Čeští volejbalisté v olympijské kvalifikaci prohráli i s Ukrajinou a na olympiádu se nepodívají

Čeští volejbalisté už bez naděje na postup prohráli v olympijské kvalifikaci i s Ukrajinou. Týmu, který loni porazili v semifinále Evropské ligy, tentokrát ve skupině A v Riu de Janeiro podlehli 1:3 na sety. Vyhráli jen třetí set, který získali 25:23. Jinak se zápasem protrápili, nepomohlo ani 27 bodů nejproduktivnějšího hráče Jana Hadravy.

Riu de Janeiro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeśká volejbalová reprezentace

Čeśká volejbalová reprezentace | Foto: Fotobanka Profimedia | Zdroj: Profimedia

Češi nastoupili k duelu s Ukrajinci zhruba devatenáct hodin po porážce s Německem. Do základní sestavy se vrátili smečař Jan Galabov a blokař Adam Zajíček. V prvním setu vedli 9:7, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Pak se trápili na přihrávce i v útoku, dělali spoustu chyb.

Volejbalisté podlehli v olympijské kvalifikaci Německu a definitivně ztratili šanci na postup

Číst článek

První set prohráli 19:25 a nepomohlo ani střídání v úvodu druhé sady, kdy přišli smečař Martin Licek a blokař Josef Polák. Ve druhé sadě uhráli Češi jen patnáct bodů. „Bohužel dva sety byly z našeho pohledu katastrofální. Nedokázali jsme se dostat úplně do zápasu. Ukrajina byla jednoznačně lepší,“ řekl v nahrávce pro média trenér Jiří Novák.

Po dvou setech zlepšení

Ve třetím setu se český tým vzchopil a s pomocí několika bodových bloků i ukrajinských chyb po vítězství v koncovce snížil. Vyrovnaná byla i většina čtvrté sady, ale od stavu 19:19 uhrál Češi už jen jeden míč a prohráli 20:25. Zápas ukončilo Hadravovo zkažené podání. „Dneska bych řekl, že nás bylo málo na kurtu, kteří by to vzali na sebe a pomohli týmu. Ten tým se skládá z individuálních výkonů a těch nebylo tolik, abychom mohli pomýšlet na vítězství s Ukrajinou,“posteskl si Novák.

Vedle Hadravy se pravidelně prosazoval jen smečař Lukáš Vašina, který nasbíral devatenáct bodů. Ostatní paběrkovali. Poslední šanci na získání druhé výhry v olympijské kvalifikaci budou mít v noci na pondělí středoevropského letního času proti Kataru, který zatím v pěti zápasech nebodoval.

ČTK, tpk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít