Poruba dál vládne, Znojmo zničila 7:2. Krize Frýdku nekončí ani s Maroszem

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Poruby zvítězili v 10. kole první ligy na ledě nováčka Znojma 7:2 a vedou stále o dva body před Vsetínem, který vyhrál také venku nad posledním Frýdkem-Místkem 4:1. Na třetí pozici se posunul Sokolov po výhře nad pátým Přerovem 3:0. Prostějov i přes úspěch nad pražskou Slavií 2:1 po samostatných nájezdech klesl na čtvrtou pozici. Obhájce triumfu Zlín podlehl doma Litoměřicím 3:4 po samostatných nájezdech a po sérii pěti vítězství neuspěl podruhé za sebou.

Poruba bodovala i v desátém utkání a oslavila devátou výhru. Ve Znojmě sice prohrávala od 12. minuty po gólu Švéda Antona Karlssona, ale v čase 18:48 vyrovnal v přesilové hře Lotyš Frenks Razgals a 16 sekund před koncem úvodního dějství otočil skóre Tomáš Gřeš. Druhou třetinu ovládli Ostravané, shodně se dvakrát trefili Slovák Marek Tvrdoň a Petr Mrázek, který v 37. minutě zvýšil v početní výhodě už na 6:1.

V úvodu třetí části snížil Lukáš Adámek, ale poslední slovo měli hosté a deset minut před koncem využil další přesilovku Tomáš Šoustal. Nový kouč Orlů Václav Baďouček s týmem nenavázal na výhru na Slavii 4:1 a stejně jako ve středeční domácí premiéře proti Prostějovu (3:5) nebodoval.

Vsetín ve Frýdku-Místku otevřel v 5. minutě skóre díky obránci Šimonu Jenáčkovi. V polovině první třetiny smazal ztrátu v přesilovce Michal Hotěk. V čase 16:35 využili početní výhodu i Valaši a náskok jim vrátil Erik Hrňa. Po 179 vteřinách závěrečné třetiny ve vlastním oslabení zvýšil Roman Půček a za pět minut dovršil výsledek v přesilovce Vít Jonák.

Domácí prohráli už posedmé za sebou a dlouhou sérii bez bodu jim nepomohl zastavit ani útočník Rostislav Marosz, který Frýdek-Místek posílil po předčasném konci angažmá ve slovenské extralize ve Spišské Nové Vsi.

Sokolov se proti Přerovu ujal vedení po 114 sekundách, kdy skóroval obránce Martin Weinhold. Ve 34. minutě pojistil náskok v přesilové hře Martin Osmík a necelý šest minut před koncem uzavřel skóre Tomáš Vracovský. Gólman Martin Michajlov udržel díky 40 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Zubři neuspěli po sérii tří výher.

Prostějov natáhl vítěznou sérii na pět utkání. Na gól Zdeňka Doležala z 8. minuty sice odpověděl v polovině druhé třetiny Maxim Havrda, ale nakonec slavili Jestřábi. V čase 62:49 sice neproměnil trestné střelení Zdeněk Doležal, ale v rozstřelu rozhodl jako jediný úspěšný exekutor Jakub Illéš na závěr 5. série.

Slavia, za kterou nastoupil poprvé v sezoně na střídavý start z Kladna bek Karel Klikorka, prohrála počtvrté v řadě, má stále jedinou výhru a klesla na předposlední místo.

Zlín po sérii pěti výher podlehl v sobotu v derby ve Vsetíně a dnes proti Litoměřicím si připsal pátou prohru v sezoně. V 7. minutě se sice Berani ujali vedení v přesilové hře díky Martinu Langovi, ale za 28 sekund odpověděl Přemysl Svoboda. V polovině úvodní části otočil stav Petr Ton a 55 sekund před první pauzou zvýšil náskok Stadionu v početní výhodě Tomáš Guman.

Zlín se dostal na kontakt v 39. minutě po trefě kapitána Bedřicha Köhlera a 40 sekund před koncem běžné hrací doby vynutil v přesilovce umocněné power play Michal Gago. V rozstřelu rozhodl až v 9. sérii Australan Kale Costa.

Druhou výhru v sezoně oslavily Pardubice B, v Pelhřimově zdolaly Jihlavu 4:1. Dvěma góly zařídil úspěch záložního týmu Dynama Michal Pochobradský a brankou a asistencí přispěl Jakub Lichtag. Dukla si připsala čtvrtou prohru z posledních pěti duelů.

Podruhé z posledních pěti zápasů uspěl Kolín, doma zdolal Třebíč 2:1 v prodloužení. Zařídil to v čase 63:57 v přesilovce Matěj Chalupa.

Výsledky 10. kola první hokejové ligy

Jihlava - Pardubice B 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Dundáček - 22. a 38. Pochobradský, 6. Lichtag, 60. T. Kaut. Rozhodčí: Horák, Čáp - Štofa, Teršíp. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 504.

Znojmo - Poruba 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)
Branky: 12. A. Karlsson, 43. L. Adámek - 30. a 34. Tvrdoň, 34. a 37. P. Mrázek, 19. Razgals, 20. Gřeš, 50. T. Šoustal. Rozhodčí: Jechoutek, Mezlík - Jindra, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:3. Diváci: 1451.

Sokolov - Přerov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Weinhold, 34. Osmík, 55. Vracovský. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Malý, Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 502.

Kolín - Třebíč 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 45. Pajer, 64. M. Chalupa - 13. Berka. Rozhodčí: Wagner, Kostourek - Štěpánek, Pěkný. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 575.

Frýdek-Místek - Vsetín 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 10. Hotěk - 5. Š. Jenáček, 17. Hrňa, 43. R. Půček, 48. Jonák. Rozhodčí: Kubičík, Rapák - O. Veselý, Peluha. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 927.

Zlín - Litoměřice 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. M. Lang, 39. Köhler, 60. Gago - 7. P. Svoboda, 11. Ton, 20. Guman, rozhodující sam. nájezd Costa. Rozhodčí: Koziol, Grygera - Kráľ, Kleprlík. Vyloučení: 7:8, navíc M. Novotný - Sihvonen oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2352.

Prostějov - Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Z. Doležal, rozhodující sam. nájezd Illéš - 30. Havrda. Rozhodčí: Vrba, Šico - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1067.