• Grafický kurz - suchá jehla

sobota 25.5 10:00 - Výtvarný ateliér Objev, Rudolfovská 1, 37000 České Budějovice

• LÉtání víTA Salsa + Bachata party

sobota 25.5 18:00 - Beach Park České Budějovice, u sportovní haly

Protivín statečně vzdoroval Třeboni, na body to ale nestačilo

PROTIVÍN - V dalším kole krajského přeboru čekal fotbalisty Protivína těžký oříšek. V sobotu 7. října přivítali Třeboň, která neprohrála osm zápasů v řadě a s dvaadvaceti body byla na druhém místě. Celku trenéra Miroslava Říhy patřila se čtrnácti body osmá příčka. Hráči Jiskry šli do vedení už ve 12. minutě, kdy domácí gólman Pavel Váverka nedokázal zneškodnit nenápadnou střelu z dálky Jana Činčury. Ve zbytku poločasu měli navrch hosté, kteří kombinační hrou Protivín přehrávali. Ten čekal spíše na ojedinělé protiútoky. Po změně stran se domácím podařilo srovnat Patrikem Hrachovcem a začínalo se nanovo. Třeboňský favorit si vzal vedení zpět po trefě kanonýra Martina Průchy. Víc už se skóre neměnilo, i když Jiskra po vyloučení Leoše Hromádky poslední minuty dohrávala v deseti, z Protivína odvezla svou osmou výhru v sezoně.

FK Protivín - TJ Jiskra Třeboň 1:2 (0:1)
Branky: 55. Hrachovec – 12. Činčura, 76. Průcha
Rozhodčí: Krčín – Leiš, Petričák. ČK: 84. po 2 ŽK Hromádka. ŽK: 6:5 (Z. Vorel, Kozák, Kulík, J. Vorel, Hrachovec, V. Pícha – Širhal, Hromádka 2, Bicenc, Kubata). Diváků: 150