Preview: Luton - Tottenham. Spurs si po skalpu Reds brousí zuby na ligového nováčka, který se zatím výsledkově hledá

Manažer Rob Edwards nemá v plánu měnit herní plán Lutonu, přestože v úterý utrpěl srdcervoucí porážku s Burnley. Úder Jacoba Bruuna Larsena z 85. minuty odsoudil Hatters k prohře 1:2, ale jejich kouč trvá na tom, že klub musí "věřit v to, co děláme", protože se připravuje na další "velký zápas" tento víkend.

Luton - Tottenham

Sobota, 13:30 - Kenilworth Road (Luton)

Tato porážka byla šestou v sezoně pro Luton, který od návratu do nejvyšší soutěže získal pouhé čtyři body ze sedmi zápasů (1-1-5) a byl vyřazen z Carabao Cupu třetiligovým Exeterem. Přesto existují náznaky, že se Luton začíná sžívat s životem v Premier League (PL), když minulý víkend porazil Everton a zaznamenal své vůbec první vítězství vPL.

Jeho příští úkol bude těžký, protože na Kenilworth Road se představí druhý Tottenham. Severolondýnský celek bude stále v dobré náladě poté, co o víkendu porazil Liverpool dohrávající v devíti lidech 2:1 díky vlastnímu gólu v poslední minutě a získal tak 17 bodů z úvodních sedmi kol (5-2-0), což je jeho dělený nejlepší start do PL.

Pro Angeho Postecogloua, který usedl na lavičku Spurs v létě, je to tedy docela povedený úvod, během něhož utrpěl pouze jednu porážku. Ta přišla na penalty proti Fulhamu v Carabao Cupu. Vést tým po prodeji Harryho Kanea nebylo nic jednoduchého, ale fanoušci sní o tom, že ukončí 16leté čekání na trofej. Trenér dokonce trvá na tom, že se mohou ještě zlepšit, když prohlásil, že tým je "v plenkách ve způsobu, jakým chceme hrát".

Koho sledovat: Brankář Thomas Kaminski už deset utkání neudržel čisté konto, včetně sedmi startů od svého letního přestupu do Lutonu z Blackburnu. O prodloužení této mizerné bilance se pokusí Son Heung-min ze Spurs, který má v této sezoně na kontě již šest tref a v osmi ze svých předešlých jedenácti gólových vystoupení dal první nebo poslední branku.

Zajímavost: V sedmi z předcházejících osmi venkovních duelů Spurs v PL padly alespoň 3 góly, přičemž v šesti z nich Tottenham skóroval nejméně dvakrát.