Poruba zdolala třetí Sokolov 2:0 a vede první ligu už o tři body

foto Ilustrační foto - Hokejisté Poruby po skončení zápasu, 6. dubna 2021 v Ostravě.

Praha - Hokejisté Poruby vyhráli v 11. kole první ligy ve svém azylu v Kravařích nad třetím Sokolovem 2:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhým Vsetínem na tři body. Valaši na vlastním ledě zdolali nováčka Znojmo 3:2 až v prodloužení. Po dvou porážkách se vrátil na vítěznou vlnu obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Zlín, který vyhrál v Chrudimi nad Pardubicemi B 2:1 v prodloužení.

Poruba, která dosud v sezoně prohrála jediný zápas a to až po samostatných nájezdech, naplno bodovala počtvrté za sebou. Bezbrankový stav proti Sokolovu prolomil v čase 27:16 Petr Mrázek. Výsledek pečetil 75 sekund před koncem při power play do prázdné branky obránce Lukáš Doudera. Brankář Daniel Dolejš udržel díky 22 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

Vsetín vyhrál potřetí za sebou. V čase 4:18 dostal finalistu minulého ročníku do vedení Roman Půček. V polovině úvodní části sice vyrovnal Radim Matuš, ale přesně za dvě minuty vrátil Valachům vedení Erik Hrňa. Ve 44. minutě vynutil nastavení bek Dominik Tejnor. Po 82 sekundách prodloužení rozhodl ve prospěch domácích Tomáš Jandus. Orli si ve čtvrtém utkání pod novým trenérem Václavem Baďoučkem připsali třetí prohru, v sezoně uspěli jen třikrát.

Zlín začal ročník třemi porážkami, potom pětkrát v řadě zvítězil a teď po dvou prohrách opět slavil. Záložní tým Dynama vedl od 23. minuty po brance Tomáše Zemana, ale v čase 45:45 odpověděl v přesilové hře Jakub Šlahař. Po 117 sekundách nastavení dovršil obrat Fin Jesse Paukku.

Slavia zdolala poslední Frýdek-Místek 3:2 a posunula se na 12. místo před Pardubice B. Zabrala po čtyřech porážkách a má teprve druhé vítězství. Hosté naopak protáhli svou neúspěšnou sérii na osm proher a nezískali během nich ani bod. Za Pražany poprvé v sezoně nastoupil útočník Martin Procházka, který jim vypomáhá na střídavý start z extraligového Kladna a přispěl k úspěchu asistencí.

Prostějov po sérii pěti výher podlehl v Třebíči 0:3. Vítězi základní části z minulého ročníku pomohli k výhře shodně gólem a přihrávkou slovinský obránce Miha Štebih a útočník Radim Ferda. Brankář Jan Mičák pochytal všech 34 střel Jestřábů a poprvé v ročníku udržel nulu.

Třetí výhru za sebou oslavily Litoměřice, které doma porazily Kolín 4:2. Dvěma góly k tomu přispěl Australan Cale Costa. Po dvou porážkách zabrala Jihlava a vyhrála v Přerově 3:1, dvěma trefami se o to zasloužil jednačtyřicetiletý útočník Tomáš Čachotský. Dukla si připsala teprve druhé vítězství z posledních šesti duelů.

11. kolo první hokejové Chance ligy:

Třebíč - Prostějov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 32. Štebih, 54. Ferda, 60. Kříž. Rozhodčí: Skopal, Pilný - Jindra, Maštalíř. Vyloučení: 2:4, navíc Pitule (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 920.

Vsetín - Znojmo 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 5. R. Půček, 13. Hrňa, 62. T. Jandus - 11. Matuš, 44. Tejnor. Rozhodčí: Šico, Šudoma - Augusta, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 2090.

Litoměřice - Kolín 4:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 23. a 57. Costa, 34. Sihvonen, 45. Korkiakoski - 11. Vrhel, 41. Skořepa. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda - Belko, Kotlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 693.

Poruba - Sokolov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 28. P. Mrázek, 59. L. Doudera. Rozhodčí: Kubičík, Koziol - Hanzlík, O. Veselý. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 280.

Přerov - Jihlava 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 8. Hejcman - 20. a 27. Čachotský, 60. Cachnín. Rozhodčí: Vrba, Grygera - Komínek, Tvrdý. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 862.

Slavia Praha - Frýdek-Místek 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky: 6. J. Brož, 27. Slavíček, 52. M. Beran - 59. Marosz, 60. Doktor. Rozhodčí: Hucl, Jechoutek - Beneš, J. Dědek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 522.

Pardubice B - Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 23. T. Zeman - 46. Šlahař, 62. Paukku. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Roischel, Pěkný. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 372.

Sobota 14. října - 12. kolo:

17:00 Sokolov - Jihlava, Frýdek-Místek - Litoměřice, Prostějov - Poruba, Kolín - Vsetín,

17:30 Zlín - Přerov, Znojmo - Pardubice B, Třebíč - Slavia Praha.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 1.05.2024 ČTK