• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Na nekvalitní led přijel kvalitní soupeř. Kohouti porazili souseda v tabulce těsně 2:1

Tábor porazil mostecké hokejisty 2:1. , Autor: Josef Janda

Tábor porazil mostecké hokejisty 2:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Druholigoví hokejisté Tábora vyhráli za tři body i páté letošní utkání. Do Tábora zavítal ve středu 11. října Most, který v základní hrací době ještě neprohrál. Kohouti vstoupili do utkání velmi dobře a během pěti minut využili obě přesilovky, které hráli. Velkou šikovnost při nich prokázal nestárnoucí útočník Jakub Matušík, jehož přesné přihrávky našly vždy hůl Adama Zemana. Nejprve Matušík vybídl Zemana křižnou přihrávkou v útočném pásmu, poté se vydal na dlouhou cestu od vlastní branky, oklamal při jízdě před gólmana Mostu tři protihráče a naservíroval opět Zemanovi – 2:0. Ve druhé třetině rozhodčí Trnka vyloučil šest hráčů, přičemž Radku Seidlovi naložil dokonce pětiminutový trest za vražení na hrazení. Poslední gól zápasu padl hned v úvodní minutě třetího dějství, kdy se hosté prosadili ránou z přesilovky – 2:1.

Mostečtí se dostali v závěru střetnutí i ke hře bez gólmana, jako první ovšem zahrozil táborský brankář Gába. Jakmile se zmocnil puku, pokusil se o střelu do odkryté klece, jelikož na ni měl dostatek času i prostoru. Mezi tři tyče se ovšem netrefil a výborně chytající muž v masce 50 sekund před koncem třetí periody svému týmu zakázaným uvolněním ještě zavařil. Kohouti se zbylé desítky sekund dobře bránili a přežili i kritickou chvíli čtyři sekundy před koncem. Táborští vyhráli těsně 2:1 a v příštím kole je čekají doma v sobotu 14. října od 18 hodin Kralupy nad Vltavou.

HC Tábor – Mostečtí Lvi 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), branky a nahrávky: 4. Zeman (Matušík, Milfait), 5. Zeman (Matušík, Jáchym) – 41. Böhm (Písařík, Havlík), rozhodčí Trnka – Herles, Stacho, vyloučení 4:7, navíc Seidl (Tábor) 5+OK, využití 2:1, 1 226 diváků.

HC Tábor: Gába (Dvořák) – Hubata, Suchánek, Hajič, Jáchym, Čížek, Černý – Krliš, Zadražil, Severa – Zeman, Matušík, Milfait – Seidl, Dančišin, Šulek – Bárta, Zíb, Prášek – od 32. Nevšímal.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Klika) – Havlík, Havlůj, Šoustek, Nedrda, Steinocher, Hoffmann – Böhm, Řehoř, Písařík – Urban, Kýhos, Procházka – Veselý, Šimeček, Mical – Daniel.

Kromě kvality mosteckého týmu se v pozápasových hodnoceních trenéra Tomáše Matušíka i autora dvou gólových přihrávek Jakuba Matušíka objevily rovněž poznámky o nekvalitním ledu. „Do sedmé minuty se nám zastavuje puk ve vodě, od sedmé minuty vedete puk, ale on vám přeskakuje hokejku. Stejné to je i během tréninků. Nejsme v podstatě schopní kloudně trénovat přesilovku, protože to prostě nejde. Na takovém ledě se hokej hrát nedá," hřímal po utkání trenér Tábora Tomáš Matušík.

Situaci na hrací ploše vnímali ještě více hráči. „Kvalita ledu je strašná. Od začátku sezony se na něm nedá hrát. Na začátku třetiny přijdeme na led, na kterém pět minut stojí voda. Pak zůstane na hrací ploše břečka, puky na takovém povrchu skáčou. Neustále musíte hlídat, zda máte puk na hokejce. Pak se všechny signály a nacvičené postupy při rozjíždění akcí zdrží. Na tomhle kvalitní technický hokej hrát nemůžeme. Kamkoliv jsme letos k utkání přijeli, všude byl led lepší než u nás, třeba i v Hronově. Něco by se s kvalitou ledu mělo v Táboře udělat, můžete se na tom i zranit," přidal svůj pohled k situaci na táborském zimním stadionu útočník Jakub Matušík.