Baník doma rozdával body, Vrbův Zlín loupil ve Vršovicích

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Fotbalisté Sigmy Olomouc zvítězili v sobotním duelu 11. kola Fortuna ligy doma nad Mladou Boleslaví 4:0. Hanáci vedli už před přestávkou 1:0, po pauze náskok zvýraznili, když Boleslav dohrávala o deseti bez vyloučeného Karafiáta. Ze zápasu Sport.cz nabídl audiokomentář. Dynamo České Budějovice získalo tři body za výhru 1:0 nad Karvinou. O vítězství rozhodl chvíli před koncem Wale Musa Alli. Slovácko vyhrálo nad Teplicemi 2:0. Jen bod brali doma Klokani, kteří remizovali se Zlínem 0:0. Baník Ostrava ve večerním duelu jen remizoval 1:1 s Pardubicemi.

Zleva Vojtěch Sychra z Pardubic a Paixao Da Silva Ewerton z Ostravy.

Fotogalerie

Tým z Uherského Hradiště si ověřil, že Teplice patří mezi jeho oblíbené soupeře. Slovácku pomohlo k výhře i vyloučení hostujícího Lukáše Marečka z 25. minuty, přesilovku krátce po změně stran využili Rigino Cicilia a Marek Havlík.

Olomouc po dvou porážkách v řadě zabrala a proti Mladé Boleslav se vrátila po výsledku 4:0 na vítěznou vlnu. Hanáci se prosadili i bez řady zraněných opor. Do pauzy sice vedli jen těsně 1:0, po přestávce ale soupeře rozstříleli dalšími třemi zásahy.

Studio s Mikolandou, Podaným a Matušovičem
Všechny sobotní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Do studia moderátora Petra Svěceného dorazí jako expert Petr Mikolanda. U večerního zápasu Baník Ostrava vs. Pardubice se ve studiu představí dvojice expertů Jakub Podaný a Miroslav Matušovič. Sestřih všech sobotních odehraných utkání 11. kola FORTUNA:LIGY nabídne od 20:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Poslední Zlín se konečně dočkal bodového zisku na hřišti soupeře, když remizoval na půdě Bohemians. Ševci" premiérově v této sezoně nejvyšší soutěže udrželi čisté konto a v šestém venkovním duelu poprvé bodovali, přesto zůstávají v tabulce poslední o bod za Karvinou. Pražané počtvrté z posledních pěti kol nevyhráli a patří jim osmá příčka.

Slezský nováček naopak protáhl sérii bídných výsledků na stadionech soupeřů, dosud tam totiž nebodoval. O výhře Dymama rozhodl v 87. minutě Musa Alli. Jihočeši zvítězili po třech kolech, doma získali devět z dosavadních 10 bodů.

Ostrava sice protáhla neporazitelnost na šest utkání, ale s domácí remízou 1:1 s Pardubicemi Baník určitě spokojený nebude. Tým Radoslava Kováče šel před pauzou do vedení poté, co Daněk proměnil penaltu. Po přestávce Baník rychle srovnal Ewertonem, z následného tlaku už ale vítězný gól nepřidal..