel si mezi kruhy a vypálil přesně do pravé šibenice - 1:0. Poté zabrali také Bruslaři, kteří po zakázaném uvolnění uzavřeli Východočechy před jejich brankou, z tlaku ale vyrovnávací gól nevytěžili.

Stavu 1:1 se dočkali až ve 36. minutě, když Dvořák na modré nezavřel mantinel, kotouč propadl do středního pásma a Róbert Lantoši ujel do samostatné akce. Tu po bekhendové kličce zakončil přesně mezi betony domácího strážce. Následně však nešťastně fauloval Roman a Pardubice si zahrály svou třetí přesilovku a tentokrát už domácí byli úspěšní. Kousal krosovým pasem oslovil Roberta Říčku a ten z jedničky vypálil a puk se od Růžičkovy hole odrazil do sítě - 2:1.

Další ránu Bruslařům připravil Lukáš Sedlák, který 21 vteřin po startu třetí periody využil přesilovku poté, co se Kautova střílená přihrávka odrazila od boleslavské hole a domácí kapitán puk do sítě dopravil helmou. Ve 48. minutě mohl definitivně rozhodnout Hyka, jenž ale po pasu Sedláka prázdnou branku hostů přestřelil.

Pardubičtí i nadále hrozili a v cestě za navýšením skóre jim v cestě stálo jednak štěstí a na druhé straně také pohotové zákroky Růžičky. Poslední šanci na zvrat měli Bruslaři před koncem utkání, kdy odehráli hned 6 minut v početní převaze, na Willa už si ale nepřišli, a tak bylo rozhodnuto. Na ledě enteria Arény slavily domácí Pardubice.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa: Měli jsme slušný vstup do zápasu, trochu nás zabrzdila ta první přesilovka. Tu jsme sehráli špatně. Těžko jsme se prosazovali do pásma, v první třetině jsme ale měli 15 střel a Boleslav podržel brankář. Pak jsme se do hry dostali, pomohli jsme si přesilovkou. V závěru jsme pak dokázali ubránit se proti nejlepší přesilovce. Bylo to těžké utkání, ale našli jsme cestu k vítězství a za to jsme rádi.