Hokej v 10 minutách

Těžký direkt ve Frankfurtu. Sparťanky v play-off o Ligu mistryň prohrály 0:5

Pět gólů a naděje na postup jsou minimální. Fotbalistky Sparty v úvodním utkání play-off o postup do Ligy mistryň prohrály 0:5 na hřišti Eintrachtu Frankfurt. Hattrick nastřílela útočnice Laura Freigangová, české vicemistryně dohrávaly od 53. minuty bez vyloučené obránkyně Anety Pochmanové. Odveta v Praze je na programu ve středu 18. října.

zdroj: REUTERS autor: Alberto Lingria

Favorizovaný Frankfurt vstoupil do utkání skvěle a už ve 14. minutě vedl 2:0 po gólu Anyomiové a penaltě Freigangové. Německá reprezentantka byla krátce po změně stran i u "červeného" zákroku Pochmanové, která unikající soupeřku ve skluzu podrazila. Záhy zvýšila hlavou Reutelerová a v závěrečné čtvrthodině uzavřela skóre i hattrick Freigangová.

Eintracht navázal na vítězství 1:0 ze semifinále úvodního kola kvalifikace proti dalšímu českému celku Slovácku. Sparta je na hranici vyřazení, do skupinové fáze elitní soutěže neprošla ani v předchozích dvou sezonách.

Dvanáct postupujících týmů ze závěrečného kola kvalifikace doplní v hlavní fázi obhájkyně trofeje z Barcelony a také Chelsea, Lyon a Bayern Mnichov. Skupinová fáze začne v listopadu.

Největším úspěchem českého týmu na mezinárodní klubové úrovni jsou tři účasti Slavie ve čtvrtfinále Ligy mistryň. České šampionky čeká úvodní duel play-off ve středu doma proti rumunské Kluži. Jednou se mezi osm nejlepších v této soutěži (pod dřívějším názvem Pohár UEFA) probojovala také Sparta, tehdy se ještě osmifinálová fáze hrála ve skupinách.

Eintracht Frankfurt – Sparta Praha 5:0 (2:0)

Branky: 14. z pen, 76. a 77. Freigangová, 6. Anyomiová, 57. Reutelerová. ČK: 53. Pochmanová (Sparta).

Sestava Sparty: Schneiderová – Dlasková, Dědinová, Pochmanová, Vyštejnová – Ringelová (86. Paulenová), Sonntagová, Kotrčová, Šubrtová (46. Johnsonová) – Cvrčková (68. Bužková), Kožárová. Trenérka: Martínková.